Skriňové vozidlo eSprinter | Transportéry Mercedes-Benz
Skriňové vozidlo eSprinter

Pokrokový pohon skombinovaný s osvedčenými silnými stránkami: skriňové vozidlo eSprinter

Konfigurovať teraz

Lokálne bezemisný dojazd až 1571 km

Vozidlo eSprinter predstavuje pokrokové riešenie mobility pre prípady, kedy vaše vozidlo absolvuje najmä plánovateľné trasy v mestskej premávke. So svojím efektívnym elektrickým pohonom s výkonom max. 85 kW (116 k) je presne taký spoľahlivý, hospodárny a flexibilný, ako to môžete od vozidla Sprinter očakávať už 25 rokov.
Vozidlo eSprinter si môžete objednať v štandardnej dĺžke (A2) s vysokou strechou. Jeho objem ložného priestoru 11 m³ nie je elektrickým pohonom žiadnym spôsobom obmedzený. Užitočné zaťaženie je maximálne 1 006 kg v prípade sériovej, resp. maximálne 852 kg v prípade voliteľnej kapacity akumulátora.
1

Dojazd bol vypočítaný na základe nariadenia 2017/1151/EÚ. Dojazd závisí od konfigurácie vozidla, najmä od výberu obmedzenia maximálnej rýchlosti.

Skutočný dojazd závisí aj od individuálneho spôsobu jazdy, podmienok na ceste a v premávke, vonkajšej teploty, používania klimatizácie/kúrenia atď. a môže sa prípadne líšiť.

Najdôležitejšie prvky

Flexibilita z hľadiska veľkosti akumulátora a možností nabíjania

Možnosť nabitia na 80 % v priebehu 25 minút1.

Vďaka systému s názvom Combined Charging System (CCS) nie je vozidlo eSprinter na nabíjacích staniciach a nabíjacích skrinkách prieberčivé: Možno ho nabiť s maximálnym výkonom 7,4 kW a striedavým prúdom (AC), ako aj s maximálnym výkonom 20 kW a jednosmerným prúdom (DC). Pomocou voliteľného nabíjacieho výkonu s jednosmerným prúdom a maximálnou hodnotou 80 kW možno sériový vysokovoltový akumulátor (35 kWh) na rýchlonabíjacej stanici s jednosmerným prúdom nabiť už v priebehu 20 minút1 z 10 na 80 %.
Pre nabíjanie sa zástrčka CCS nabíjacieho kábla jednoducho zasunie do zásuvky vozidla CCS (Combo 2) v obložení chladiča. Ak nie je k dispozícii žiadna nabíjacia skrinka alebo nabíjacia stanica, tak akumulátor možno nabiť aj prostredníctvom domácej siete.

1

Doba nabíjania akumulátora závisí od napájacieho zariadenia.

Príkladná úroveň bezpečnosti aj s elektrickým pohonom

Dobre chránená vysokovoltová napäťová sústava.

Elektricky poháňané transportéry Mercedes-Benz absolvujú porovnateľné skúšky vozidla a nárazové testy ako vozidlo so spaľovacím motorom. Preto sú z hľadiska bezpečnosti na príkladnej úrovni zodpovedajúcej značke Mercedes-Benz.
Hnacie ústrojenstvo, vysokovoltový akumulátor a vysokovoltové vedenia sú ochranným spôsobom zabudované v ráme. Ochranná platňa navyše zospodu chráni systém akumulátorov pred poškodeniami. Všetky vysokovoltové vedenia sú dôkladne odizolované.
Ak snímače nárazu zistia ťažkú nehodu, tak vozidlo bude okamžite automaticky odpojené od zdroja napätia.

Mercedes PRO: zjednodušuje a urýchľuje vaše podnikanie

Mercedes PRO je značkou divízie Mercedes-Benz Vans, ktorá zahŕňa všetky aktuálne a budúce služby, riešenia a digitálne služby pre vaše každodenné podnikanie. Náš cieľ: využívať možnosti digitálnych technológií s cieľom ešte viac zefektívniť vašu prácu. Mercedes PRO pritom do jedného celku na webovej platforme spája všetky služby, ktoré sú pre vás podstatné.

Svet prepojených služieb pre vašu spoločnosť.

Mercedes PRO na jednej platforme zjednocuje ponuky a služby, ktoré sú pre vás relevantné.

Naša ponuka služieb Mercedes PRO connect.

Profesionálne riešenia od Mercedes PRO connect zamerané na konektivitu a vozové parky spájajú firmy s ich vozidlami a vodičmi a dokážu zvýšiť efektivitu a produktivitu.

Umožňuje využívanie služieb Mercedes PRO connect.

Vozidlo Sprinter je z výroby k dispozícii s riešeniami od Mercedes PRO connect zameranými na konektivitu a vozové parky. Vďaka pevne zabudovanému komunikačnému modulu je už od začiatku optimálne prepojené.
 

Takto môžete začať používať Mercedes PRO connect.

Chceli by ste inovatívnu konektivitu využívať vo vašom vozidle? Tu nájdete užitočné návody a takisto otázky a odpovede týkajúce sa zriadenia a používania služieb Mercedes PRO connect.

Budúcnosť patrí elektricky poháňaným vozidlám: Objavte ekosystém eVan.

Ekosystém eVan

Elektrifikujte vaše podnikanie. My počítame, vy porovnávate.

Riešenia pre nabíjanie

Riešenia od Mercedes-Benz pre nabíjanie vašej elektrickej dodávky.

Dojazd

Virtuálna skúšobná jazda pomocou aplikácie eVAN Ready.

Celkové prevádzkové náklady

Kedy sa oplatí elektromobilita?

Často kladené otázky

 1. Často kladené otázky (17)
 2. Nabíjanie (4)
 3. Používanie (8)
 4. Servis a predaj (5)
 1. Ako môžem nabíjať moje vozidlo eSprinter?

  Máte k dispozícii rôzne možnosti nabíjania. Najbližšia možnosť: nabíjacia skrinka Mercedes-Benz alebo nami vyvinuté individuálne nabíjacie riešenie pre vás nachádzajúce sa v areáli vášho podniku. K tomu sa pridáva neustále sa zvyšujúci počet verejných nabíjacích staníc. Na rýchlonabíjacej stanici s jednosmerným prúdom môžete vaše vozidlo eSprinter prostredníctvom nabíjacieho výkonu max. 80 kW nabiť v priebehu približne 25 minút z 10 na 80 %. Možnosť rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom s výkonom max. 20 kW je súčasťou už sériovej výbavy.

 2. Čo môžem urobiť, aby pri nabíjaní nedochádzalo k špičkám zaťaženia?

  Pomocou služby „Inteligentné riadenie nabíjania“1 od Mercedes PRO connect môžete váš autopark pozostávajúci z elektrických vozidiel nabíjať postupne a minimalizovať tak potrebný inštalovaný elektrický príkon a tým pádom aj náklady na energiu. Na ďalšie otázky týkajúce sa nabíjania elektrických vozidiel vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.  

 3. Aký je rozdiel medzi nabíjaním striedavým prúdom a nabíjaním jednosmerným prúdom?

  Akumulátor je už zahrnutý v kúpnej cene. Nevznikajú tak žiadne dodatočné náklady súvisiace s prenájmom akumulátora. Finančné riziko výmeny akumulátora v prípade, keby došlo k výraznému zníženiu kapacity vášho akumulátora, je poistené certifikátom k akumulátoru. Jeho platnosť je maximálne 8 rokov od prvej registrácie vozidla, resp. do najazdenia 160 000 km. Na ďalšie otázky týkajúce sa akumulátora a certifikátu k akumulátoru vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 4. Je nabíjací kábel pri kúpe súčasťou rozsahu dodávky?

  Súčasťou rozsahu dodávky vášho elektricky poháňaného transportéra Mercedes-Benz je nabíjací kábel typ 2.. Na želanie si možno navyše z výroby objednať 4 nabíjacie káble so zástrčkou nabíjacieho kábla typu 2. Môžete si zvoliť dĺžku 4 m alebo 8 m a 1-fázové alebo 2-fázové nabíjanie. Na ďalšie otázky týkajúce sa nabíjacích káblov vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 5. Je elektricky poháňaný transportér Mercedes-Benz vhodný pre moje každodenné trasy?

  Pomocou aplikácie eVAN Ready môžete lepšie naplánovať váš vstup do sveta elektromobility. Môžete pomocou nej napríklad zistiť, či vám bude elektricky poháňaný transportér Mercedes-Benz s len jedným nabitím akumulátora postačovať na pokrytie celého pracovného dňa: Bezplatná aplikácia analyzuje vaše každodenné trasy a váš spôsob jazdy. A výsledný jazdný profil vám potom prezradí, či elektricky poháňaný transportér vo vašom prípade prichádza do úvahy. Na ďalšie otázky týkajúce sa vstupu do sveta elektromobility vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 6. Ako môžem na mojom vozidle eSprinter jazdiť čo najefektívnejšie?

  Tri rôzne jazdné programy a štyri stupne rekuperácie pomáhajú zaisťovať efektívny spôsob jazdy. Obe funkcie vám umožňujú optimalizovať spotrebu energie a tým pádom aj dojazd vášho elektricky poháňaného transportéra.

 7. Môžem do môjho skriňového vozidla eSprinter naložiť rovnako veľa ako do vozidla so spaľovacím motorom?

  Vozidlo eSprinter disponuje veľkorysým ložným priestorom vozidla Sprinter so spaľovacím motorom, pretože jeho akumulátory sa nachádzajú v spodku vozidla. S objemom ložného priestoru maximálne 11 m3 zvládne nároky všedných pracovných dní. V prípade sériovej užitočnej kapacity akumulátora 35 kWh profitujete z vysokého užitočného zaťaženia. V prípade voliteľnej kapacity akumulátora 47 kWh sa síce predlžuje dojazd, no užitočné zaťaženie je z dôvodu hmotnosti akumulátora o niečo nižšie.

 8. Čo sú stupne rekuperácie?

  Pri rekuperácii dochádza k spätnému získavaniu energie počas spomaľovania vozidla. Napríklad pri zjazdoch z kopca dochádza namiesto straty energie pri brzdení vo forme tepla k dobíjaniu akumulátora. Intenzitu rekuperácie môžete pomocou radiacich páčok na volante nastaviť v 4 stupňoch: D++ (0 m/s²), D+ (-0,5 m/s²), D (-1,0 m/s²), D- (-1,5 m/s²).

 9. Ako rýchlo môžem jazdiť s mojím vozidlom eSprinter?

  Maximálnu rýchlosť by ste mali zvoliť v závislosti od jazdného profilu. Pohybuje sa vozidlo najmä na území mesta, alebo jazdíte často po diaľniciach? Sériovo je maximálna rýchlosť vášho elektricky poháňaného transportéra 80 km/h. Voliteľné môžete maximálnu rýchlosť zvýšiť na 100 km/h alebo 120 km/h. Upozorňujeme však, že vyššie rýchlosti majú spravidla za následok kratší dojazd.

 10. Aké kapacity akumulátora si môžem objednať?

  Sériovo disponuje vaše vozidlo eSprinter užitočnou kapacitou akumulátora 35 kWh. Pre ešte dlhší dojazd si môžete voliteľne objednať kapacitu akumulátora 47 kWh. Na ďalšie otázky týkajúce sa kapacity akumulátora a dojazdu vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 11. Aký dojazd možno bežne s elektricky poháňaným transportérom Mercedes-Benz dosahovať?

  Dojazd vášho elektricky poháňaného transportéra Mercedes-Benz v prvom rade závisí od konfigurácie vozidla, najmä od výberu maximálnej rýchlosti. Skutočný dojazd ďalej závisí od individuálneho spôsobu jazdy, podmienok na cestách a v premávke, vonkajšej teploty, používania klimatizácie, kúrenia a ďalších elektrických spotrebičov. Zobrazenie dostupnosti výkonu a stupne rekuperácie vám pomáhajú pri čo najefektívnejšom využívaní nabitia batéria a dosahovaní veľkého dojazdu.

 12. Pomocou ktorej zástrčky nabíjacieho kábla môžem nabíjať moje vozidlo eSprinter?

  Systém zvaný Combined Charging System (CCS) vám v prípade vozidla eSprinter ponúka na nabíjacích staniciach na nabíjacích skrinkách ponúka vysokú mieru flexibility: Dobíja s výkonom max. 7,4 kW v prípade striedavého prúdu (AC) a s výkonom max. 20 kW v prípade jednosmerného prúdu (DC). Voliteľne môžete nový dojazd načerpať na rýchlonabíjacích staniciach s jednosmerným prúdom a výkonom max. 80 kW.

 13. Ako často je nutné vykonávať údržbu môjho elektricky poháňaného transportéra Mercedes-Benz?

  Pre zaistenie spoľahlivosti vysokovoltových komponentov a ďalších častí vozidla je nevyhnutné vykonávať každoročnú údržbu. Vďaka balíku údržby, ktorý je pri kúpe súčasťou vozidla, zostáva táto údržba pre vás počas šiestich rokov bezplatná. Ak je potrebná výmena vašich akumulátorov, tak osem rokov alebo do najazdenia 160 000 km profitujete z certifikátu k akumulátoru. Na ďalšie otázky týkajúce sa údržby elektrických vozidiel vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 14. Čo je pre mňa výhodnejšie - elektricky poháňaný transportér alebo transportér so spaľovacím motorom?

  V závislosti od profilu používania a pri zohľadnení finančnej podpory elektromobility sa môžu celkové náklady spojené s vlastníctvom (TCO) elektricky poháňaného transportéra pohybovať na úrovni vozidla so spaľovacím motorom. Viac svetla do tejto problematiky prináša nástroj eCost Calculator: Poskytuje informácie, pomocou ktorých možno ročné prevádzkové náklady spojené s vaším aktuálnym vozidlom porovnať s celkovými ročnými nákladmi súvisiacimi s elektricky poháňaným transportérom Mercedes-Benz.  

 15. Je nutné si akumulátor osobitne zakúpiť, resp. vziať na lízing?

  Akumulátor je už zahrnutý v kúpnej cene. Nevznikajú tak žiadne dodatočné náklady súvisiace s prenájmom akumulátora. Finančné riziko výmeny akumulátora v prípade, keby došlo k výraznému zníženiu kapacity vášho akumulátora, je poistené certifikátom k akumulátoru. Jeho platnosť je maximálne 8 rokov od prvej registrácie vozidla, resp. do najazdenia 160 000 km. Na ďalšie otázky týkajúce sa akumulátora a certifikátu k akumulátoru vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 16. Ktoré riešenia zamerané na konektivitu ponúka spoločnosť Mercedes-Benz pre elektricky poháňané transportéry?

  Mnohé z početných služieb Mercedes PRO connect sú k dispozícii aj pre elektricky poháňané transportéry. Obe služby „Inteligentné riadenie nabíjania“1 a „Diaľkové riadenie nabíjania“ sú exkluzívne k dispozícii pre vozidlá s elektrickým pohonom. Tieto služby zabezpečujú vyššiu hospodárnosť a komfort nabíjania. Na ďalšie otázky týkajúce sa služieb Mercedes PRO connect vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 17. Vzťahuje sa na akumulátor záruka?

  Ak by počas prvých 8 rokov, resp. počas prvých 160 000 km po prvej registrácii došlo k výraznému zníženiu kapacity akumulátora, tak máte v rukách poistku vo forme certifikátu k akumulátoru. Náklady na výmenu akumulátora potom znášame my. A to najlepšie: Certifikát k akumulátoru je už zahrnutý v kúpnej cene.

1

Služba „Inteligentné riadenie nabíjania“ je k dispozícii na vybraných trhoch. Ďalšie informácie vám poskytne váš miestny predajca. Predpokladom pre používanie služby "Inteligentné riadenie nabíjania" je vhodné napájacie zariadenie na vlastnom mieste. Ak chcete napájacie zariadenie používať mimo služby, tak sa obráťte na poskytovateľa napájacieho zariadenia.

Vaše vozidlo čaká!
Zaujal vás tento model?
Neváhajte! Urobte ďalší krok na ceste k vášmu vysnívanému vozidlu.
Vaše vozidlo čaká!
Zaujal vás tento model?
Neváhajte! Urobte ďalší krok na ceste k vášmu vysnívanému vozidlu.
[*] Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a o oficiálnych špecifických emisiách CO₂ nových osobných motorových vozidiel uvádza „Príručka o spotrebe paliva, emisiách CO₂ a spotrebe prúdu nových osobných motorových vozidiel“, ktorú získate bezplatne na všetkých predajných miestach a v spoločnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).