Tvrdý obal, tvrdé jadro. Nová definícia robustnosti.

Arocs. Nákladné motorové vozidlo, ktoré aj v náročných podmienkach vyhovuje jedinému meradlu, ktoré možno uplatniť: praxi.

Ťahač návesov, valník, domiešavač betónu alebo ťažké sklápacie vozidlo – cestné varianty Arocsa a varianty s pohonom všetkých kolies ponúkajú na každú situáciu v stavebnej preprave mimoriadne robustné a odolné vozidlo.

Komplexná robustnosť a zaťažiteľnosť Arocsa sa odzrkadľuje už v kabíne vodiča. A to v holej karosérii kabíny vodiča, ktorá má dlhú životnosť a je na 100 % vyrobená z plne pozinkovaných plechov, rovnako ako v atletickom a energickom dizajne. Konštrukcia vozidla je od základu pevná a odolná voči vysokému zaťaženiu. Uplatní sa však aj tam, kde jej robustnosť nie je na prvý pohľad viditeľná. Arocs zanechá dojem v akýchkoľvek podmienkach, lebo komponenty podvozka a pruženia a takisto dva rôzne koncipované vysokostabilné rámy sú prispôsobené potrebám stavebnej prepravy. Svoj podiel na tom má aj hnacie ústrojenstvo, navrhnuté pre vysoké zaťaženie, so sériovým automatizovaným radením Mercedes PowerShift 3. Všetky komponenty sú navzájom optimálne zladené a spoľahlivé. Arocs má pre vás ešte niečo: extrémne nájazdové a prechodové uhly vás už na stavbe neprekvapia, lebo sme optimalizovali svetlú výšku. Dôkaz, že Arocs zvláda všetko.