Výskumné vozidlo Mercedes-Benz F015 Luxury in Motion je prejavom filozofie dizajnu zmyselnej čistoty.

Ambíciou dizajnérov je presadiť vnímanie spoločnosti ako medzinárodnej značky luxusu, pretože luxus pre nich znamená viac než len vyhlásenie súvisiace s automobilmi, je to životný štýl.

V centre pozornosti pritom neustále stojí hlavná značka Mercedes-Benz, ktorej filozofia dizajnu zmyselnej čistoty definuje moderný luxus. Luxus dnes znamená nadčasovosť, ktorá presahuje hranice módy. Skutočný luxus je vzácny, a preto veľmi žiadaný. Čoraz menej pritom ide o materiálne hodnoty a oveľa viac sa do popredia dostávajú emocionálne, autentické zážitky a predovšetkým sústredenie sa na to podstatné. Špičková technológia v kombinácii s tradičným umením remeselnej výroby a skutočný pôžitok sa čoraz viac stávajú stredobodom pozornosti.

Filozofia zmyselnej čistoty sa zameriava na dôležitý aspekt značky – bipolaritu emócie a inteligencie. Pre dizajnérov musí byť dobrý dizajn krásny a inteligentný alebo – stručne povedané – príťažlivý a moderný. Do produktov značky Mercedes-Benz sa ľudia dokážu veľmi ľahko zamilovať, pretože sú neodolateľné – skrátka: žiadané. Takto symbolizujú jednu stránku podstaty značky, ktorú uznáva Gottlieb Wilhelm Daimler a ktorá charakterizuje éru raných pretekárskych vozidiel aj veteránov. Druhá stránka symbolizuje rozum, čiže tú časť podstaty značky, ktorú zastupuje Carl Friedrich Benz. Tu ide o redukciu a techniku – produkty vyrážajú dych ako niečo neočakávané, čo prekvapí a nikto to predtým nevidel. S touto filozofiou netvoria dizajnéri iba automobily, ale celý svet moderného luxusu.

Filozofiu dizajnu definuje príručka dizajnu. Jej základom je šesť pravidiel, ktoré nachádzajú svoju príslušnú interpretáciu v každom modeli. Každý konštrukčný rad tak získa svojrázny charakter a napriek tomu nesie typické črty značky Mercedes-Benz.