Vyhľadávanie

Triedy ochrany – individuálne riešenie na každú požiadavku

Na odlišné požiadavky na ochranu ponúka Mercedes-Benz Guard riešenia na mieru vo dvoch úrovniach ochrany. Naše vozidlá sú certifikované podľa platnej smernice BRV (BRV 1999 a BRV 2009)[1]. Mercedes-Benz Guard ponúka nasledujúce triedy ochrany: vysoký stupeň ochrany (VR1 až VR4) a najvyšší stupeň ochrany (VR5 až VR7).

  • Vysoký stupeň ochrany: vozidlá, ktoré spĺňajú požiadavky európskej triedy odolnosti VR4, odolajú strelám z pištole veľkého kalibru a chránia cestujúcich napríklad pred rastúcim násilím cestných lúpežníkov. 
  • Najvyšší stupeň ochrany: automobily s triedou odolnosti VR6/VR7 dokážu účinne ochrániť pred účinkami teroristického útoku. Ich pancier je navrhnutý tak, aby odolal projektilom z dlhých vojenských zbraní, ktoré letia skoro dvojnásobnou rýchlosťou, ako strely z pištole. Okrem toho kladie odpor črepinám z ručných granátov a náloží.

[1] Bullet Resistant Vehicle (BRV, vozidlo odolávajúce projektilom): názov smernice na skúšanie a certifikáciu „vozidiel neprepúšťajúcich projektily“ pre osobné a ostatné autá z rokov 1999 resp. 2009.

Odporučiť stránku