Ušitý na mieru – na použitie v ľahkej distribučnej doprave

Aby ste boli ešte lepšie pripravený na prevádzku v ľahkej distribučnej doprave: novonavrhnuté pracovisko vodiča, ktoré vyniká ešte lepšou ergonómiou a väčším komfortom. K tomu všetkému sa o nadšenie z jazdy starajú silné motory Euro VI, na želanie dostupné automatizované radenie Mercedes PowerShift 3 ako aj suverénne, bezpečné jazdné vlastnosti.

S novým Ategom máte k dispozícii novú generáciu nákladných motorových vozidiel, ktorá ponúka množstvo novej výbavy. Tým sa nové Atego postará o to, aby práca v distribučnej doprave išla jednoducho ľahšie od ruky.

Kabína, výbavy

Novonavrhnuté kabíny vodiča dodávajú Ategu nielen výrazný, nezameniteľný zovňajšok, ale vynikajú aj ohromujúcimi vnútornými hodnotami: na dôkladnú špecializáciu podľa nasadenia je Atego v ponuke v troch rozličných variantoch kokpitu, ktoré v spojení s novým združeným prístrojom, novým multifunkčným volantom a pohodlnými sedadlami ponúkajú vysoký komfort jazdy a práce. Všetky ovládacie prvky a odkladacie priestory sú ergonomicky usporiadané a umožňujú jednoduchú ovládateľnosť pri práci vo vozidle.

Motory, prevodovka

Aj počas samotnej jazdy je okamžite jasné: množstvo nových silných stránok Atega možno okamžite pocítiť pri jeho použití. Patria k nim napríklad nové riadenie, novovyvinuté vedenie zadnej nápravy, na želanie dostupné automatizované radenie Mercedes PowerShift 3, ako aj 4-valcové a 6- valcové radové motory so zvýšeným výkonom a súčasne zníženou spotrebou.

Jazdný komfort, nádstavba

A keďže sú požiadavky na prácu s vozidlom v distribučnej doprave veľmi odlišné, splní nové Atego aj z hľadiska montáže nadstavby takmer všetky priania. Začína sa to jeho novou koncepciou elektrickej a elektronickej sústavy a ešte dlho sa to nekončí širokou ponukou predpripravených prvkov priamo z výrobného závodu. V konečnom dôsledku to znamená, že s novým Ategom budete lepšie pripravený na každodennú prevádzku v distribučnej doprave ako kedykoľvek predtým. Dnes a aj v budúcnosti.