Nový Econic z dielne Mercedes-Benz

Pokrok vďaka inovácii

Značka Mercedes-Benz je už vyše 125 rokov symbolom inovatívnych vozidiel najvyššej kvality. Naše ambície, dosiahnuť dokonalosť, udržateľnosť a priekopnícky dizajn vyústili do vývoja ďalšej generácie nákladného auta: nového Econicu. V novom vozidle s nízkym nástupom sme jedinečnú koncepciu dôsledne vylepšili do praxe a náročných požiadaviek všedného dňa. Či v distribučnej doprave, alebo množstve ďalších možností aplikácie: nový Econic zefektívňuje prácu a predchádza svoju dobu.

Tieto argumenty hovoria v prospech nového Econicu:

Inovatívna koncepcia s nízkym nástupom

Len dva kroky a ste v kabíne: s Econicom je nastupovanie a vystupovanie ľahké ako takmer na žiadnom inom úžitkovom vozidle. Koncepcia zvyšuje bezpečnosť práce, umožňuje efektívne pracovné procesy a prispieva k tomu, že posádka zostane fit. Výhody koncepcie ukazujú, ako vážne pristupuje Econic k ochrane počas práce. A vďaka veľkým panoramatickým oknám nikdy nezaostáva za ostatnými účastníkmi cestnej premávky. Koncepcia so zníženým rámom má okrem toho aj ďalšiu výhodu: robí z Econicu špeciálne vozidlo, ktoré mimoriadne zjednodušuje montáž nadstavieb.

Najvyššia hospodárnosť

Pri vývoji generácie nových, moderných motorov z dielne Mercedes-Benz overených veľkosériovou výrobou bolo hlavným cieľom zvýšenie hospodárnosti. Výsledok: motory a technológie BlueEFFICIENCY Power prinášajú zníženie spotreby paliva až o 4 percentá a zníženie spotreby prísady AdBlue až o 40 percent. Nový Econic si pritom zachoval vysoké užitočné zaťaženie a výkon motora je takisto ešte vyšší. Vďaka vysokej spoľahlivosti, kratším prestojom, predĺženým intervalom údržby a redukcii nákladov na opravy a údržbu je Econic ešte hospodárnejší.

Presvedčivá efektívnosť

Nový Econic preberá zodpovednosť. Technológie BlueEFFICIENCY Power značky Mercedes-Benz sú viac ako len splnením požiadaviek emisnej triedy Euro VI. Perspektívnosť spájajú s najvyššou efektívnosťou a ochranou životného prostredia. BlueEFFICIENCY Power zahŕňa inovatívne automobilové technológie a služby, ktoré znižujú spotrebu a redukujú tak záťaž životného prostredia.
Emisie nového Econicu sú tak vďaka vylepšenému systému dodatočnej úpravy spalín na hranici preukázateľnosti. Sú až o 90 percent nižšie ako limity emisnej triedy Euro V platnej do roku 2014. Ešte ohľaduplnejší k životnému prostrediu je Econic s pohonom na plyn, ktorý bude čoskoro k dispozícii. A automatická prevodovka Allison s novým softvérom ECO umožňuje lepší prenos výkonu ešte aj pri nízkych otáčkach. Osvedčená nízkopodlažná koncepcia s ergonomickou kabínou s nízkym nástupom a rámom, ktorý zjednodušuje montáž nadstavby, tiež prispievajú k zvýšenej efektívnosti nového Econicu.
K zvýšeniu efektívnosti slúžia okrem technických inovácií aj služby ako Mercedes-Benz Profi-Training, ako aj technické poradenstvo.