Na svete existuje päť štúdií Mercedes-Benz Advanced Design Studio.

Zodpovednosť za všetky štúdiá nesie Gorden Wagener, vedúci dizajnového oddelenia spoločnosti Daimler. Štúdiá Advanced Design Studio si našli svoje miesto v mestách Sindelfingen (Nemecko), Como (Taliansko), Peking (Čína) a tiež Carlsbad a Sunnyvale (Kalifornia).

Štúdio v meste Como sa predovšetkým z hľadiska svojho umiestnenia v slávnom trojuholníku medzi mestami Como, Miláno a Turín špecializuje na interiér vozidiel budúcnosti. Advanced Design Studio v Pekingu je veľmi dôležité z hľadiska nových koncepcií mobility, rovnako ako kooperácie.

Pozornosť dizajnérov v Carlsbade sa sústredí na exteriér vozidiel pre bližšiu aj ďalekú budúcnosť, zatiaľ čo v štúdiu Advanced Studio v Sunnyvale sa koncipujú digitálna budúcnosť a komplexné rozhrania pre vozidlá. Sindelfingen je miestom kreatívneho spojenia tvorivého myslenia.

Štúdiá Advanced Design Studio poskytujú dôležité impulzy pre neustály rozvoj filozofie dizajnu zmyselnej čistoty Mercedes-Benz. Využívajú pritom nové nápady na vytváranie formujúcich trendov, ktoré aj v budúcnosti nechajú vyznieť zmyselnosť a estetiku vozidla Mercedes v čistej a štýlovej športovej podobe bez popretia pôvodu či identity značky. Už dnešok je pre vás budúcnosťou.