Mercedes-Benz Citan | Transportéry Mercedes-Benz

Nový Citan. Väčší, než sa zdá.

Malá dodávka s veľkými možnosťami.

S dizajnom typickým pre túto značku a ergonomickým interiérom, v ktorom sa budete ľahko vyznať, sa nový Citan prezentuje ako skutočný Mercedes-Benz. Nastúpte a objavte možnosti voliteľného multimediálneho systému MBUX (Mercedes-Benz User Experience) a inteligentných riešení konektivity. Počas jazdy vám môže pomôcť množstvo predvídavých asistenčných systémov. Nové sú obidve línie výbavy BASE a PRO, s ktorými vybavíte vašu kompaktnú dodávku tak, ako potrebujete. A to sú len niektoré zo všetkých noviniek. Zistite viac!

eCitan: nový člen rodiny eVans.

V elektrickej verzii vo všetkých triedach transportérov

V 2. polovici roka 2022 príde na trh eCitan - plne elektrický variant modelu Citan. Dojazd podľa WLTP je až 285 kilometrov. Vďaka tomu spĺňa toto vozidlo požiadavky komerčných používateľov, ktorí tieto modely často používajú ako vozidlá kuriérskej služby a zásobovacie vozidlá v rámci mesta. Na rýchlonabíjacích staniciach možno akumulátor nabiť v priebehu 40 minút na 80 percent. Veľké plus: Z hľadiska rozmerov ložného priestoru a zaťaženia nie je v porovnaní s konvenčnými modelmi potrebné robiť žiadne škrty. Pre eCitan bude k dispozícii aj spojovacia guľa.

Nový multimediálny systém MBUX

Výbavy infotainment v novom vozidle Citan majú riešenie takmer pre všetko: Chcete sa na cestách dostať rýchlejšie do cieľa pomocou aktuálnych údajov o premávke a bezdrôtovo nabíjať vaše mobilné koncové zariadenie? Alebo by ste chceli váš voliteľný multimediálny systém MBUX obsluhovať prostredníctvom dotykového displeja s vysokým rozlíšením, tlačidiel na multifunkčnom volante alebo prostredníctvom hlasového príkazu? Možné je všetko. Nové sú aj služby konektivity Mercedes me, ktoré do vašej dodávky prinášajú takmer neobmedzené možnosti informácií a zábavy, ako aj zvýšenie bezpečnosti.
Citan, MBUX
 • Multimediálny systém MBUX, 7 palcov

  Multimediálny systém MBUX, 7 palcov

  Pomocou dotykového displeja s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 17,8 cm (7 palcov) môžete multimediálny systém ovládať tak, ako to poznáte z vašich mobilných koncových zariadení. Ďalšia možnosť zadávania: tlačidlá na multifunkčnom volante.
 • Integrácia chytrého telefónu

  Integrácia chytrého telefónu

  Pomocou integrácie chytrého telefónu môžete prostredníctvom multimediálneho systému komfortne používať vybrané aplikácie na vašom mobilnom koncovom zariadení.
 • Prípojka USB typ C

  Prípojka USB typ C

  Prostredníctvom prípojky USB typu C získate integrované multimediálne rozhranie, prostredníctvom ktorého môžete vo vozidle napríklad počúvať hudbu z vášho chytrého telefónu.
 • Ovládanie hlasom

  Ovládanie hlasom

  Na spustenie rozsiahleho ovládania hlasom a komfortné ovládanie multimediálneho systému stačí povedať „Hey Mercedes“ („Ahoj, Mercedes“).

Najzaujímavejšie prvky nového vozidla Citan

Citan, ATTENTION ASSIST

 • ATTENTION ASSIST

Citan, pozdĺžny držiak na strešný nosič s integrovaným základným nosníkom

 • Pozdĺžny držiak na strešný nosič s integrovaným základným nosníkom

Citan, bezdrôtový systém nabíjania pre mobilné koncové zariadenia

Bezdrôtový systém nabíjania pre mobilné koncové zariadenia