Trieda X

Spája svety

 

Robustnosť vo svojej najfascinujúcejšej forme.

Suverénne vzdoruje prírodným silám, jej výrazný dizajn priťahuje pohľady. Je robustná a silná, aby ste s ňou suverénne zdolali aj náročnejší terén, a svojím očarujúcim štýlom sa postará o to, aby ste vzbudili pozornosť aj v džungli veľkomesta. Je rovnako presvedčivá v role dobre fungujúceho a spoľahlivého partnera na všedný pracovný deň, ako aj v role sprievodcu pri spontánnych dobrodružstvách vo voľnom čase. Môžete sa tešiť na vozidlo, ktoré úplne novým spôsobom spája rôzne oblasti života: vitajte v Triede X – Mercedes-Benz medzi pikapmi!

Prednosti.

  1. Robustnosť
  2. Terén
  3. Výkonnosť
  4. Funkcionalita
  5. Komfort
  6. Dizajn
  7. Bezpečnosť
Ten, kto unesie viac ako jednu tonu nákladu, potrebuje pevnú chrbticu.

Trieda X je mimoriadne robustná: odvezie náklad s hmotnosťou viac ako 1 000 kg a utiahne príves s hmotnosťou až 3 500 kg. Na to potrebuje stabilnú a odolnú základnú konštrukciu. Preto sme náš pikap postavili na pevnom rebrinovom ráme z kvalitnej ocele. Vďaka tomu možno prepravovať podstatne viac nákladu: náradie, stroje, materiál alebo športové a rekreačné náčinie. Robustný základ vám pomôže suverénne napredovať aj mimo spevnených ciest. Technická ochrana spodku z ušľachtilej ocele na želanie chráni motor, prevodovku a výfukovú sústavu pri nasadení v teréne, keď vozidlo prechádza cez prekážky.

Navzdory prírodným živlom.

Trieda X sa nezľakne žiadnej terénnej trasy. Vďaka náhonu na všetky kolesá, rôznym režimom náhonu na všetky kolesá, terénnej redukcii a voliteľnej uzávierke diferenciálu na zadnej náprave suverénne zdoláte aj náročnejší terén. Veľkorysá svetlá výška 202 mm – na želanie až 222 mm – poskytuje pod vozidlom veľký priestor na prekonávanie nerovností terénu. Ak zatúžite po dobrodružstve, na vhodnom podklade vozidlo Triedy X zdolá stúpanie cca až do 100 % a jazdnú stabilitu si zachová pri bočnom náklone cca až do 49,8°. Vďaka tomu zažijete pri výletoch do terénu ešte väčšie potešenie z jazdy.

Napredujte s veľkým pôžitkom z jazdy!

Nastúpte, naštartujte a zažite plnú hnaciu silu už od nízkych otáčok. Najmä 6-valcová dieselová motorizácia s vysokým krútiacim momentom [X 350 d 4MATIC. kombinovaná spotreba paliva: 9,0–8,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 236–230 g/km]1*  vás nadchne svojimi suverénnymi jazdnými výkonmi. DYNAMIC SELECT vám ponúka na výber 5 jazdných programov, ktoré umožňujú komfortné, terénne, športové alebo mimoriadne eficientné jazdné vlastnosti. V manuálnom režime DYNAMIC SELECT vykonávate zmeny prevodových stupňov pomocou radiacich páčok na volante.

Vytiahnuté blatníky s kolesami so širokými pneumatikami nielen vyzerajú pôsobivo, ale vďaka širokému rozchodu kolies prispievajú aj k vysokej priečnej dynamike Triedy X. To isté platí aj pre agilne nastavené viacramenné zavesenie kolies na zadnej náprave. Každá ďalšia zákruta zvyšuje nadšenie a pohyb sa premení na pôžitok z jazdy.

Ložná plocha plná možností.

„Pick up“ – vnímame to doslovne: na ľahko prístupnú ložnú plochu možno naložiť viac ako 1 000 kg pracovného náradia alebo športového náčinia – aj špinavého a mokrého. Dokonca medzi podbehmi kolies je dostatok miesta na priečne uloženie europalety. Ak má náklad rohy a hrany, tak obloženie korby pomôže predísť škrabancom a poškodeniam laku. Rôzne možnosti zaistenia nákladu pomôžu dosiahnuť, aby všetko zostalo na svojom mieste. A po zotmení vám prácu uľahčí LED osvetlenie korby. Ak sú pred vami ešte náročnejšie výlety, tak vaše možnosti rozšíri prípustná hmotnosť prívesu do 3 500 kg – vhodná aj pre prívesy na prepravu člnov alebo koní.

Vonku nepoddajná, vnútri komfortná.

Trieda X vás rozmaznáva komfortom typickým pre značku Mercedes-Benz, a to aj pri nehostinných vonkajších podmienkach. Systém oprávnenia na prístup a na jazdu KEYLESS-GO, ako aj pomoc pri rozjazde na stúpaní sa postarajú o komfort pri nastupovaní a štartovaní. Klimatizácia resp. voliteľná automatická klimatizácia THERMOTRONIC počas jazdy temperuje interiér podľa vášho želania. Informácie a zábavu vo vozidle ponúkajú moderné rádiové a navigačné systémy COMAND Online, Audio 20 USB a Audio 20 CD so službami konektivity Mercedes me connect. Komfortný podvozok, ako aj individuálne prispôsobiteľné sedadlá vodiča a spolujazdca vám zaručia príjemné zvládnutie dlhých trás. Voliteľne sú k dispozícii elektricky nastaviteľné sedadlá, ktoré sú vybavené aj bedrovými opierkami a vyhrievaním sedadiel. Po príchode do cieľa uľahčuje parkovanie a manévrovanie parkovací balík s 360-stupňovou kamerou. Jednoduché ovládanie všetkých týchto komfortných funkcií umožňuje intuitívna koncepcia ovládania a zobrazovania.

Výrazný charakter, jasný štýl.

Trieda X ukazuje charakter: prelisy na kapote motora, vizuálna ochrana spodku a podbehy kolies vyčnievajúce do strán robia dojem už na prvý pohľad. Po otvorení dverí vás uvíta štýlový interiér s horizontálne členeným kokpitom. Vďaka jasne odlíšeným líniám výbavy PURE, PROGRESSIVE a POWER – v kombinácii so štýlovým originálnym príslušenstvom – si z tohto pikapu môžete spraviť Vašu ešte individuálnejšiu Triedu X. Rovnaký účel plnia aj disky z ľahkej zliatiny s priemerom až 48,3 cm (19 palcov) a vysokovýkonné svetlomety s LED s typickým dizajnom pochodne. Pre líniu výbavy POWER sú na výber 2 farebné koncepty - z čiernej kože alebo z orechovej hnedej kože. Obloženie prístrojovej dosky a línie boku z imitácie kože ARTICO, ako aj ozdobné prvky s hliníkovým alebo dreveným vzhľadom sú zladené s kvalitnou koženou výbavou.

Istota – nielen pokiaľ ide o štýl.

Trieda X má vďaka svojej robustnej konštrukcii solídny základ pre príkladnú bezpečnosť. A keď sa pridá aj množstvo bezpečnostných funkcií, výsledok je ešte lepší: rôzne systémy regulácie jazdnej dynamiky a brzdné systémy – ako napríklad ESP® so stabilizáciou prívesu – dokážu pomôcť pri rozpoznávaní a prípadnom zmiernení kritických jazdných situácií. Asistenčné systémy, akými sú napríklad asistent udržiavania v jazdnom pruhu alebo aktívny asistent brzdenia, navyše dokážu vodičovi pomôcť zvládnuť únavné alebo kritické jazdné situácie. Pre prípady, keď predsa len dôjde k nehode, je sériovo k dispozícii 7 airbagov a systém núdzového volania Mercedes-Benz.

1

X 350 d 4MATIC v kombinácii so 7G-TRONIC PLUS. Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 10,3-10,0/8,3-8,1/9,0-8,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 236-230 g/km [*]. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených prvkov výbavy.

* Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 nových osobných motorových vozidiel uvádza „Príručka o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe prúdu nových osobných motorových vozidiel“, ktorú získate bezplatne na všetkých predajných miestach a v spoločnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).