Vyhľadávanie

Pohon všetkých kolies – všestranný automobil na všetky cesty

Rozdeľuje silu tam, kde je potrebná.

Nová koncepcia kompaktného vozidla kategórie SUV s pohonom všetkých kolies 4MATIC s terénnymi funkciami a terénnym zobrazením na displeji CENTRAL MEDIA DISPLAY sa najmä na zlých cestách alebo pri nepriaznivých poveternostných podmienkach postará o pocit bezpečnej jazdy a súčasne zabezpečí dôsledné zachovanie dynamiky jazdy.

Na prednú nápravu možno v závislosti od situácie prenášať od 100 do 50 percent, na zadnú nápravu od 0 do 50 percent hnacej sily. Takto sa pohon všetkých kolies pružne a nebadateľne prispôsobí konkrétnej jazdnej situácii. Pohon všetkých kolies 4MATIC je k dispozícii pre tri modely novej triedy GLA.

Stačí stlačiť tlačidlo a terénny jazdný program umožní ešte lepšiu jazdu v teréne. Zmenená charakteristika pohonu optimalizuje trakciu najmä na nespevnenom podklade. Systém regulácie rýchlosti zjazdu (DSR) pomáha vodičovi bezpečne zvládnuť aj strmé zjazdy. Ukazovateľ ON&OFFROAD zobrazuje na displeji CENTRAL MEDIA DISPLAY napríklad uhol natočenia volantu, pozdĺžny a priečny náklon. S terénnym osvetlením sa dosvit a výkon na želanie dodávaného systému Intelligent Light System prispôsobia terénu.

Prehľad výhod nového pohonu všetkých kolies 4MATIC s plynulým variabilným rozdeľovaním momentu:

  • Mimoriadne agilné jazdné vlastnosti vďaka úplne variabilnému, spontánne meniteľnému rozdeľovaniu momentu na prednú a na zadnú nápravu.
  • Najvyššia možná trakcia na nekvalitnom podklade a pri nepriaznivých poveternostných podmienkach a problematických pomeroch na cestách.
  • Nepatrné zvýšenie spotreby a malé zvýšenie hmotnosti v porovnaní s motorizáciami s pohonom predných kolies.
  • Terénne funkcie so špeciálnym jazdným programom, reguláciou rýchlosti zjazdu a vizualizáciou funkcií na displeji CENTRAL MEDIA DISPLAY.
  • Charakteristiku pohonu všetkých kolies možno ovládať prostredníctvom programov radenia Economy, Sport a Manuell prevodovky 7G-DCT.

[1] Uvedené hodnoty spotreby paliva a emisie CO2 boli zistené pomocou predpísaného spôsobu merania (nariadenie [EC] 715/2007 v aktuálnom platnom znení). Tieto údaje sa nevzťahujú na konkrétne vozidlo a nie sú súčasťou ponuky, ale slúžia len na porovnanie rôznych typov vozidiel.

Odporučiť stránku