Vyhľadávanie

Pohon všetkých kolies – sila napredovania

Inteligentný. Pomáhajúci. S rýchlymi reakciami.

Optimálny kontakt s vozovkou: sila aj krútiaci moment sa v prípade potreby rozdeľujú na všetky štyri kolesá. To zabezpečuje ešte viac trakcie a lepšie držanie stopy, a tak v rovnakej miere zlepšuje agilitu aj bezpečnosť jazdy. Prostredníctvom pohonu všetkých kolies 4MATIC definitívne splyniete s vozidlom aj s cestou. Priamy pohon všetkých kolies vás svojou schopnosťou napredovať očarí.

Svoje vozidlo ovládajte ešte lepšie, hlavne v situáciách, ktoré by sa mohli zmeniť na kritické. Prednosti pohonu 4MATIC sa prejavia najmä pri nepriaznivých poveternostných podmienkach, napríklad na mokrej ceste, pri poľadovici alebo na snehu: vysoká stabilita jazdy a perfektná trakcia.

Ak by jedno koleso alebo viac kolies stratilo priľnavosť k vozovke, napríklad na nekvalitnom alebo zľadovatenom povrchu cesty, elektronický systém riadenia trakcie 4ETS individuálne pribrzdí jednotlivé kolesá a na kolesách s dostatočnou trakciou dočasne zvýši hnací moment. Systém 4MATIC zlepšuje beztak príkladné jazdné vlastnosti modelov Mercedes-Benz a aj pri mimoriadnych požiadavkách na dynamiku jazdy ponúka bezpečnosť a suverenitu.

Systém 4MATIC rozdeľuje hnací moment medzi prednú a zadnú nápravu v pomere 40 : 60. Toto rozdelenie zvolili inžinieri Mercedes-Benz preto, lebo ponúka najlepší predpoklad bezpečných jazdných vlastností a optimálnej trakcie. Systém spolupracuje s elektronickým systémom stabilizácie ESP®, ktorý je súčasťou sériovej výbavy všetkých osobných automobilov Mercedes-Benz. Namiesto uzávierok diferenciálov využíva systém elektronického riadenia trakcie 4ETS.

Kupé Triedy CLS so stálym pohonom všetkých kolies 4MATIC je dostupné s rôznymi motorizáciami ako dieselový alebo benzínový model.

    Odporučiť stránku