International Van of the Year 2022

International Van of the Year 2022

Mercedes-Benz Citan s titulom International Van of the Year 2022

Po triumfoch z rokov 1995, 1997 a 2005 si automobilka Mercedes-Benz odniesla ďalší prestížny titul z ankety International Van of the Year 2022 (Medzinárodná dodávka roka 2022, IVOTY). Víťaznými modelmi sa stali Mercedes-Benz Citan spolu s Renault Kangoo.

Víťazov ankety vyhlásila medzinárodná odborná porota počas podujatia Solutrans 2021. Víťazný Mercedes-Benz Citan presvedčil spomedzi dovedna 14 nominovaných vozidiel svojou všestrannosťou, výnimočnými jazdnými vlastnosťami ako aj variabilitou vnútorného priestoru. Ako uviedol Marcus Breitschwerdt, vedúci divízie Mercedes-Benz Vans: „Teší nás, že náš nový Mercedes-Benz Citan získal ocenenie International Van of the Year Award 2022. Citan bol kompletne nanovo vyvinutý profesionálmi pre profesionálov a dokonale dopĺňa naše existujúce portfólio Mercedes-Benz Vans. Skriňová dodávka aj Tourer ponúka našim zákazníkom široké možnosti využitia a vysoký stupeň funkčnosti - s extrémne vysokým jazdným komfortom a overenými bezpečnostnými štandardmi Mercedes-Benz. Ako skutočný Mercedes-Benz dopĺňa našu rodinu vanov. Ďakujeme porote International Van of the Year za toto skvelé ocenenie!"

Mercedes-Benz Citan pri svojich kompaktných vonkajších rozmeroch očarí množstvom vnútorného priestoru. Tento malý van sa vyznačuje suverénnym vzhľadom, vysokou úrovňou bezpečnosti a robustnosťou, ktorými sa vyznačujú vozidlá od divízie Mercedes-Benz Vans. Model Citan sa navyše dodáva v osobnej verzii Tourer aj ako skriňové vozidlo, pričom k dispozícii je s úspornými a výkonnými benzínovými aj naftovými motormi s výkonmi od 55 kW (75 k) do 96 kW (131 k). Vďaka tomu sa dokáže dokonale prispôsobiť požiadavkám aj potrebám zákazníkov, ktorí potrebujú jazdiť predovšetkým v mestách, ale aj tým, ktorí jazdia viac na dlhších trasách. Medzi silné stránky nového Citanu patrí mimoriadne bohatá bezpečnostná výbava s prvkami zvyšujúcimi bezpečnosť vodiča, vozidla a účastníkov cestnej premávky. K tomu sa pridáva aj špičkový intuitívny infotainment MBUX schopný učiť sa, ktorý disponuje hlasovým asistentom „Hey Mercedes“.