Marco Polo HORIZON. Dobrodruh vo veľkom štýle.

Cenné na výletoch ako aj v každodennom živote.

Prežite to, o čom iní snívajú.

Rekreačné vozidlo pre dobrodruhov vo veľkom štýle.

Marco Polo HORIZON je objavom pre tých, ktorí chcú spontánne a štýlovo jazdiť za dobrodružstvom: Vďaka obratnosti a jazdnému komfortu vozidla vám prináša splnenie vašich vysnívaných cieľov. Jeho príjemný interiér vás vyzýva k tomu, aby ste v ňom načerpali novú silu. A po náročnom dni vďaka výsuvnej streche so stropnou posteľou a komfortnému ležadlu je k dispozícii až 5 lôžok. Ako individuálne sú vaše ciele také sú aj jeho možnosti vybavenia: od komfortu a dizajnu až po multimediálne a asistenčné systémy. A najlepšie: vďaka svojmu vynikajúcemu komfortu, variabilnej koncepcii izieb a výške menej ako 2 metre, ktorá je vhodná pre bežné garáže, oceníte Marco Polo HORIZON v každodennom živote, ako aj vozidlo pre voľný čas.

Prednosti.

 1. Bývanie a spánok
 2. Bezpečnosť
 3. Efektívnosť
 4. Potešenie z jazdy
Pri cestovaní so štýlom.

S Marco Polo HORIZON môžete robiť viac ako si len vychutnávať cestu. Pretože jeho perfektne tvarovaný interiérový dizajn s ušľachtilými materiálmi a štýlovo navrhnutým kokpitom je potešením pre oči. S exkluzívnymi dizajnovými balíkmi môže byť interiér vylepšený koženým čalúnením a dekoratívnymi prvkami. Vďaka ergonomickým a komfortným sedadlám pre vodiča a spolujazdca, si môžu všetci vychutnať štýlové prostredie. Po náročnom dni môže na pohodlnom ležadle a v pohodlnej stropnej posteli spať až 5 ľudí, aby si nabili batérie na deň - pretože dobrodružstvo je najlepšie zažiť, keď ste dobre oddýchnutý.

Veľa priestoru na bezpečnosť.

Kdekoľvek sa nachádzate - bezpečnosť je váš spoločník vďaka štandardným ATTENTION ASSIST a Crosswind Assist. Inovatívne voliteľné asistenčné a bezpečnostné systémy, ako sú asistenčné zariadenie DISTRONIC1, asistent brzdenia pre Marco Polo a Marco Polo HORIZON, ASISTENT PREVENCIE KOLÍZIÍ pre Marco Polo ACTIVITY, asistent udržiavanie jazdného pruhu a asistent sledovania mŕtveho uhla ako aj inteligentný svetelný systém LED ďalej zvyšujú príklad bezpečnostnej úrovne. Takto sa obytné a rekreačné vozy značky Marco Polo stávajú priekopníckymi vozidlami vo svojej triede, kde si vy a vaši cestujúci môžete vychutnať každú jazdu. Mimochodom, vysoká úroveň bezpečnosti v interiéri bola potvrdená spoločnosťou TÜV Rheinland skúšobným záverom2 „Schválená ochrana cestujúcich".

Prirodzený talent - aj pri jazde.

S obytnými a rekreačnými vozmi značky Marco Polo je jazda konzistentná a efektívna. Mercedes-Benz tak zodpovedne prispieva do budúcnosti. Bez ohľadu na to, do ktorého cieľa cestujete: vďaka výkonným motorom s nízkou spotrebou a inovatívnej technológii BlueEFFICIENCY, jazdíte efektívne - bez obetovania komfortu a agility.

Nadšenie nepozná žiadne hranice.

Či už krátke alebo dlhé vzdialenosti - s Marco Polo obytným a rekreačnými vozmi, môžete cestovať z každodenného života do voľno časových aktivít z ešte väčším pôžitkom. Hnacie ústrojenstvo a podvozok kombinujú agilné riadenie s jedinečným komfortom a efektívne vám pomáha dosiahnuť vaše ciele. Dokonca aj náročný terén je zvládnuteľný výkonným pohonom všetkých kolies 4MATICku3 - vďaka optimalizovanej kontrole trakcie a veľmi dobrej stabilite pri jazde. Súčasne s automatickou prevodovkou 7G-TRONIC PLUS®4 môžete riadiť aj jemne aj športovo. A optimálne znížený vnútorný hluk robí každý kilometer jazdy ešte príjemnejším.

1

Aktívny asistent udržiavania odstupu DISTRONIC je dostupný len pre vozidlá Marco Polo a Marco Polo HORIZON.

2

V scenári nehody definovanom skúšobňou TÜV Rheinland bola preukázaná ochrana pasažierov pred nákladom a stabilita namontovaného nábytku. Pri tomto teste absorbovala konštrukcia vozidla sily, ktoré vznikli pri náraze pri rýchlosti 56 km/h, bez zásadnejších deformácií v interiéri. Namontované prvky zostali nepoškodené a dvierka nábytku sa neotvorili.

3

Alternatívna dostupnosť pre určité motorizácie.

4

Automatická prevodovka 7G-TRONIC PLUS je – v závislosti od motorizácie – dostupná sériovo alebo alternatívne.

Žiť. Zábava vonku. Vnútorný štýl.

Klasicky zariadená miestnosť až pre 7 osôb.

Marco Polo HORIZON pôsobí perfektne vďaka dokonale navrhnutému dizajnu interiéru s ušľachtilými materiálmi a štýlovým dizajnom kabíny. Ergonomické a ľahko sa otáčajúce komfortné sedadlá pre vodiča a spolujazdca menia interiér na útulné miesto na sedenie - na požiadanie s praktickým skladacím stolom.

Variabilný priestor pre štýlové cestovanie.

 • Otočné komfortné sedadlá pre vodiča a spolujazdca uľahčujú vytváranie útulného priestoru na sedenie
 • Skladací stôl, flexibilne pohyblivý vďaka systému koľajníc, s 2 skladacími stolovými doskami, voliteľné
 • Dizajn interiéru sa dodáva s ušľachtilým koženým interiérom a atraktívnymi dekoratívnymi prvkami, ktoré mu dávajú individuálny, športový charakter, voliteľné
 • Prémiový interiér sa dodáva okrem iného s exkluzívnym vybavením v koži nappa a atraktívnymi ozdobnými prvkami, ktoré mu dodávajú vysokokvalitnú eleganciu, voliteľné
 • Poloautomatická klimatizácia TEMPMATIC
 • Okolité osvetlenie v kabíne a zadnej časti alebo okolité osvetlenie v kabíne, voliteľné
 • Pomocné vykurovanie pomocou prídavného vykurovania, voliteľné
 • Ohrievací prístroj pre ohrev teplej vody, voliteľný
 • Strieborná alebo antracitová bočná markíza, chráni pred dažďom a slnkom na pravej strane strechy, voliteľné

Spánok. V kľude je energia.

Relaxačný spánok až pre 5 osôb.

Ktokoľvek, kto zažíva veľa dobrodružstva by mal mať možnosť si tiež odpočinúť. Pretože nič nie je lepšie ako spať na mieste, o ktorom iní snívajú. Marco Polo HORIZON ponúka túto možnosť až 5 dobrodruhom: Stropná posteľ pod mechanickou výsuvnou strechou umožňuje 2 ľuďom spať s nezabudnuteľným pocitom v posteli s baldachýnom, zatiaľ čo trojmiestna lavica - zložená ako komfortná posteľ - ponúka až 3 ďalším osobám pohodlný priestor na spanie. Aby ste si mohli vychutnať nerušený spánok, zatemňovacie závesy vo vnútri poskytujú potrebnú nepriehľadnosť a okná v zadnej časti poskytujú dodatočné vetranie.

Všetko pre dobrý spánok.

 • Mechanická výsuvná strecha so stropnou posteľou pre 2 osoby s rozlohou cca 2,05 m x 1,13 m (celková hmotnosť cca 200 kg) a ochrannou sieťou
 • Vysokokvalitný, ergonomický penový matrac pre stropnú posteľ s bodovo pruženými pružinovými prvkami a veľmi dobrým odvzdušnením pre komfortné pohodlie spánku
 • 3-miestna lavica ako komfortné ležadlo pre maximálne 3 osoby s predĺžením postele a plochou cca 1,93 m x 1,35 m
 • Elektricky ovládané okná na zadnej strane pre dodatočné vetranie
 • Zatemňovacie závesy v zadnej a prednej časti vozidla, s ktorými môžete zatemniť interiér

Lorem Ipsum