Skriňové vozidlo Citan | Výbava a príslušenstvo | Mercedes-Benz
Skriňové vozidlo Citan, výbava

Presne to, čo potrebujete: Výbava a príslušenstvo pre vaše skriňové vozidlo Citan.

Prehľad mnohých výbav.

 1. Balíky výbavy
 2. Interiér

  Lavica pre spolujazdcov s pevným operadlom sedadla

  2-sedadlová lavica pre spolujazdcov ponúka miesto pre tretiu osobu v priestore vodiča. Obe miesta na sedenie sú vybavené výškovo nastaviteľnými opierkami hlavy a trojbodovými bezpečnostnými pásmi. Jednodielnu sedaciu podušku je možné vyklopiť smerom dopredu a vytvoriť tak dodatočný úložný priestor pod lavicou.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, dvojmiestna lavica pre spolujazdcov s pevným operadlom sedadla

  Kožený volant

  Kožený volant vylepšuje vzhľad kokpitu. Kožený poťah príjemný na dotyk a ergonomicky tvarovaný veniec volantu citeľne zvyšujú komfort.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, kožený volant

  Osvetlenie ložného priestoru s technikou LED

  Osvetlenie ložného priestoru s technikou LED zabezpečuje dostatok svetla vo vašom ložnom priestore a prispieva tak k lepšej orientácii v tme a k lepšiemu výhľadu pri nakladaní do vášho vozidla, resp. vykladaní z neho.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, osvetlenie ložného priestoru s technikou LED

  Držiak pre chytrý telefón

  Univerzálny držiak pre chytrý telefón umožňuje vo vozidle používanie rôznych mobilných koncových zariadení. Je upevnený na dobre dostupnom mieste a v zornom poli vodiča na prístrojovej doske a jeho šírku možno v závislosti od mobilného alebo chytrého telefónu flexibilne prispôsobiť v rozsahu od 57 mm do 95 mm.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, držiak pre chytrý telefón

  Odkladací priečinok na prístrojovej doske

  Praktický odkladací priečinok s vekom na prístrojovej doske vám ponúka veľa miesta, aby ste si mohli počas jazdy s ľahkou prístupnosťou uschovať bežné predmety, akými sú chytrý telefón, tablet, peňaženka alebo kľúče.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, odkladací priečinok na prístrojovej doske

  Lakťová opierka s úložným priečinkom

  Lakťová opierka s priestranným úložným priečinkom sa nachádza medzi sedadlom vodiča a sedadlom spolujazdca. Keď je úložný priečinok zatvorený, tak ruku možno pohodlne odložiť na opierku s mäkkým čalúnením.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, lakťová opierka s úložným priečinkom
 3. Exteriér

  Posuvné dvere vľavo a vpravo

  Posuvné dvere vľavo prinášajú spolu s posuvnými dverami na pravej strane vozidla viac flexibility pri nakladaní a vykladaní. Posuvné dvere pri otváraní nepotrebujú veľa miesta, takže vodič môže parkovať aj v užších medzerách.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, posuvné dvere vľavo

  Dvojkrídlové zadné dvere s oknom

  Okná v zadných dverách so stieračom a ostrekovačom umožňujú vodičovi lepší výhľad cez ložný priestor smerom dozadu a zjednodušujú manévrovanie a cúvanie.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, dvojkrídlové zadné dvere s oknom

  Zadné výklopné dvere

  Zadné výklopné dvere sa dajú smerom nahor otvoriť až do uhla cca 90° a ponúkajú veľký priestor pre nakladanie a vykladanie. Zabudované okno zlepšuje výhľad smerom dozadu. Okno je vyhrievané a vybavené stieračom a ostrekovačom.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, zadné výklopné dvere

  Hmlové svetlomety s technikou LED

  Hmlové svetlomety s technikou LED dokážu zlepšiť výhľad pri náročných poveternostných podmienkach bez toho, aby došlo k oslneniu protiidúcich účastníkov premávky.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, hmlové svetlomety s technikou LED

  Lakované nárazníky

  S predným a zadným nárazníkom, ktoré sú lakované vo farbe karosérie, dodáte vášmu vozidlu ešte hodnotnejší vzhľad a výrazne zlepšíte dizajn exteriéru celého vozidla.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, lakované nárazníky

  Spojovacia guľa s hlbokou guľovou hlavicou

  Pomocou spojovacej gule s hlbokou guľovou hlavicou, ktorá bola pevne namontovaná vo výrobe, môžete zadné dvere vášho vozidla otvoriť aj pri pripojenom prívese. Vďaka montáži vo výrobe nie je potrebná dodatočná návšteva servisu a prídavná technická kontrola.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, spojovacia guľa s hlbokou guľovou hlavicou
 4. Komfort

  Automatická klimatizácia THERMOTRONIC

  Automatická klimatizácia THERMOTRONIC sa automaticky stará o konštantne príjemnú klímu v priestore vodiča, a to aj pri priamom slnečnom žiarení alebo pri veľmi vysokých, resp. veľmi nízkych vonkajších teplotách.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, automatická klimatizácia THERMOTRONIC

  Cúvacia kamera

  Cúvacia kamera zobrazuje oblasť nachádzajúcu sa priamo za vozidlom a najmä pri stiesnených dopravných pomeroch môže zlepšiť prehľad pri parkovaní a manévrovaní. Okrem toho možno pomocou kamery lepšie rozpoznať nízke predmety v oblasti za vozidlom.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, cúvacia kamera

  Cúvacia kamera so zobrazením na vnútornom zrkadle

  Táto cúvacia kamera zobrazuje na displeji na vnútornom zrkadle oblasť priamo za vozidlom. Tým zvyšuje bezpečnosť pri parkovaní a manévrovaní – najmä v prípade stiesnených pomerov v premávke – a dokáže pomôcť predísť poškodeniam vozidla.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, cúvacia kamera so zobrazením na vnútornom zrkadle

  Vyhrievanie sedadla vodiča a spolujazdca

  Elektrické vyhrievanie sedadiel zvyšuje váš komfort sedenia a vaše pohodlie v studenom ročnom období tým, že studené sedadlá zohreje okamžite po zapnutí vyhrievania.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, vyhrievanie sedadla vodiča a spolujazdca

  Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča s bedrovou opierkou

  Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča s bedrovou opierkou umožňuje ergonomickejšiu polohu sedenia, ktorá je šetrná k chrbtu. Okrem dĺžky a sklonu operadla sedadla si môžete vašim požiadavkám prispôsobiť aj výšku sedadla a individuálne nastaviť oporu v bedrovej oblasti.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča s bedrovou opierkou
 5. Technika
 6. Bezpečnosť

  Aktívny asistent brzdenia

  Aktívny asistent brzdenia dokáže pomôcť zabrániť nehodám s vozidlami idúcimi vpredu a s križujúcimi chodcami, resp. dokáže zmierniť následky takýchto nehôd.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, aktívny asistent brzdenia

  Aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu

  Aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu dokáže prispieť k zabráneniu nehôd tým, že rozpozná neúmyselné odchýlenie od vozovky, varuje vás a prípadne zasiahne do riadenia. Pritom máte vždy kontrolu: Keď aktívne riadite, brzdíte alebo zrýchľujete, tak systém nezasiahne.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu

  Asistent sledovania mŕtveho uhla

  S asistentom sledovania mŕtveho uhla sa na cestách pohybujete jednoducho bezpečnejšie – a to najmä pri zmenách jazdného pruhu. Tento asistent pomocou radarovej technológie sníma oblasť, ktorú nemožno vidieť vo vonkajších zrkadlách. Tak vás môže opticky a akusticky varovať pred možnými bočnými kolíziami s inými účastníkmi premávky.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, asistent sledovania mŕtveho uhla

  Asistent sledovania dopravných značiek

  Asistent sledovania dopravných značiek vám zjednoduší dodržiavanie rýchlostných obmedzení a iných predpisov. To zvyšuje bezpečnosť.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, asistent sledovania dopravných značiek

  Asistent diaľkového svetla

  Asistent diaľkového svetla v závislosti od situácie v premávke automaticky zapína a vypína diaľkové svetlo a odbremeňuje tak vodiča od manuálneho prepínania. Systém je riadený kamerou za čelným sklom, ktorá neustále sníma dianie v premávke pred vozidlom.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, asistent diaľkového svetla

  Bezdrôtové monitorovanie tlaku v pneumatikách na prednej a zadnej náprave

  Výstražný systém na indikáciu poklesu tlaku v pneumatikách kontroluje tlak v pneumatikách všetkých 4 kolies. Systém tak dokáže vodiča varovať pred poklesom tlaku v pneumatikách, čím zvyšuje bezpečnosť jazdy a predlžuje životnosť pneumatík. Pri malom poklese tlaku alebo väčších rozdieloch v tlaku systém vydá optické varovanie.

  Mimoriadna výbava.
  Skriňové vozidlo Citan, bezdrôtové monitorovanie tlaku v pneumatikách na prednej a zadnej náprave

Zažite teraz skriňové vozidlo Citan.

Ikona "Objednať si skúšobnú jazdu"

Objednajte si skúšobnú jazdu.

Prihláste sa teraz a vyrazte
Zistiť viac
Ikona "Vyhľadať predajcu"

Vyhľadajte predajcu.

A nájdite vo vašej blízkosti
Zistiť viac
Ikona "Konfigurovať vozidlo"

Nakonfigurujte si vozidlo.

A prispôsobte si ho sami
Zistiť viac
[*] Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a o oficiálnych špecifických emisiách CO₂ nových osobných motorových vozidiel sú uvedené v „Príručke o spotrebe paliva, emisiách CO₂ a spotrebe prúdu nových osobných motorových vozidiel“, ktorú získate bezplatne na všetkých predajných miestach a v spoločnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).