Mercedes Benz eVito s väčšou kapacitou akumulátora

Nové eVito s väčšou kapacitou akumulátora

Teraz aj na „predposlednú míľu“

Nové skriňové vozidlo Mercedes Benz eVito s väčšou kapacitou akumulátora.

  • Dojazd 242 – 314 kilometrov (WLTP)[1 ,2 ] a sériová funkcia rýchleho nabíjania.
  • O 70 percent vyššia kapacita akumulátora v porovnaní s predchádzajúcim modelom.
  • Vozidlo dostupné v dvoch dĺžkach a s ložným objemom až 6,6 m³.
  • Efektívny a pohodlný jazdný zážitok vďaka automatickej rekuperácii DAUTO.
  • Nové skriňové vozidlo eVito začína na cene 55 303 eur s DPH a dodáva sa s rozsiahlym servisným balíkom.

Po modeli Mercedes Benz eVito Tourer dostalo rozsiahlu aktualizáciu elektrického hnacieho ústrojenstva (eATS), ako aj nový akumulátor s využiteľnou kapacitou 60 kWh, aj skriňové vozidlo eVito. Úžitkové vozidlo, ktoré jazdí lokálne bez emisií, nahrádza model, ktorý bol úspešne uvedený na trh v roku 2018 a svojím výrazne väčším dojazdom 242 – 314 kilometrov (WLTP)[1, 2] oslovuje širšiu skupinu používateľov v komerčnej nákladnej doprave.

Nový model Mercedes-Benz eVito sa od svojho predchodcu líši v mnohých oblastiach, pričom osvedčené vlastnosti akumulátorového elektrického skriňového vozidla zostali zachované. Rovnako ako predtým, pod prednou časťou sídli elektrické hnacie ústrojenstvo, ktoré poháňa predné kolesá špičkovým výkonom 85 kW. Skriňové vozidlo Mercedes-Benz eVito disponuje vodou chladenou nabíjačkou so striedavým prúdom (OBL) s maximálnym nabíjacím výkonom 11 kW. Vďaka tomu je pripravený na nabíjanie striedavým prúdom, napríklad v mieste podnikania, v depách alebo na verejných nabíjacích staniciach. Nový model sa nabíja prostredníctvom nabíjacej zásuvky CCS, ktorá sa nachádza vľavo, v prednom nárazníku. Prostredníctvom tejto zásuvky možno úžitkové vozidlo rýchlo nabíjať aj jednosmerným prúdom. Akumulátor úžitkového vozidla eVito tak možno nabiť vďaka sériovému maximálnemu nabíjaciemu výkonu 50 kW[3] alebo na želanie maximálne 80 kW[3] na rýchlonabíjacej stanici s jednosmerným prúdom približne za 50, resp. 35 minút[4] z 10 na 80 %. Akumulátor s využiteľnou kapacitou 60 kWh umožňuje dojazd 242 – 314 kilometrov (WLTP)[1, 2]

Aj v novom modeli ponúka skriňové vozidlo eVito rôzne stupne rekuperácie na dobíjanie svojho akumulátora aj počas jazdy pomocou inteligentnej prevádzkovej stratégie. Podľa potreby môže vodič meniť intenzitu rekuperácie radiacou páčkou, ktorá sa nachádza za volantom. Efektívny a komfortný spôsob jazdenia umožňuje aj nová funkcia v úžitkovom vozidle eVito – stupeň rekuperácie DAUTO. Podľa motta „predvídavá jazda a sporenie energie“ sa prepoja informácie bezpečnostných asistentov a intenzita rekuperácie sa v reálnom čase prispôsobí podľa situácie. Tri jazdné programy okrem toho pomáhajú zákazníkom individuálne si stlačením tlačidla vybrať počas jazdy medzi maximálnym komfortom a maximálnym dojazdom.

[1] Dojazd bol zistený na základe nariadenia 2017/1151/EÚ.
[2] Skutočný dojazd závisí od individuálneho spôsobu jazdenia, dopravnej situácie, vonkajšej teploty, používania klimatizácie/kúrenia atď. a môže sa prípadne líšiť.
[3] Maximálny výkon nabíjania na nabíjacej stanici s jednosmerným prúdom a napájacím napätím 400 V, elektrickým prúdom 300 A; maximálny výkon nabíjania je závislý od rôznych faktorov, ako napríklad od teploty okolia, teploty akumulátora a stavu nabitia na začiatku nabíjania.
[4] Minimálny čas nabíjania z 10 na 80 % za optimálnych podmienok na nabíjacej stanici s jednosmerným prúdom a napájacím napätím 400 V, elektrickým prúdom 300 A; čas nabíjania sa môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov, ako napríklad teploty okolia, teploty akumulátora a využívania prídavných vedľajších spotrebičov, ako je kúrenie.