Arocs Grounder*

Stvorený na extrémne podmienky. Arocs Grounder*.

Arocs Grounder je doma všade tam, kde je potrebná mimoriadne vysoká stabilita a maximálne zaťaženie. So zosilneným rámom, zosilneným pružením a vyšším sebavedomím.

Extrémne úlohy si vyžadujú extrémne riešenia. Takým je Arocs Grounder. Ťahače návesov, valníky, domiešavače betónu a sklápacie vozidlá vám poskytnú veľká náskok z hľadiska stability a maximálneho zaťaženia, sú priamo z výrobného závodu konštruované na nanajvýš náročné použitie. Predpokladom je extrémne stabilný rám z vysokopevnej jemnozrnnej ocele tvarovanej za studena, pozdĺžne nosníky rámu majú hrúbku 9 mm.

Pre mimoriadne vysokú stabilitu a dobrý komfort jazdy – aj v extrémnom teréne – sú vozidlá Arocs Grounder na prednej a zadnej náprave vybavené robustnými viaclistovými parabolickými pružinami** s tvrdým jadrom. Na zadných nápravách sú navyše použité špeciálne zladené tlmiče pruženia a stabilizátory – pre ešte väčšie maximálne zaťaženie a stabilnejšie jazdné vlastnosti aj pri jednostrannom zaťažení.

Vysokým maximálnym zaťažením a robustnosťou sa vyznačujú aj nápravy. Vpredu sa sériovo používa osvedčená náprava so zaťažením 7,5 t a vysokou svetlou výškou. Pre náročnejšie využitie sú na želanie k dispozícii predné nápravy so zaťažením až do 9 t. Pre zadné nápravy sú v ponuke nápravy s vonkajšími planétovými prevodmi so zaťažením až do 16 t, ktoré sa popri ich mimoriadne robustnej konštrukcii s dlhou životnosťou vyznačujú aj vysokou svetlou výškou. Takisto konštruované na extrémne nasadenie: disky a pneumatiky. V závislosti od konštrukčného typu vozidla a plánovaného využitia je Arocs vybavený robustnými diskmi so šikmou dosadacou plochou a mimoriadne dlhou životnosťou alebo na želanie ponúkanými diskmi so širokým uložením**. Nechýbajú robustné pneumatiky s mimoriadne vysokou nosnosťou. Aby ste udržali stopu aj tam, kde ešte žiadna nie je. Arocs Grounder.

* Niektoré modely budú k dispozícii predbežne od júla 2013.
** K dispozícii predbežne od novembra 2013.