Skriňové vozidlo eVito | Transportéry Mercedes-Benz

Efektívny elektrický pohon skombinovaný s osvedčenými silnými stránkami vozidla.

Konfigurovať teraz

Dojazd až do 360 km1

Skriňové vozidlo eVito je presne také funkčné, bezpečné a komfortné, ako to v prípade vozidla Mercedes-Benz Vito býva zvykom. Vysokoefektívny elektromotor dosahuje maximálny výkon 85 kW (116 k) a krútiaci moment až 360 Nm.

S dojazdom až do 360 km1 (WLTP) je skriňové vozidlo eVito vhodné najmä na výlety v mestskom prostredí. Užitočná kapacita akumulátora je 60 kWh, pričom akumulátor možno voliteľne na rýchlonabíjacej stanici nabiť s nabíjacím výkonom až 50 kW2 cca za 50 minút3 z 10 % na 80 % – na želanie dokonca s výkonom až 80 kW2 cca za 35 minút3. Aj s nabíjacím výkonom so striedavým prúdom s hodnotou max. 11 kW je možné akumulátor nabiť za menej ako 6,5 hodín z 0 na 100 %. Pri objeme ložného priestoru až 6,6 m3 vás elektrický pohon žiadnym spôsobom neobmedzuje.

1

Dojazd bol vypočítaný na základe nariadenia 692/2008/ES. Dojazd závisí od konfigurácie vozidla, najmä od výberu obmedzenia maximálnej rýchlosti.

Dojazd bol vypočítaný na základe nariadenia 2017/1151/EÚ. Dojazd závisí od konfigurácie vozidla, najmä od výberu obmedzenia maximálnej rýchlosti.

Najdôležitejšie prvky.

 1. Pohon
 2. Konektivita
 3. Spoľahlivosť
 4. Interiér vozidla
Maximálne efektívne využívanie elektrickej energie.

Predvídavá prevádzková stratégia zaisťuje maximálne efektívne využívanie energie: Pomocou 3 jazdných programov a 4 stupňov rekuperácie možno optimalizovať spotrebu elektrického prúdu a tým pádom aj dojazd. 3 jazdné programy „E+“, „E“ a „C“ možno prepínať pomocou prepínača jazdného programu a spomedzi 4 stupňov rekuperácie „D–“, „D“, „D+“ a „D++“ si možno zvoliť pomocou radiacej páčky na volante. Pri rekuperácii dochádza k spätnému získavaniu energie počas spomaľovania vozidla. Napríklad pri zjazdoch z kopca dochádza namiesto straty energie pri brzdení vo forme tepla k dobíjaniu akumulátora.

Dobrá zábava, najlepšie informácie.

Informačné a komunikačné systémy s mnohými rozhraniami sa na želanie starajú o najlepšie spojenia a dobrú zábavu. Ovládanie voliteľných multimediálnych systémov Audio 30 a Audio 40 prostredníctvom dotykového displeja je intuitívne a komfortné.

Pripravený vtedy, keď aj vy.

Cieľom je, aby sa vaše vozidlo eVito rýchlo stalo vaším cenným partnerom. Preto robíme všetko, čo je potrebné pre docielenie dlhodobého a spoľahlivého vzťahu. Pri dodaní tak dostanete vyspelé vozidlo v kvalite Mercedes-Benz, ktorého elektrický pohon a kúrenie úspešne zvládli náš rozsiahly zimný test s teplotami až do mínus 30 °C. Jeho rozsiahla ochrana proti korózii s kompletne pozinkovanou karosériou a odolné materiály v interiéri vozidla sa starajú o to, aby toto vozidlo aj po mnohých rokoch používania ako vizitka dobre reprezentovalo vašu firmu.

Tu si môžete vašu prácu užívať.

Prejdime k príjemným stránkam vašej práce: Priestranný interiér vozidla eVito vás rozhodne dostane do tej najlepšej pracovnej pohody. Na robustných a pohodlných sedadlách zvládnete aj dlhé jazdy maximálne uvoľneným spôsobom. Počas studeného ručného obdobia je cenným prvkom sériové vyhrievanie sedadla pre vodiča. Ak vpredu potrebujete miesto pre dvoch spolujazdcov, môžete si objednať voliteľnú lavicu pre spolujazdcov. Na želanie dostupné audio systémy sa počas jazdy starajú o dobré spojenia a zábavu a v kombinácii s navigačným systémom Audio 40 aj o to, aby ste jednoduchšie dorazili do vášho cieľa.

Príkladná úroveň bezpečnosti aj s elektrickým pohonom.

Dobre chránená vysokovoltová napäťová sústava.

Elektricky poháňané transportéry Mercedes-Benz absolvujú náročné skúšky vozidla a nárazové testy. Preto sú z hľadiska bezpečnosti na príkladnej úrovni zodpovedajúcej značke Mercedes-Benz.

Hnacie ústrojenstvo, vysokovoltový akumulátor a vysokovoltové vedenia sú dobre chránené. Všetky vysokovoltové vedenia sú dôkladne odizolované. Ak snímače nárazu zistia ťažkú nehodu, tak vozidlo bude okamžite automaticky odpojené od zdroja napätia.

Budúcnosť patrí elektricky poháňaným vozidlám: Objavte nový ekosystém eVan.

Ekosystém eVan

Elektrifikujte vaše podnikanie. My počítame, vy porovnávate.

Riešenia pre nabíjanie

Riešenia od Mercedes-Benz pre nabíjanie vašej elektrickej dodávky.

Dojazd

Virtuálna skúšobná jazda pomocou aplikácie eVAN Ready.

Celkové prevádzkové náklady

Kedy sa oplatí elektromobilita?

eVAN. Často kladené otázky.

 1. Je elektricky poháňaný transportér Mercedes-Benz vhodný pre moje každodenné trasy?

  Pomocou aplikácie eVAN Ready môžete lepšie naplánovať váš vstup do sveta elektromobility. Môžete pomocou nej napríklad zistiť, či vám bude elektricky poháňaný transportér Mercedes-Benz s len jedným nabitím akumulátora postačovať na pokrytie celého pracovného dňa: Bezplatná aplikácia analyzuje vaše každodenné trasy a váš spôsob jazdy. A výsledný jazdný profil vám potom prezradí, či elektricky poháňaný transportér vo vašom prípade prichádza do úvahy. Na ďalšie otázky týkajúce sa vstupu do sveta elektromobility vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 2. Ako môžem nabíjať môj elektricky poháňaný transportér Mercedes-Benz?

  Máte k dispozícii rôzne možnosti nabíjania. Najbližšia možnosť: nabíjacia skrinka Mercedes-Benz alebo nami vyvinuté individuálne nabíjacie riešenie pre vás nachádzajúce sa v areáli vášho podniku. K tomu sa pridáva neustále sa zvyšujúci počet verejných nabíjacích staníc – na čerpacích staniciach a odpočívadlách, v nákupných centrách a v parkovacích domoch.

 3. Ako môžem s mojím elektricky poháňaným transportérom Mercedes-Benz jazdiť čo najefektívnejšie?

  Tri rôzne jazdné programy a štyri stupne rekuperácie pomáhajú zaisťovať efektívny spôsob jazdy. Obe funkcie vám umožňujú optimalizovať spotrebu energie a tým pádom aj dojazd vášho elektricky poháňaného transportéra.

 4. Môžem do môjho elektricky poháňaného skriňového vozidla naložiť toľko ako do vozidla so spaľovacím motorom?

  Vozidlo eVito disponuje veľkorysým ložným priestorom skriňového vozidla Vito so spaľovacím motorom, pretože jeho akumulátory sa nachádzajú v spodku vozidla. Vďaka ložnému priestoru s maximálnym objemom 6,6 m3 a dostatočnému užitočnému zaťaženiu zvláda skriňové vozidlo eVito spĺňať požiadavky kladené každodennými pracovnými úlohami.

 5. Ako často treba robiť údržbu môjho elektricky poháňaného transportéra Mercedes-Benz?

  Pre zaistenie spoľahlivosti vysokovoltových komponentov a ďalších častí vozidla je nevyhnutné vykonávať každoročnú údržbu. Vďaka balíku údržby, ktorý je pri kúpe súčasťou vozidla, zostáva táto údržba pre vás počas štyroch rokov bezplatná. Ak je potrebná výmena vašich akumulátorov, tak osem rokov alebo do najazdenia 100 000 km profitujete z certifikátu k akumulátoru. Na ďalšie otázky týkajúce sa údržby elektrických vozidiel vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 6. Čo môžem urobiť pre zabránenie špičkovým zaťaženiam pri nabíjaní mojich elektricky poháňaných transportérov?

  Pomocou služby „Inteligentné riadenie nabíjania“1 od Mercedes PRO connect môžete váš vozový park pozostávajúci z elektrických vozidiel nabíjať postupne a minimalizovať tak potrebný inštalovaný elektrický príkon a tým pádom aj náklady na energiu. Na ďalšie otázky týkajúce sa nabíjania elektrických vozidiel vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 7. Čo je pre mňa lepšie - elektricky poháňaný transportér alebo transportér so spaľovacím motorom?

  V závislosti od profilu používania a pri zohľadnení finančnej podpory elektromobility sa môžu celkové náklady spojené s vlastníctvom (TCO) elektricky poháňaného transportéra pohybovať na úrovni vozidla so spaľovacím motorom. Viac svetla do tejto problematiky prináša nástroj eCost Calculator: Poskytuje informácie, pomocou ktorých možno ročné prevádzkové náklady spojené s vaším aktuálnym vozidlom porovnať s celkovými ročnými nákladmi súvisiacimi s elektricky poháňaným transportérom Mercedes-Benz.

 8. Je nutné si akumulátor osobitne zakúpiť, resp. vziať na lízing?

  Akumulátor je už zahrnutý v kúpnej cene. Nevznikajú tak žiadne dodatočné náklady súvisiace s prenájmom akumulátora. Finančné riziko výmeny akumulátora v prípade, keby došlo k výraznému zníženiu kapacity vášho akumulátora, je poistené certifikátom k akumulátoru. Jeho platnosť je maximálne 8 rokov od prvej registrácie vozidla, resp. do najazdenia 100 000 km. Na ďalšie otázky týkajúce sa akumulátora a certifikátu k akumulátoru vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 9. Ktoré riešenia konektivity ponúka spoločnosť Mercedes-Benz pre elektricky poháňané transportéry?

  Mnohé z početných služieb Mercedes PRO connect sú k dispozícii aj pre elektricky poháňané transportéry. Obe služby „Inteligentné riadenie nabíjania“1 a „Diaľkové riadenie nabíjania“ sú exkluzívne k dispozícii pre vozidlá s elektrickým pohonom. Tieto služby zabezpečujú vyššiu hospodárnosť a komfort nabíjania. Na ďalšie otázky týkajúce sa služieb Mercedes PRO connect vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 10. Vzťahuje sa na akumulátor záruka?

  Ak by počas prvých 8 rokov, resp. počas prvých 100 000 km po prvej registrácii došlo k výraznému zníženiu kapacity akumulátora, tak máte v rukách poistku vo forme certifikátu k akumulátoru. Náklady na výmenu akumulátora potom znášame my. A to najlepšie: Certifikát k akumulátoru je už zahrnutý v kúpnej cene.

 11. Je nabíjací kábel pri kúpe elektricky poháňaného transportéra Mercedes-Benz súčasťou rozsahu dodávky?

  Nabíjací kábel nie je súčasťou rozsahu dodávky vášho elektricky poháňaného transportéra Mercedes-Benz. Na želanie si možno z výroby objednať 4 nabíjacie káble so zástrčkou nabíjacieho kábla typu 2. Môžete si zvoliť dĺžku 4 m alebo 8 m a 1-fázové alebo 2-fázové nabíjanie. Na ďalšie otázky týkajúce sa nabíjacích káblov vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 12. Čo sú stupne rekuperácie?

  Pri rekuperácii dochádza k spätnému získavaniu energie počas spomaľovania vozidla. Napríklad pri zjazdoch z kopca dochádza namiesto straty energie pri brzdení vo forme tepla k dobíjaniu akumulátora. Intenzitu rekuperácie môžete pomocou radiacich páčok na volante nastaviť v 4 stupňoch: D++ (0 m/s²), D+ (-0,5 m/s²), D (-1,0 m/s²), D- (-1,5 m/s²).

 13. Ako rýchlo môžem jazdiť s mojím elektricky poháňaným transportérom Mercedes-Benz?

  Maximálnu rýchlosť by ste mali zvoliť v závislosti od jazdného profilu. Pohybuje sa vozidlo najmä na území mesta, alebo jazdíte často po diaľniciach? Sériovo je maximálna rýchlosť vášho elektricky poháňaného transportéra 80 km/h. Voliteľne môžete maximálnu rýchlosť zvýšiť na 100 km/h alebo 120 km/h. Upozorňujeme však, že vyššie rýchlosti majú spravidla za následok kratší dojazd.

 14. Aký dojazd možno bežne s elektricky poháňaným transportérom Mercedes-Benz dosahovať?

  Dojazd vášho elektricky poháňaného transportéra Mercedes-Benz v prvom rade závisí od konfigurácie vozidla, najmä od výberu maximálnej rýchlosti. Skutočný dojazd ďalej závisí od individuálneho spôsobu jazdy, podmienok na cestách a v premávke, vonkajšej teploty, používania klimatizácie, kúrenia a ďalších elektrických spotrebičov. Zobrazenie dostupnosti výkonu a stupne rekuperácie vám pomáhajú pri čo najefektívnejšom využívaní nabitia akumulátora a dosahovaní veľkého dojazdu.

 15. Akou zástrčkou nabíjacieho kábla môžem nabíjať môj elektricky poháňaný transportér Mercedes-Benz?

  Vaše vozidlo eVito je vybavené takzvanou zásuvkou vozidla typu 2. Pomocou nej môžete na nabíjacích miestach so striedavým prúdom (AC) dosiahnuť nabíjací výkon až 7,4 kW. Ďalšia možnosť: Pomocou konvenčnej zástrčky s ochranným kontaktom na opačnom konci nabíjacieho kábla môžete vaše vozidlo eVito pripojiť k domácej elektrickej sieti. V takomto prípade je však nabíjací výkon výrazne nižší.

1

Služba „Inteligentné riadenie nabíjania“ je k dispozícii na vybraných trhoch. Ďalšie informácie vám poskytne váš miestny predajca. Predpokladom pre používanie služby "Inteligentné riadenie nabíjania" je vhodné napájacie zariadenie na vlastnom mieste. Ak chcete napájacie zariadenie používať mimo služby, tak sa obráťte na poskytovateľa napájacieho zariadenia.

Vaše vozidlo čaká!
Zaujal vás tento model?
Neváhajte! Urobte ďalší krok na ceste k vášmu vysnívanému vozidlu.
[*] Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a o oficiálnych špecifických emisiách CO₂ nových osobných motorových vozidiel uvádza „Príručka o spotrebe paliva, emisiách CO₂ a spotrebe prúdu nových osobných motorových vozidiel“, ktorú získate bezplatne na všetkých predajných miestach a v spoločnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).