Nová dimenzia komfortu

Skutočná veľkosť do posledného detailu

Novovyvinutý Actros dáva pojmom ako voľnosť pohybu, pocit priestoru a atmosféra celkom nový význam, nezabúda však na všedný deň vodiča.

Moderné pracovisko, atraktívny byt a súčasne priestor na zdravý spánok – novonavrhnuté kabíny nového Actrosa spĺňajú tento nárok v každom ohľade. Predovšetkým kabína GigaSpace. Umožňuje fascinujúcim spôsobom zažiť novú dimenziu v diaľkovej preprave. Napríklad svojou pozoruhodnou výškou na státie* 2,13 m a optimálnym pomerom objemu úložného priestoru a voľnosti pohybu. Nový Actros posúva latku aj svojou šírkou: varianty široké 2 300 mm sú totiž na želanie dostupné s priebežne rovnou podlahou. A kabíny široké 2 500 mm s odkladacími poličkami nad čelným sklom na strane spolujazdca posunutými dozadu poskytujú dostatok miesta v oblasti hlavy.

Jednoducho pracovný, obytný a lôžkový komfort v úplne novej dimenzii

Pri návrhu nového pracoviska sme sa riadili lepšou ergonómiou s praktickými riešeniami – a to, čo sa tak jednoducho počúva a čo počas jazdy tak dobre cítiť, je výsledkom celého radu ergonomicky a funkčne navzájom zladených komponentov. Medzi ne patria nová, smerom k vodičovi orientovaná prístrojová doska, novovyvinuté sedadlá, nový multifunkčný volant a napríklad odkladacie poličky ľahko dosiahnuteľné zo sedadla vodiča. Všetko je intuitívne ovládateľné a precízne nastavené na pracovné procesy v diaľkovej preprave.

Pre príjemnú atmosféru v novom Actrose je dôležité okrem útulne navrhnutého interiéru s koncepciou prívetivých farieb, jasnou rečou tvarov a kvalitnými, dokonale spracovanými a ľahko čistiteľnými materiálmi aj jasné oddelenie pracoviska a oddychovej zóny. Premyslená koncepcia oddychovej zóny a predovšetkým nová koncepcia SoloStar umožnia počas prestávok na oddych maximálne zotavenie. Zdravý spánok garantujú novovyvinuté lôžka. Početné praktické detaily a na želanie dodávané koncepcie interiéru zvyšujú dobrý pocit a novej dimenzii v otázkach komfortu kabíny dodávajú osobitný, individuálny punc.

* Vnútorná výška medzi sedadlami.