Na svete existuje päť štúdií Mercedes-Benz Advanced Design Studio

Zodpovednosť za všetky štúdiá nesie Gorden Wagener, vedúci dizajnu spoločnosti Mercedes-Benz Group AG. Štúdiá Advanced Design Studio sa nachádzajú v mestách Sindelfingen (Nemecko), Como (Taliansko), Peking (Čína) a tiež Carlsbad a Sunnyvale (Kalifornia).

Štúdio v meste Como sa predovšetkým z hľadiska svojej polohy v slávnom trojuholníku medzi mestami Como, Miláno a Turín špecializuje na interiér vozidiel budúcnosti. Advanced Design Studio v Pekingu je veľmi dôležité z hľadiska nových koncepcií mobility rovnako ako spolupráce.

Pozornosť dizajnérov v Carlsbade sa sústreďuje na exteriér vozidiel blízkej aj ďalekej budúcnosti, zatiaľ čo v štúdiu Advanced Studio v meste Sunnyvale sa koncipujú digitálna budúcnosť a komplexné rozhrania pre vozidlá. Sindelfingen je miestom kreatívneho spojenia tvorivého myslenia.

Štúdiá Advanced Design Studio poskytujú dôležité impulzy pre neustály rozvoj filozofie dizajnu zmyselnej čistoty Mercedes-Benz. Využívajú pritom nové nápady na určovanie tvorivých trendov, ktoré aj v budúcnosti nechajú vyznieť zmyselnosť a estetiku vozidla Mercedes v čistej a štýlovej športovej podobe, ktorá v sebe nezaprie svoj pôvod ani príslušnosť k značke. Už dnešok je pre vás budúcnosťou.