Nová generácia Unimogu

Vytvárame štandardy. Posúvame hranice.

Nový Unimog nosič náradia z dielne Mercedes-Benz.

Pokrok a bezpečnosť, dokonalosť a zodpovednosť, výkon a inovácia – to sú iba niektoré z hodnôt, ktoré zákazníci Unimogu právom spájajú so značkou Mercedes-Benz. V novom Unimogu sme si tieto hodnoty vyložili nanovo. Výsledkom je nosič náradia, ktorý v produktivite, ako aj v efektívnosti a ohľaduplnosti k životnému prostrediu dosiahol novú úroveň. Najmodernejšiu technológiu úžitkových vozidiel a vynikajúce systémy a náradia spája do vydarenej celkovej koncepcie. Preto viac ako kedykoľvek predtým platí, že nový Unimog je investíciou do budúcnosti.

Tieto argumenty hovoria v prospech nového Unimogu nosiča náradia:

Jedinečná koncepcia vozidla: Unimog značky Mercedes-Benz bol vyvinutý špeciálne na používanie náradia. Z toho dodnes vyplývajú mnohé praktické výhody. Bezpečnosť v používaní a spoľahlivosť, ako aj konštrukčne vynikajúce systémy a náradia robia z Unimogu už viac ako 60 rokov profesionálne úžitkové vozidlo. Značka Mercedes-Benz už desaťročia úzko spolupracuje s medzinárodnými výrobcami náradí a nadstavieb a spája skúsenosť a kompetentnosťou špecialistov a odborné vedomosti kompetentných partnerov Unimogu – a vytvára tak najlepšie predpoklady na systémové riešenia ušité na mieru.

Zvýšená miera efektívnosti: nové technológie BlueEFFICIENCY Power umožňujú, že nový Unimog jazdí a pracuje mimoriadne efektívne, pritom dokáže viac a spĺňa požiadavky emisnej triedy Euro VI. Nové dieselové motory vyvinú výkon až 220 kW (300 k) a vyšší krútiaci moment ako doteraz. A vďaka plne proporcionálnej pracovnej hydraulike a silnejšej výkonovej hydraulike VarioPower® má Unimog teraz viac sily a vyššiu kontrolu pri používaní náradia.

Skutočná inovácia: nový synergický náhon pojazdu je presne nastavený podľa potreby použitia. Výhody osvedčené praxou: pracovnú rýchlosť od 0 do 50 km/h možno plynule nastaviť nezávisle od otáčok motora a udržiavať ju pomocou funkcie tempomatu. A pri presúvaní sa medzi miestami používania alebo pri manévrovaní možno počas jazdy jednoducho prepnúť medzi plynulým a mechanickým pohonom. Systém tak uľahčuje prácu obsluhe a zvyšuje produktívnosť.