Varianty kabíny

Pretože neveríme na kompromisy: kabíny navrhnuté podľa účelu

Vďaka šírke 2 500 mm a 2 300 mm a v porovnaní s predchodcom väčšej dĺžke 2 300 mm nový Actros s kabínami GigaSpace, BigSpace, StreamSpace a ClassicSpace má optimálnu odpoveď na prakticky každú požiadavku týkajúcu sa priestoru, výbavy a komfortu.

Väčšie zameranie na úlohy, viac komfortu

S celkovo štyrmi vyhotoveniami strechy, dvoma šírkami a odlišnými výškami kabíny poskytuje sedem variantov kabíny nového Actrosa optimálne predpoklady na to, aby vodiči svoju prácu v diaľkovej preprave robili ochotne a dobre. Kabína StreamSpace široká 2 300 mm je optimalizovaná na úlohy v národnej diaľkovej preprave s jedným vodičom. Na želanie sa dodáva s priebežne rovnou podlahou a umožňuje tak dosiahnuť svetlú výšku* 1,97 m. V porovnaní so svojím predchodcom tak má o viac ako 100 l viac miesta a 70 l viac úložného priestoru a ponúka najlepší pomer aerodynamiky a komfortu bývania v národnej diaľkovej preprave.

Kabína StreamSpace sa dodáva aj so šírkou 2 500 mm a rovnou podlahou – pre ešte vyššiu voľnosť pohybu a viac úložného priestoru počas plnenia úloh v medzinárodnej diaľkovej preprave. Kabína StreamSpace svojim nízkym odporom vzduchu prispieva k mimoriadne nízkej spotrebe paliva.

ClassicSpace, BigSpace a GigaSpace

Kabína ClassicSpace so šírkou 2 300 mm a s tunelom motora vysokým 170 mm je určená na regionálnu diaľkovú prepravu. Na želanie je k dispozícii aj s rovnou podlahou.

Kabína BigSpace s rovnou podlahou, so svetlou výškou 1,99 m a šírkou 2 500 mm sa hodí veľmi dobre na medzinárodné cesty a vyznačuje sa vysokou voľnosťou pohybu a dostatkom úložných priestorov. Vyjadrené číslami: objem 5 700 litrov vnútorného priestoru a 890 litrov úložného priestoru.

Viac miesta a komfortu poskytuje len kabína GigaSpace. Je navrhnutá do medzinárodnej diaľkovej prepravy a na jednotku plní nároky dvojčlenných posádok na potrebu úložného priestoru. O viac ako 920 litrov viacej voľného miesta, o 50 litrov viac úložného priestoru a svetlá výška* 2,13 m - v porovnaní s kabínou Actros Megaspace poskytuje nielen pozoruhodný pocit priestrannosti, ale aj extra mnoho miesta na všetko, čo je potrebné mať so sebou. Pre nový Actros je na želanie k dispozícii početná ďalšia výbava na individuálne a komfortné usporiadanie pracovnej aj obytnej zóny.

* Medzi sedadlami.