Zvládne všetky každodenné výzvy: Citan Tourer na súkromné účely.

Citan Tourer: viac miesta. Viac zábavy. Viac zážitkov.

Citan Tourer: Vie, na čom v živote záleží.

Každodenné povinnosti a voľný čas so sebou prinášajú tie najrozmanitejšie úlohy – Citan Tourer má však pre ich zvládnutie šikovné riešenie: vďaka až 7 miestam na sedenie1, 2 dĺžkam vozidla, variabilnej koncepcii priestoru a individuálnym možnostiam výbav.

Spotreba od 4,3 l/100 km2 a technológia BlueEFFICIENCY3 šetria váš rozpočet a životné prostredie. Dlhé intervaly údržby dosahujúce až 40 000 km dokazujú, aké nenáročné a spoľahlivé je toto vozidlo. A aby ste boli na cestách v bezpečí, tak vozidlu Citan sme na cestu pribalili adaptívne ESP® s cennými prídavnými funkciami, silné kotúčové brzdy a až 6 airbagov.

Vďaka pohodlným sedadlám, jemne vyladenému podvozku s nezávislým zavesením kolies a voliteľnej dvojspojkovej prevodovke 6G-DCT4 jazdí Citan veľmi komfortne, agilne a obratne. Vzorná je aj jeho flexibilita, napr. vďaka 2 samostatným sedadlám v 2. rade sedadiel v priestore pre cestujúcich, ktoré z neho robia 7-miestne vozidlo5. Alebo vďaka sklopným operadlám sedadiel v oblasti zadných sedadiel, pomocou ktorých môžete veľmi rýchlo vytvoriť veľký ložný priestor.

Citan má všetko, čo od kompaktnej dodávky s hviezdou Mercedes očakávate. Objavte jeho prednosti počas skúšobnej jazdy. Mercedes-Benz Vans. Born to run.

1

K dispozícii len pre vozidlo Citan Tourer 111 CDI v extra dlhej verzii s registráciou ako osobné vozidlo (M1) [Citan Tourer 111 CDI s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii so 6-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 4,9–4,8/4,3–4,2/4,5–4,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119–115 g/km [*]; trieda účinnosti: A. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených výbav].

2

Citan Tourer 108 CDI s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii s 5-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 5,0–4,7/4,4–4,2/4,6–4,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119–112 g/km [*]; trieda účinnosti: B–A. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených prvkov výbavy.

3

Balík BlueEFFICIENCY patrí k sériovej výbave pre všetky motorizácie a dĺžky. Výnimku tvoria len kombinácie s dvojspojkovou prevodovkou 6G-DCT.

4

Dvojspojková prevodovka 6G-DCT je pre vozidlo Citan 112 [Citan Tourer 112 s balíkom BlueEFFICIENCY Paket v kombinácii s 6-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 7,4–7,3/5,8–5,6/6,4–6,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 143–140 g/km [*]. Trieda účinnosti: C] a pre vozidlo Citan 112 [Citan Tourer 112 bez balíka BlueEFFICIENCY v kombinácii s 6G-DCT a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 147–144 g/km [*]. Trieda účinnosti: C] k dispozícii voliteľne. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených výbav.

5

K dispozícii len pre vozidlo Citan Tourer 111 CDI [Citan Tourer 111 CDI s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii so 6-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 4,9–4,8/4,3–4,2/4,5–4,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119–115 g/km; trieda účinnosti: A. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených výbav.][*] v extra dlhej verzii s registráciou ako osobné vozidlo (M1).

Prednosti.

  1. Komfort
  2. Radosť z jazdy
  3. Hospodárnosť
  4. Flexibilita
  5. Bezpečnosť
Vie, čo je v interiéri dôležité.

Prívetivý interiér spája príjemné s užitočným: dôkazy funkčnosti a komfortu siahajú od príjemne vysokej polohy vozidla pri jazde až po nízke hrany dverí, ktoré uľahčujú nastupovanie.

Pohodlné sedadlo vodiča s bočnou oporou, ktorá nezaťažuje chrbát, je priedušné, odolné proti rýchlemu opotrebovaniu a manuálne nastaviteľné podľa vašich potrieb. Podobne možno prispôsobiť aj výškovo nastaviteľný volant. Všetky ovládacie prvky sú prehľadne usporiadané a dajú sa ľahko obsluhovať. Hodnotu interiéru okrem toho zvyšuje aj dobre čitateľný združený prístroj. A sériová vyhrievacia a ventilačná sústava a voliteľné elektrické ovládanie okien v posuvných dverách prispievajú k príjemnej klíme.

Praktická koncepcia odkladacích priestorov ponúka veľa funkčného a pohodlne prístupného úložného priestoru: Príručná odkladacia skrinka má objem až 8,5 l, sériový odkladací priestor nad čelným sklom 12,6 l, odkladací priestor na dverách 2 x 4,1 l a odkladací priestor v lakťovej opierke 8,9 l.

Interiér možno ešte viac zatraktívniť pomocou nasledujúcich výbav dostupných na želanie: interiérový balík pochrómovaných doplnkov, chrómový interiérový dizajnový balík alebo farebný interiérový dizajnový balík.

Aby sa zábava začala už cestou.

Citan je v oblasti radosti z jazdy skutočným majstrom: V úzkych mestských uličkách budete profitovať z jeho kompaktnej obratnosti, na vidieku alebo na diaľnici si zase môžete naplno vychutnať jeho hnaciu silu.

K vašim preferenciám sa určite hodí niektorá z dieselových motorizácií s vysokým krútiacim momentom a s výkonom 55 kW1 (75 PS), 66 kW2 (90 PS) a 81 kW3(110 PS) alebo moderný benzínový motor s výkonom 84 kW4 (114 PS). Inovatívna technológia BlueEFFICIENCY5 znižuje spotrebu a dokáže tak šetriť váš rozpočet. Hnaciu silu na náhon v závislosti od motorizácie efektívne premieňa 5-stupňová resp. 6-stupňová prevodovka s ručným radením. Voliteľne dostupná dvojspojková prevodovka 6G-DCT6 spája výhody prevodovky s ručným radením, ktorej prednosťou je dynamika jazdy, s komfortom automatickej prevodovky.

Všetky technické komponenty sú precízne zosúladené – od servoriadenia cez nastavenie pružín a tlmičov podvozka s nezávislým zavesením kolies až po silné kotúčové brzdy na prednej a zadnej náprave. Vďaka tomu si môžete vždy uvoľnene vychutnávať agilitu vozidla Citan.

Jeho efektivita sa vypláca. Na krátke aj dlhé vzdialenosti.

Značka Mercedes-Benz považuje za svoju povinnosť – aj prostredníctvom vozidla Citan – zabezpečiť budúcnosť mobility zodpovedne a trvalo udržateľne. Práve v mestskej premávke Citan príkladne napĺňa tieto ambície. Vďaka moderným motorom a inovatívnej technológii BlueEFFICIENCY5 sú emisie CO2 a spotreba na nízkej úrovni. Dobrým príkladom je Citan so svojou spotrebou od 4,3 l/100 km1.

Citan je výhrou aj pre váš rozpočet. Na jednej strane svojou atraktívnou cenou a na druhej strane nízkymi prevádzkovými nákladmi, ktoré vyplývajú z nízkej spotreby paliva a zo servisných intervalov až 40 000 km.

Moderné motory, servoriadenie s elektrickou podporou a indikácia odporúčaného okamihu preradenia sú základom hospodárnej jazdy. Hospodárnosť vášho vozidla možno ešte zvýšiť pomocou balíka BlueEFFICIENCY5.

Pripravený postaviť sa každej výzve.

Citan nadchýna na všetkých miestach. Vďaka až 7 lákavým a pohodlným sedadlám7 a dostatočne veľkému úložnému priestoru pre batožinu disponuje tými najlepšími predpokladmi pre príjemnú a bezpečnú jazdu – či už cestujete s celou rodinou alebo idete na veľký nákup do stavebnín.

Na pohodlných sedadlách s bočnou oporou nezaťažujúcou chrbát a priedušným a odolným látkovým poťahom sa budete cítiť tak, ako to pri jazde v dodávke Mercedes-Benz môžete očakávať: veľkolepo. Kvalitný a funkčný interiér s mnohými praktickými odkladacími priestormi umožňuje absolvovať aj dlhšie trasy uvoľneným spôsobom. A voliteľne dostupná panoramatická strecha s 2 sklopnými strešnými oknami dodáva interiéru mimoriadne prívetivý a svetlý vzhľad. Popri vynikajúcom jazdnom komforte presviedča Citan aj trojbodovými bezpečnostnými pásmi s obmedzením sily pásu na každom sedadle.

V otázkach bezpečnosti sa prejavuje jeho veľkosť.

Aj z hľadiska bezpečnosti má Citan vedúce postavenie: vďaka adaptívnemu ESP®, asistentovi brzdenia a protiblokovaciemu systému ABS, ako aj silným kotúčovým brzdám na prednej aj zadnej náprave presviedča krátkymi brzdnými dráhami, a to aj na mokrej vozovke. Podvozok s nezávislým zavesením kolies spoľahlivo udržiava kontakt s vozovkou. Ak je cesta pokrytá snehom, blatom alebo pieskom, reguláciu preklzovania hnacích kolies môžete vypnúť.

Ak sa už ocitnete v nebezpečnej situácii, výškovo nastaviteľné trojbodové bezpečnostné pásy s napínačom a obmedzovačom sily pásu vám poskytnú veľmi dobrú oporu. Pri núdzovom brzdení sa automaticky aktivujú výstražné smerové svietidlá.

Citan je sériovo vybavený denným osvetlením, pomocou pri rozjazde na stúpaní a až 6 airbagmi. Airbag vodiča, airbag spolujazdca8, okenné airbagy8 a airbagy na ochranu hrudníka8 9 dokážu znížiť riziko vzniku poranení v prípade nehody. Na želanie sú k dispozícii asistenti ako napríklad svetelný a dažďový snímač, monitorovanie tlaku v pneumatikách8 a cúvacia kamera, prostredníctvom ktorej sa vo vnútornom zrkadle zobrazuje okolie za vozidlom.

Vďaka voliteľnému poplašnému zariadeniu10 si môžete byť istí, že sa Citan ani pri obdive, ktorý vzbudzuje, nedostane do nesprávnych rúk.

1

Citan Tourer 108 CDI s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii s 5-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 5,2–4,7/4,5–4,2/4,7–4,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 123–112 g/km [*]; trieda účinnosti: B–A. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených prvkov výbavy.

2

Citan Tourer 109 CDI s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii s 5-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 5,2–4,7/4,5–4,2/4,7–4,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 123–112 g/km [*]; trieda účinnosti: B–A. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených prvkov výbavy.

3

Citan Tourer 111 CDI s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii so 6-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 4,9–4,8/4,3–4,2/4,5–4,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119–115 g/km [*]; trieda účinnosti: A. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených prvkov výbavy.

4

Citan Tourer 112 s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii so 6-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 7,4–7,3/5,8–5,6/6,4–6,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 143–140 g/km [*]; trieda účinnosti: C. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených výbav.

Citan Tourer 112 s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii so 6-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako úžitkové vozidlo (N1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 147–144 g/km [*]. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených výbav.

5

Balík BlueEFFICIENCY patrí k sériovej výbave pre všetky motorizácie a dĺžky. Výnimku tvoria len kombinácie s dvojspojkovou prevodovkou 6G-DCT.

6

Dvojspojková prevodovka 6G-DCT je pre vozidlo Citan 112 [Citan Tourer 112 s balíkom BlueEFFICIENCY Paket v kombinácii s 6-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 7,4–7,3/5,8–5,6/6,4–6,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 143–140 g/km [*]. Trieda účinnosti: C] a pre vozidlo Citan 112 [Citan Tourer 112 bez balíka BlueEFFICIENCY v kombinácii s 6G-DCT a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 147–144 g/km [*]. Trieda účinnosti: C] k dispozícii voliteľne. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených výbav.

7

K dispozícii len pre vozidlo Citan Tourer 111 CDI [Citan Tourer 111 CDI s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii so 6-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 4,9–4,8/4,3–4,2/4,5–4,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119–115 g/km; trieda účinnosti: A. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených výbav.][*] v extra dlhej verzii s registráciou ako osobné vozidlo (M1).

8

Sériová výbava v prípade vozidla Citan Tourer s registráciou ako osobné vozidlo (M1), mimoriadna výbava v prípade registrácie ako úžitkové vozidlo (N1).

9

Pre spolujazdca k dispozícii len v kombinácii s airbagmi na ochranu hrudníka vodiča a spolujazdca.

10

K dispozícii len pre Citan Tourer s registráciou ako úžitkové vozidlo (N1).

Agilná preprava siedmich osôb.

Komfortný Tourer pre všetkých, ktorí majú veľké plány.

Citan Tourer je komfortná malá dodávka s maximálne 7 miestami na sedenie. Popri sedadle vodiča a sedadle spolujazdca, ako aj 3-miestnej lavici v oblasti zadných sedadiel v dlhej verzii vozidla Citan Tourer sú v jeho extra dlhej verzii k dispozícii navyše 2 samostatné sedadlá v 2.rade sedadiel v priestore pre cestujúcich. Citan Tourer navyše boduje aj vďaka svojim mnohým odkladacím možnostiam s celkovým objemom až 77 l.

Komfort sedenia Mercedes-Benz – aj v priestore pre cestujúcich.

Pohodlné miesta na sedenie pre maximálne 7 osôb.

Aj v priestore pre cestujúcich vozidla Citan Tourer sa jazdí príjemne: 3-miestna lavica presviedča 3 výškovo nastaviteľnými opierkami hlavy a trojbodovými bezpečnostnými pásmi na všetkých miestach. Ak by bol potrebný prídavný ložný priestor pre prepravu väčších predmetov, tak ju možno sklopiť v pomere 1/3 k 2/3. Vďaka tomu Citan Tourer naplno ponúka svoje flexibilné úložné možnosti.

Do extra dlhého variantu vozidla Citan Tourer sa dokonca zmestí až 7 osôb. Obe samostatné sedadlá vľavo a vpravo v 2. rade sedadiel v priestore pre cestujúcich patria už do sériovej výbavy. V pozdĺžnom smere ich možno posúvať o 13 cm a sú vybavené výškovo nastaviteľnými opierkami hlavy a trojbodovými bezpečnostnými pásmi. Operadlá sedadiel sú sklopné a ak je potrebný väčší ložný priestor, tak celé sedadlo možno zložiť a vybrať.

Mimoriadne výbavy - interiérové balíky.

Mnohé atraktívne mimoriadne výbavy.

Farebný interiérový dizajnový balík

Chrómový interiérový dizajnový balík

Interiérový balík červených ozdobných švov

* Uvedené hodnoty boli stanovené podľa predpísaných metód merania. Ide o „hodnoty CO2 namerané metódou NEDC“ v zmysle čl. 2 č. 2 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1152 resp. (EÚ) 2017/1153. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt. Z dôvodu právnych zmien v príslušných skúšobných metódach môžu byť v osvedčení o zhode vozidla, ktoré je rozhodujúce pre registráciu vozidla a prípadne pre daň z motorových vozidiel, uvedené vyššie hodnoty. Údaje sa nevzťahujú na konkrétne vozidlo a nie sú súčasťou ponuky, ale slúžia len na porovnanie medzi rôznymi typmi vozidiel.

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 nových osobných motorových vozidiel sú uvedené v „Príručke o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe elektrickej energie nových osobných motorových vozidiel“. Získať ju môžete bezplatne na všetkých predajných miestach a od slovenskej obchodnej inšpekcie na stránke www.soi.sk.

Lorem Ipsum