Originál verzus plagiát - súkromní zákazníci | Mercedes-Benz
Originálne diely Mercedes-Benz verzus plagiáty

Chráňte sa: originálne diely verzus plagiáty.

Falošný kráľ. Dobrý vtip. Falošný náhradný diel. Zlý vtip.

Falošné náhradné diely sú bezpečnostným rizikom.

Vaša bezpečnosť je našou najvyššou prioritou. Preto spoločnosť Mercedes-Benz AG dôsledne koná proti falšovaniu produktov. Plagiáty náhradných dielov totiž na rozdiel od falošných hodiniek alebo luxusných kabeliek ohrozujú nielen povesť majiteľa obchodnej značky, ale aj bezpečnosť zákazníkov.

Klamlivo pravé.

Originálne a falošné náhradné diely často vyzerajú na prvý pohľad takmer identicky. Preto sa falošný náhradný diel vizuálne niekedy len sotva odlišuje od originálneho dielu Mercedes-Benz – a predsa môže byť extrémne nebezpečný. To, čo však odlišuje originálne diely od falošných, má čiastočne závažné dôsledky pre vašu bezpečnosť. Vyplýva to z podrobných testov produktov, ktoré spoločnosť Mercedes-Benz pravidelne vykonáva s rôznymi falzifikátmi. Výsledky sú hrozivé. Preto celosvetovo aktívny tím spoločnosti Mercedes-Benz zhromažďuje dôkazy proti produktovému pirátstvu a pátra po napodobeninách.

Kriminálne machinácie.

Za biznisom s falzifikátmi sa medzičasom skrýva gigantický kriminálny priemysel, ktorý spôsobuje veľké finančné škody: Falšovatelia neplatia žiadne dane, nedodržiavajú pracovné podmienky a ohrozujú pracovné miesta u výrobcov originálnych dielov.

Takto sa môžete chrániť.

Plagiát možno v mnohých prípadoch vizuálne len sotva rozoznať od originálneho dielu, pričom ani cena nie je vždy bezpečným kritériom. Môžete však dbať na to, od koho si náhradné diely kupujete.

  • Spoľahnite sa v prípade originálnych dielov Mercedes-Benz na vášho autorizovaného predajcu alebo servisného partnera Mercedes-Benz.
  • Buďte opatrní pri podozrivých produktoch alebo pochybných ponukách. Plagiáty sú často ponúkané na internete. Zreteľné a agresívne propagované výhodné ponuky môžu byť často znakom falzifikátov.
  • Prípady plagiátov nahláste tímu pre ochranu obchodnej značky spoločnosti Mercedes-Benz AG. Tým nám pomôžete v dôslednom boji proti falzifikátom a v zaručení bezpečnosti pre vás a iných zákazníkov.

Ak sa stretnete s falzifikátmi, tak nás o tom informujte prostredníctvom e-mailovej adresy dialog@mercedes-benz.com, pričom ako predmet uveďte „Ochrana obchodnej značky“.

Ďakujeme za vašu spoluprácu.