Nová trieda ovládateľnosti

Čas, náklad a vozidlo – všetko pod kontrolou

Pri vývoji nového Antosa sme urobili všetko, aby sme vám spríjemnili každodennú prácu v ťažkej distribučnej doprave. Výsledkom je pohodlné, praktické pracovisko, dynamický, spontánne reagujúci pohon a pôsobivo dobré jazdné vlastnosti.

Antos bol vyvinutý špeciálne na distribučnú dopravu – aby ste stále rastúce výzvy v každodennom používaní dokázali splniť rýchlejšie, pohodlnejšie a jednoduchšie ako nikdy predtým. Novovyvinuté kabíny kompaktná ClassicSpace, stredná ClassicSpace a stredná CompactSpace, dostupné s výškou tunela motora buď 170 mm alebo 320 mm, poskytujú na to tie najlepšie predpoklady. Pretože sú dôsledne navrhnuté na príslušné úlohy, a tak poskytujú veľmi dobrý pomer medzi dĺžkou nadstavby, užitočným zaťažením a pohodlným, funkčným pracoviskom. Jednotná šírka 2 300 mm zabezpečuje najlepší možný prehľad a nízky, ako schodisko navrhnutý nástup, šetrí kondíciu. Po usadení sa do novovyvinutého, komfortného sedadla vodiča a pohľade na asymetrickú prístrojovú dosku orientovanú smerom k vodičovi ihneď získate suverénny pocit. Premyslené ergonómia, intuitívna ovládateľnosť, ako aj praktické odkladacie priestory a úložné priestory tvoria harmonickú celkovú koncepciu, ktorá jednoducho prácu uľahčuje.

Citeľne lepšia ovládateľnosť. Počas každej jazdy.

Aj spontánne reagujúci, dynamický pohon nového Antosa presvedčí už od okamihu štartu. V kombinácii so sériovým automatizovaným radením Mercedes PowerShift 3 a prevodovkami a prevodovými pomermi zadnej nápravy orientovanými na konkrétne úlohy sa sériové motory Euro VI s vysokým krútiacim momentom prakticky v každej jazdnej situácii postarajú o citeľnú dynamiku a hospodárne potešenie z jazdy.

A veľmi priame, pritom mimoriadne citlivé riadenie, široký rám optimalizovaný na distribučnú dopravu, nové vzduchové pruženie so štyrmi vakmi a inovatívne vedenie zadnej nápravy sa svojou dokonalou súhrou postarajú o jedinečne bezpečný a solídny pocit z jazdy. Na cestách nižšej triedy rovnako ako v meste alebo pri manévrovaní. A najrôznejšie bezpečnostné a asistenčné systémy, ako napríklad Active Brake Assist 3* alebo asistent sledovania pozornosti podporujú vodiča v stresových situáciách. Pre citeľne lepšiu ovládateľnosť. Počas každej jazdy.

* K dispozícii pravdepodobne od decembra 2012, len v kombinácii s asistentom udržiavania odstupu.

ĎALŠIE INFORMÁCIE