Nová dimenzia dynamiky jazdy

Od základu zmenené jazdné vlastnosti

Precízne nastavené konfigurácie hnacieho ústrojenstva, spontánne rozvinutie výkonu, zvýšená stabilita jazdy, zlepšené správanie vozidla pri zatáčaní a v neposlednom rade početné asistenčné a bezpečnostné systémy – to všetko citeľne odľahčuje vodiča a sprostredkúva mu úplne nový pocit z jazdy.

Nový Actros sa vyznačuje vynikajúcou dynamikou jazdy, lebo sa našla optimálna stredná cesta pozostávajúca z komfortu, priameho kontaktu s vozovkou a z veľmi dobrých jazdných a vlastností i výbornej ovládateľnosti: s týmto cieľom boli mnohé komponenty pohonu, podvozka a pruženia vyvinuté úplne nanovo a osvedčené veci boli podstatne vylepšené. Výsledkom napríklad optimalizovanej odozvy nových radových motorov s vysokým krútiacim momentom a dokonale na ne nastavenej stratégie radenia sériovej automatizovanej prevodovky je oveľa spontánnejšia, komfortnejšia odozva v porovnaní s predchodcom. Vylepšená bola aj hypoidná zadná náprava. Takto sa sila vyrobená v motore prenesie na cestu efektívne ako nikdy predtým. Pre čo najlepšie plnenie svojich úloh, nízku spotrebu a tým vyššiu hospodárnosť.

Komfort jazdy: všetko navzájom dokonale zladené

Od nového riadenia cez širší, tuhšie navrhnutý rám a nové štvorvakové vzduchové pruženie až po jedinečné, inovatívne vedenie zadnej nápravy, výsledkom ktorého je napríklad lepšia samoriaditeľnosť nápravy a vyššia priečna stabilita. O vysokú bezpečnosť sa starajú sériovo osvedčený elektronický brzdový systém a asistent regulácie stability. Vodičovi okrem toho v stresových situáciách pomáhajú na želanie dostupné bezpečnostné a asistenčné systémy ako Active Brake Assist 2 a asistent udržiavania odstupu s funkciou stop and go.

Na želanie dodávané bixenónové svetlomety, odbočovacie svetlo, denné osvetlenie s LED a zadné svietidlá s LED zvyšujú pasívnu bezpečnosť. Pre človeka za volantom to znamená: maximálny komfort jazdy a mimoriadne bezpečný a suverénny pocit z jazdy. Od štartu až do cieľa.