Nový Actros

Prechod do novej dimenzie

Dokonale prispôsobený na požiadavky budúcnosti. A tým aj na vaše.

Od predného spojlera cez masku chladiča až po strechu: výrazný, pre diaľkovú prepravu špecifický vzhľad exteriéru dáva novovyvinutému Actrosu aj vizuálne novú dimenziu a súčasne pozoruhodným spôsobom dokumentuje svoje vnútorné prednosti. Napríklad svetlé, priateľské prostredie a jasné oddelenie pracoviska a oddychovej zóny. Svojimi kabínami špecifickými pre zvolené použitie nový Actros otvára doteraz nedosiahnuté dimenzie práce, oddychu a spania v diaľkovej preprave: všetky 2 500 mm široké kabíny sú sériovo vybavené rovnou podlahou, kabíny široké 2 300 mm na želanie. Výška na státie medzi sedadlami: až 2,13 m. A má výrazne viac miesta a úložných priestorov, ako jeho predchodca.

Nový Actros

Odhaľte novú dimenziu v diaľkovej preprave

Efektívny ako nikdy predtým

Na dosiahnutie hospodárnosti, ktorá zatieni všetko doterajšie, sme nový Actros vybavili množstvom inovácií na znižujúcich spotrebu a mimoriadne úspornými motormi: spotreba nižšia až o 7 % pri dodržaní Euro V. Okrem Euro V a EEV sa nový Actros ako jeden z prvých dodáva s motormi, ktoré spĺňajú limity Euro VI už v súčasnosti – a pritom majú spotrebu až o 4 % nižšiu ako jeho predchodca Euro V. A teraz niečo úplne nové: Proactive Powertrain Control - inovatívny systém, ktorý berie do úvahy cesty a pokles na výstupe a zostupe, a tak opäť môže znížiť spotrebu až o 3%. K mimoriadne nízkym celkovým nákladom v prípade nového Actrosa prispievajú okrem inovatívnej techniky aj dokonale na potrebu vyladené finančné a ďalšie služby: od systému na báze telematiky FleetBoard® a CharterWay Service Complete cez atraktívne lízingové, finančné a poistné riešenia až po školenia vodičov na získanie návykov na zníženie spotreby. Všetko pre nižšie náklady a vyšší zisk.

Dynamický ako nikdy predtým

V záujme neporovnateľne dobrého pocitu z jazdy sme novému Actrosu dali nové, inovatívne vedenie zadnej nápravy, precízne reagujúce riadenie a širší, tuhší rám. Spontánne reagujúce motory, ktoré sú k dispozícii v trinástich výkonových stupňoch od 175 kW do 375 kW, sa v kombinácii so sériovým automatizovaným radením Mercedes PowerShift 3 a ďalšími jazdnými programami postarajú o hospodárne potešenie z jazdy. S novým Actrosom prichádza na cestu mnoho ďalších výhod. Napríklad voliteľné previsy rámu na zjednodušenie montáže nadstavby a rozšírená ponuka rázvorov. Objem palivovej nádrže ťahačov návesov až 1 300 litrov a flexibilné možnosti kombinovania jednotlivých nádrží zvyšujú použiteľnosť vozidla na konkrétny účel. V novom Actrose máte k dispozícii vozidlo dokonalé prispôsobené vašim potrebám prakticky na každé použitie v diaľkovej preprave.

Stručne povedané, nový Actros je vhodný pre prakticky každú diaľkovú dopravu a je vám šitý na mieru.

ĎALŠIE INFORMÁCIE