Citan Tourer | Výbava a príslušenstvo | Mercedes-Benz
Skriňové vozidlo Citan

Presne to, čo potrebujete: Výbava a príslušenstvo pre vaše vozidlo Citan Tourer.

Prehľad mnohých výbav.

 1. Balíky výbavy
 2. Interiér

  Odkladací priečinok na prístrojovej doske

  Praktický odkladací priečinok s vekom na prístrojovej doske vám ponúka veľa miesta, aby ste si mohli počas jazdy s ľahkou prístupnosťou uschovať bežné predmety, akými sú chytrý telefón, tablet, peňaženka alebo kľúče.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, odkladací priečinok na prístrojovej doske

  Lakťová opierka s úložným priečinkom

  Lakťová opierka s priestranným úložným priečinkom sa nachádza medzi sedadlom vodiča a sedadlom spolujazdca. Keď je úložný priečinok zatvorený, tak ruku možno pohodlne odložiť na opierku s mäkkým čalúnením.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, lakťová opierka s úložným priečinkom

  Kožený volant

  Kožený volant vylepšuje vzhľad kokpitu. Kožený poťah príjemný na dotyk a ergonomicky tvarovaný veniec volantu citeľne zvyšujú komfort.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, kožený volant

  Osvetlenie interiéru s technikou LED

  LED osvetlenie interiéru vpredu a v oblasti zadných sedadiel jasne osvetľuje interiér vozidla a uľahčuje tak orientáciu v tme. Technika LED presviedča dlhou životnosťou svetelných zdrojov a nízkou spotrebou elektrickej energie.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, osvetlenie interiéru s technikou LED


 3. Exteriér

  Posuvné dvere vľavo a vpravo s oknom

  Posuvné dvere vľavo prinášajú spolu s posuvnými dverami na pravej strane vozidla viac flexibility pri nastupovaní a vystupovaní. Posuvné dvere pri otváraní nepotrebujú veľa miesta, takže vodič môže zaparkovať aj v užších medzerách na zaparkovanie.

  Citan Tourer, posuvné dvere vľavo s oknom

  Dvojkrídlové zadné dvere s oknom

  Okná v zadných dverách so stieračom a ostrekovačom umožňujú vodičovi lepší výhľad cez ložný priestor smerom dozadu a zjednodušujú manévrovanie a cúvanie.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, dvojkrídlové zadné dvere s oknom

  Zadné výklopné dvere

  Zadné výklopné dvere sa dajú smerom nahor otvoriť až do uhla cca 90° a ponúkajú veľký priestor pre nakladanie a vykladanie. Zabudované okno zlepšuje výhľad smerom dozadu. Okno je vyhrievané a vybavené stieračom a ostrekovačom.

  Citan Tourer, zadné výklopné dvere


  Hmlové svetlomety s technikou LED

  Hmlové svetlomety s technikou LED dokážu zlepšiť výhľad pri náročných poveternostných podmienkach bez toho, aby došlo k oslneniu protiidúcich účastníkov premávky.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, hmlové svetlomety s technikou LED

  Spojovacia guľa s pevnou guľovou hlavicou

  Pomocou spojovacej gule, ktorá bola pevne namontovaná vo výrobe, môžete s vaším vozidlom ťahať prívesy dosahujúce až uvedenú maximálnu hmotnosť. Vďaka montáži vo výrobe nie je potrebná dodatočná návšteva servisu a prídavná technická kontrola.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, spojovacia guľa s pevnou guľovou hlavicou
 4. Komfort

  Cúvacia kamera

  Cúvacia kamera zobrazuje oblasť nachádzajúcu sa priamo za vozidlom a najmä pri stiesnených dopravných pomeroch môže zlepšiť prehľad pri parkovaní a manévrovaní. Okrem toho možno pomocou kamery lepšie rozpoznať nízke predmety v oblasti za vozidlom.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, cúvacia kamera

  Cúvacia kamera so zobrazením na vnútornom zrkadle

  Táto cúvacia kamera zobrazuje na displeji na vnútornom zrkadle oblasť priamo za vozidlom. Tým zvyšuje bezpečnosť pri parkovaní a manévrovaní – najmä v prípade stiesnených pomerov v premávke – a dokáže pomôcť predísť poškodeniam vozidla.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, cúvacia kamera so zobrazením na vnútornom zrkadle

  Vyhrievanie sedadla vodiča a spolujazdca

  Elektrické vyhrievanie sedadiel zvyšuje váš komfort sedenia a vaše pohodlie v studenom ročnom období tým, že studené sedadlá zohreje okamžite po zapnutí vyhrievania.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, vyhrievanie sedadla vodiča a spolujazdca

  Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča s bedrovou opierkou

  Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča s bedrovou opierkou umožňuje ergonomickejšiu polohu sedenia, ktorá je šetrná k chrbtu. Okrem dĺžky a sklonu operadla sedadla si môžete vašim požiadavkám prispôsobiť aj výšku sedadla a individuálne nastaviť oporu v bedrovej oblasti.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča s bedrovou opierkou

  Držiak pre chytrý telefón

  Univerzálny držiak pre chytrý telefón umožňuje vo vozidle používanie rôznych mobilných koncových zariadení. Je upevnený na dobre dostupnom mieste a v zornom poli vodiča na prístrojovej doske a jeho šírku možno v závislosti od mobilného alebo chytrého telefónu flexibilne prispôsobiť v rozsahu od 57 mm do 95 mm.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, držiak pre chytrý telefón

  Elektricky sklápateľné a prestaviteľné vonkajšie zrkadlá

  Vonkajšie zrkadlá sú elektricky nastaviteľné a vyhrievané. Umožňujú komfortné a rýchle nastavenie, napríklad po výmene vodiča. Ďalšou funkciou je vyhrievanie vonkajších zrkadiel, ktoré pôsobí proti ich zaroseniu, resp. zamrznutiu.

  Citan Tourer, elektricky sklápateľné a prestaviteľné vonkajšie zrkadlá
 5. Technika
 6. Bezpečnosť

  Aktívny asistent brzdenia

  Aktívny asistent brzdenia dokáže pomôcť zabrániť nehodám s vozidlami idúcimi vpredu a s križujúcimi chodcami, resp. dokáže zmierniť následky takýchto nehôd.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, aktívny asistent brzdenia

  Aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu

  Aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu môže prispieť k tomu, aby sa zabránilo nehodám, pričom asistent rozpozná neúmyselné odchýlenie od vozovky, varuje vás a prípadne zasiahne do riadenia. Pritom máte vždy kontrolu: Keď aktívne riadite, brzdíte alebo zrýchľujete, tak systém nezasiahne.

  Citan Tourer, aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu

  Asistent sledovania mŕtveho uhla

  S asistentom sledovania mŕtveho uhla sa na cestách pohybujete jednoducho bezpečnejšie – a to najmä pri zmenách jazdného pruhu. Tento asistent pomocou radarovej technológie sníma oblasť, ktorú nemožno vidieť vo vonkajších zrkadlách. Tak vás môže opticky a akusticky varovať pred možnými bočnými kolíziami s inými účastníkmi premávky.

  Citan Tourer, asistent sledovania mŕtveho uhla

  Asistent sledovania dopravných značiek

  Asistent sledovania dopravných značiek vám zjednoduší dodržiavanie rýchlostných obmedzení a iných predpisov. To zvyšuje bezpečnosť.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, asistent sledovania dopravných značiek

  Asistent diaľkového svetla

  Asistent diaľkového svetla v závislosti od situácie v premávke automaticky zapína a vypína diaľkové svetlo a odbremeňuje tak vodiča od manuálneho prepínania. Systém je riadený kamerou za čelným sklom, ktorá neustále sníma dianie v premávke pred vozidlom.

  Mimoriadna výbava.
  Citan Tourer, asistent diaľkového svetla

  Systém núdzového volania Mercedes-Benz

  Pri nehode dokáže systém núdzového volania Mercedes-Benz pomôcť rýchlo zabezpečiť efektívnu pomoc na mieste nehody.

  Citan Tourer, systém núdzového volania Mercedes-Benz

Zažite teraz vozidlo Citan Tourer.

Ikona "Objednať si skúšobnú jazdu"

Objednajte si skúšobnú jazdu.

Prihláste sa teraz a vyrazte
Zistiť viac
Ikona "Vyhľadať predajcu"

Vyhľadajte predajcu.

A nájdite vo vašej blízkosti
Zistiť viac
Ikona "Konfigurovať vozidlo"

Nakonfigurujte si vozidlo.

A prispôsobte si ho sami
Zistiť viac
[*] Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a o oficiálnych špecifických emisiách CO₂ nových osobných motorových vozidiel sú uvedené v „Príručke o spotrebe paliva, emisiách CO₂ a spotrebe prúdu nových osobných motorových vozidiel“, ktorú získate bezplatne na všetkých predajných miestach a v spoločnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).