Vyhľadávanie
25 Rokov Mercedes-Benz

25 výročie Mercedes-Benz

Pri príležitosti 25. výročia pôsobenia značky Mercedes-Benz na Slovensku sa uskutočnil v priestoroch výstavníckej spoločnosti Incheba Expo Bratislava slávnostný spoločenský galavečer. Zúčastnil sa ho predseda NR SR Peter Pellegrini, minister spravodlivosti Tomáš Borec, desaťročie v funkcii slovenského prezidenta pôsobiaci Ivan Gašparovič, predstavitelia diplomatického zboru ako aj nadnárodných spoločností: sídliacej v Nemecku Daimler a v Rakúsku Wiesenthal & Co., a ďalší pozvaní.

Úctyhodných vyše 1,1-tisíca hostí galavečera sa zišlo symbolicky práve v hale, ktorá je tradične, už od prvého ročníka Autosalónu Bratislava ako najstaršieho podujatia svojho druhu na Slovensku, miestom expozície vozidiel značky s hviezdou.

Štvrťstoročie značky Mercedes-Benz na Slovensku zhodnotil pred účastníkmi galavečera ako mimoriadne úspešné Dr. Alexander Martinowsky, predseda predstavenstva spoločnosti Wiesenthal Autohandels. Ako okrem iného uviedol, po skromných začiatkoch prišiel prekvapujúco rýchly rozvoj a nadnárodná spoločnosť Wiesenthal dnes realizuje polovicu svojho odbytu na Slovensku. Za jeden z faktorov tohto úspechu, popri kvalitných prémiových vozidlách, označil slovenský manažérsky tím, ktorý dostal od prvého dňa dôveru. „Pán Andrej Glatz, Július Šabo a Peter Wagner – pred 25 rokmi ste podnikanie rozbiehali. Ďakujem vám v mene všetkých zamestnancov spoločnosti Motor-Car za vašu vernosť, úsilie a mimoriadny úspech, ktorý ste dosiahli. Máte dôvod byť hrdí na to, čo ste dosiahli – my sme hrdí na vás.“ Zdôraznil A. Martinowsky.

Blahoželania a príhovory uzatvoril svojim vystúpením Dr. Till Conrad, vedúci regiónu zámorie divízie Mercedes-Benz Cars spoločnosti Daimler. Ako okrem iného spomenul, pred 25 rokmi to bolo odvážne rozhodnutie založiť spoločnosť, ktorá by dovážala a predávala na Slovensku mercedesy. Zatiaľ čo v roku 1990 predala zo známej unimobunky šesť ojazdených vozidiel, tohto roku smeruje k 3,6-tisícovému odbytu. „Tento ohromný úspech je výsledkom tvrdej práce a mimoriadneho úsilia. Chcem k nemu spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia zagratulovať a zároveň poďakovať našim zákazníkom za ich vernosť.

    Odporučiť stránku