Vyhľadávanie

BlueEFFICIENCY. Cielená efektívnosť zo dňa na deň.

Sprinter s balíkom BlueEFFICIENCY[1], [2], [3], [4]

Naším záväzkom je, aby vaša mobilita bola čo najhospodárnejšia a vydržala čo najdlhšie. Inovácie, ktoré to umožňujú, zhŕňame pod pojmom BlueEFFICIENCY: navzájom vyladené komponenty, ktoré prispievajú k citeľnému zníženiu spotreby paliva a emisií CO2.

Ako dobre to funguje, dokazuje Sprinter s balíkom BlueEFFICIENCY[1], [2], [3], [4]. Najmä v mestskej distribučnej doprave súhra funkcie ECO štart – stop[5], úsporného dieselového motora a ďalších komponentov zabezpečí očividný pokles emisií a spotreby paliva. Znižuje nielen náklady, ale pozitívne pôsobí na životné prostredie a výkonnosť vášho podnikania.

  Legendárna úspornosť

  Ako jedno z vozidiel s najvyššou trvalou udržateľnosťou vo svojej triede dosahuje nový Sprinter vďaka dôsledne vylepšeným motorom[6] a inovatívnej technológii BlueEFFICIENCY vynikajúce hodnoty emisií a spotreby.

  Sprinter už sériovo obsahuje napríklad elektricky regulované palivové čerpadlo, manažment alternátora, zadnú nápravu Fuel Ecomony, ako aj pneumatiky s optimalizovaným valivým odporom. Vďaka svojim úsporným motorom ako prvá dodávka vôbec spĺňa prísnu emisnú normu Euro VI[7].

  Balík BlueEFFICIENCY[1], [2], [3], [4] je dostupný pre všetky varianty typu s dieselovým motorom CDI. Zahŕňa nasledujúce súčasti:

  • Dieselový motor OM 651 (Euro VI alebo Euro 5b+, Gr. III) alebo dieselový motor OM 642 (Euro VI)
  • Funkcia ECO štart – stop [5]
  • Čerpadlo posilňovača riadenia ECO
  • Elektricky ovládané palivové čerpadlo
  • Pneumatiky s optimalizovaným valivým odporom [8]
  • Generátor Fuel Economy

  [1] Nie v kombinácii s benzínovým motorom.

  [2] Informácie o dostupnosti balíka BlueEFFICIENCY s automatickou prevodovkou 7G-TRONIC PLUS pre špeciálne varianty Sprintera získate u predajcu dodávok značky Mercedes-Benz.

  [3] Zobrazenie momentu radenia, manažment akumulátora a opatrenia vnútri motora sú súčasťou sériovej výbavy z výroby, všetky ostatné prvky sú súčasťou zvláštnej výbavy.

  [4] Nie v kombinácii s pohonom všetkých kolies.

  [5] Nie v kombinácii s automatickou prevodovkou.

  [6] Informácie o dostupnosti motorov s emisnou normou Euro VI nájdete v technických údajoch.

  [7] Emisná norma Euro VI je na želanie dostupná pri referenčnej hmotnosti 2 380 kg a od 2 840 kg sa priznáva automaticky.

  [8] V prípade dostupnosti pre príslušný konštrukčný vzor vozidla, inak sériové pneumatiky.