Dynamika jazdy

Pôsobivá dynamika jazdy: jednoducho suverénne a uvoľnené cestovanie

Precízne zosúladené konfigurácie hnacieho ústrojenstva, spontánny priebeh výkonu, vysoká jazdná stabilita a precízne riadenie – to všetko citeľne odbremeňuje vodiča a sprostredkúva mu jedinečný pocit z jazdy. Skrátka: sotva sa nájde iné nákladné vozidlo, ktoré jazdí tak suverénne a s takou ľahkosťou ako Actros.

Actros sa vyznačuje vynikajúcou dynamikou jazdy: vďačí za to dokonalej spolupráci všetkých komponentov hnacej sústavy, podvozka aj pruženia. O spontánne a komfortné vlastnosti pri rozbiehaní sa postarajú napríklad presná reakcia radových motorov s vysokým krútiacim momentom a dokonale na ne nastavené automatizované radenie Mercedes PowerShift 3. Sila vyvinutá motorom v kombinácii s hypoidnou zadnou nápravou sa na vozovku prenáša mimoriadne efektívne. Pre čo najlepšie plnenie úloh, nízku spotrebu a vyššiu hospodárnosť.

Aj pokiaľ ide o komfort jazdy, platí: všetko je navzájom dokonale zladené. Od príjemného riadenia cez rám a vzduchové pruženie so štyrmi vlnovcami po inovatívne vedenie zadnej nápravy*.

Skrátka a dobre: vynikajúci komfort jazdy a mimoriadne suverénny a uvoľnený pocit z jazdy. Od štartu až do cieľa.

* Len pri vozidlách 4x2, nie v prípade vozidla Actros Loader.