Vyhľadávanie

Pohon všetkých kolies – ťah vpred na všetkých kolesách

Citeľne vylepšená jazdná stabilita a trakcia pri najrozličnejších vlastnostiach vozovky: nová Trieda S kupé sériovo disponuje jedným z najvýkonnejších permanentných systémov pohonu všetkých kolies na trhu: pohon všetkých kolies 4MATIC. Je neustále pripravený na použitie a pracuje lepšie ako systémy, ktoré pohon všetkých kolies aktivujú až vtedy, keď rozpoznajú, že trakcia nie je dostatočná.

Systém vyvinutý značkou Mercedes-Benz si poradí bez uzávierok diferenciálu, pretože elektronické riadiace systémy zabezpečujú rozdelenie hnacej sily na všetky štyri kolesá.

Bezpečnostný jazdný systém ESP® s týmto cieľom optimálne spolupracuje so systémom elektronického riadenia trakcie 4ETS. Automatické brzdné impulzy zlepšujú rozjazd na šmykľavom povrchu a zvyšujú stabilitu počas náročných jazdných manévrov.Pohon všetkých kolies 4MATIC vyrovnáva vplyvy zlého podkladu alebo povrchu vozovky tak, aby bol hnací moment stále rozložený v rovnakom pomere 45 : 55 na prednú a zadnú nápravu.

Nízka hmotnosť: kompaktná konštrukcia, dômyselne zvolené materiály a vysoká účinnosť – výsledkom je takmer rovnaká hmotnosť ako v prípade porovnateľných modelov s pohonom zadnej nápravy.

Model AMG: pohon všetkých kolies nového modelu S 63 AMG 4MATIC kupé orientovaný na výkon, ktorý bol vyvinutý v dielni Mercedes-AMG, ponúka kombináciu najlepšej možnej trakcie, typickej dynamiky jazdy AMG a maximálneho pôžitku z jazdy. Rozdelenie krútiaceho momentu 33 : 67 s ťažiskom vzadu, ako aj mierna základná uzávierka, pôsobia proti počiatočnej nedotáčavosti typickej pre pohon všetkých kolies. Výsledkom je na jednej strane zvýšená bezpečnosť jazdy a priľnavosť na vlhkej alebo zimnej vozovke, ako aj na druhej strane vylepšená pozdĺžna dynamika na ešte plynulejšie zrýchlenie.

    [1] Uvedené hodnoty spotreby paliva aj emisie CO2 boli zistené pomocou predpísaného spôsobu merania (nariadenie [ES] 715/2007 v aktuálnom platnom znení). Údaje sa nevzťahujú na konkrétne vozidlo a nie sú súčasťou ponuky, ale slúžia len na porovnanie medzi rôznymi typmi vozidiel.

    Odporučiť stránku

    Trieda S kupé

    Fascinácia

    Informácie o vozidle