eVito Tourer | Transportéry Mercedes-Benz

Efektívny elektrický pohon skombinovaný s osvedčenými silnými stránkami vozidla

Konfigurovať teraz

Lokálne bezemisný dojazd až 360 km1 2.

Vozidlo eVito Tourer PRO je presne také funkčné, bezpečné a komfortné, ako to v prípade vozidla Mercedes-Benz Vito býva zvykom. Jeho vysoko efektívny elektromotor má maximálny výkon 150 kW (204 k) [eVito Tourer PRO s registráciou ako osobné vozidlo (M1). Spotreba elektrického prúdu v kombinovanom testovacom cykle 27,9–27,8 kWh/100 km, emisie CO2 0 g/km] [*] a krútiaci moment až 362 Nm.

Vďaka dojazdu až 360 km s ním môžete absolvovať aj trasy, ktoré presahujú mestskú oblasť. Užitočná kapacita akumulátora je 90 kWh, pričom akumulátor možno voliteľne na rýchlonabíjacej stanici nabiť s nabíjacím výkonom až 110 kW v priebehu cca 45 minút z 10 na 80 %. Elektrický pohon vás vo veľkorysom interiéri vozidla s až 8 miestami na sedenie a miestom pre vodiča žiadnym spôsobom neobmedzuje.

 

1

Spotreba elektrického prúdu bola vypočítaná na základe nariadenia 692/2008/ES. Spotreba elektrického prúdu závisí od konfigurácie vozidla, najmä od výberu obmedzenia maximálnej rýchlosti.

 

Spotreba elektrického prúdu bola vypočítaná na základe nariadenia 2017/1151/EÚ. Spotreba elektrického prúdu závisí od konfigurácie vozidla, najmä od výberu obmedzenia maximálnej rýchlosti.

2

Skutočný dojazd závisí aj od individuálneho spôsobu jazdy, podmienok na ceste a v premávke, vonkajšej teploty, používania klimatizácie/kúrenia atď. a môže sa prípadne líšiť.

Najdôležitejšie prvky.

 1. Pohon
 2. Konektivita
 3. Spoľahlivosť
 4. Interiér vozidla
Maximálne efektívne využívanie elektrickej energie.

Predvídavá prevádzková stratégia zaisťuje maximálne efektívne využívanie energie: Pomocou 3 jazdných programov „E+“, „E“ a „C“ a 5 stupňov rekuperácie „D– –“, „D–“, „D“, „D+“ a „D Auto“ môžete optimalizovať spotrebu elektrického prúdu a tým pádom aj dojazd. Pri rekuperácii dochádza k spätnému získavaniu energie počas spomaľovania vozidla. V stupni rekuperácie „D Auto“ vám automaticky aktivovaný asistent ECO pomáha čo najlepšie využívať nabitie akumulátora. Samočinne prispôsobuje stupeň rekuperácie príslušnej jazdnej situácii.

Dobrá zábava, najlepšie informácie.

Informačné a komunikačné systémy s mnohými rozhraniami sa na želanie starajú o najlepšie spojenia a dobrú zábavu. Ovládanie voliteľných multimediálnych systémov Audio 30 a Audio 40 prostredníctvom dotykového displeja je intuitívne a komfortné.

Pripravený vtedy, keď aj vy.

Cieľom je, aby sa vaše vozidlo eVito rýchlo stalo vaším cenným partnerom. Preto robíme všetko, čo je potrebné pre docielenie dlhodobého a spoľahlivého vzťahu. Pri dodaní tak dostanete vyspelé vozidlo v kvalite Mercedes-Benz, ktorého elektrický pohon a kúrenie úspešne zvládli náš rozsiahly zimný test s teplotami až do mínus 30 °C. Jeho rozsiahla ochrana proti korózii s kompletne pozinkovanou karosériou a odolné materiály v interiéri vozidla sa starajú o to, aby toto vozidlo aj po mnohých rokoch používania ako vizitka dobre reprezentovalo vašu firmu.

Tu si môžete vašu prácu užívať.

Prejdime k príjemným stránkam vašej práce: Priestranný interiér vozidla eVito vás rozhodne dostane do tej najlepšej pracovnej pohody. Na robustných a pohodlných sedadlách zvládnete aj dlhé jazdy maximálne uvoľneným spôsobom. Počas studeného ručného obdobia je cenným prvkom sériové vyhrievanie sedadla pre vodiča. Ak vpredu potrebujete miesto pre dvoch spolujazdcov, môžete si objednať voliteľnú lavicu pre spolujazdcov. Na želanie dostupné audio systémy sa počas jazdy starajú o dobré spojenia a zábavu a v kombinácii s navigačným systémom Audio 40 aj o to, aby ste jednoduchšie dorazili do vášho cieľa.

Budúcnosť patrí elektricky poháňaným vozidlám: Objavte nový ekosystém eVan.

Ekosystém eVan

Elektrifikujte vaše podnikanie. My počítame, vy porovnávate.

Riešenia pre nabíjanie

Riešenia od Mercedes-Benz pre nabíjanie vašej elektrickej dodávky.

Dojazd

Virtuálna skúšobná jazda pomocou aplikácie eVAN Ready.

Celkové prevádzkové náklady

Kedy sa oplatí elektromobilita?

eVAN. Často kladené otázky.

 1. Je elektricky poháňaný transportér Mercedes-Benz vhodný pre moje každodenné trasy?

  Pomocou aplikácie eVAN Ready môžete lepšie naplánovať váš vstup do sveta elektromobility. Môžete pomocou nej napríklad zistiť, či vám bude elektricky poháňaný transportér Mercedes-Benz s len jedným nabitím akumulátora postačovať na pokrytie celého pracovného dňa: Bezplatná aplikácia analyzuje vaše každodenné trasy a váš spôsob jazdy. A výsledný jazdný profil vám potom prezradí, či elektricky poháňaný transportér vo vašom prípade prichádza do úvahy. Na ďalšie otázky týkajúce sa vstupu do sveta elektromobility vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 2. Ako môžem nabíjať môj elektricky poháňaný transportér Mercedes-Benz?

  Máte k dispozícii rôzne možnosti nabíjania. Najbližšia možnosť: nabíjacia skrinka Mercedes-Benz alebo nami vyvinuté individuálne nabíjacie riešenie pre vás nachádzajúce sa v areáli vášho podniku. K tomu sa pridáva neustále sa zvyšujúci počet verejných nabíjacích staníc. Na rýchlonabíjacej stanici s jednosmerným prúdom môžete vaše vozidlo eVito Tourer PRO pomocou nabíjacieho výkonu s hodnotou až 110 kW1 nabiť v priebehu 45 minút2 z 10 na 80 %. Možnosť rýchleho nabíjania s jednosmerným prúdom a výkonom až 50 kW je obsiahnutá už v sériovej výbave.

 3. Ako môžem s mojím elektricky poháňaným transportérom Mercedes-Benz jazdiť čo najefektívnejšie?

  Tri rôzne jazdné programy a päť stupňov rekuperácie podporujú efektívne spôsob jazdy. Obe funkcie vám umožňujú optimalizovať spotrebu energie a tým pádom aj dojazd vášho vozidla eVito Tourer PRO. V stupni rekuperácie „D Auto“ vám automaticky aktivovaný asistent ECO pomáha čo najlepšie využívať nabitie akumulátora. Samočinne prispôsobuje stupeň rekuperácie príslušnej jazdnej situácii.

 4. Aká je priestorová ponuka vozidla eVito Tourer PRO?

  Vozidlo eVito Tourer PRO disponuje veľkorysým priestorom pre cestujúcich vozidla Vito Tourer so spaľovacím motorom, pretože jeho akumulátory sa nachádzajú v spodku vozidla.

 5. Ako často treba robiť údržbu môjho elektricky poháňaného transportéra Mercedes-Benz?

  Pre zaistenie spoľahlivosti vysokovoltových komponentov a ďalších častí vozidla je nevyhnutné vykonávať každoročnú údržbu. Vďaka balíku údržby, ktorý je pri kúpe súčasťou vozidla, zostáva táto údržba pre vás počas 6 rokov bezplatná. Ak je potrebná výmena vašich akumulátorov, tak osem rokov alebo do najazdenia 160 000 km profitujete z certifikátu k akumulátoru. Na ďalšie otázky týkajúce sa údržby elektrických vozidiel vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 6. Čo môžem urobiť pre zabránenie špičkovým zaťaženiam pri nabíjaní mojich elektricky poháňaných transportérov?

  Pomocou služby „Inteligentné riadenie nabíjania“3 od Mercedes PRO connect môžete váš vozový park pozostávajúci z elektrických vozidiel nabíjať postupne a minimalizovať tak potrebný inštalovaný elektrický príkon a tým pádom aj náklady na energiu. Na ďalšie otázky týkajúce sa nabíjania elektrických vozidiel vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 7. Čo je pre mňa lepšie - elektricky poháňaný transportér alebo transportér so spaľovacím motorom?

  V závislosti od profilu používania a pri zohľadnení finančnej podpory elektromobility sa môžu celkové náklady spojené s vlastníctvom (TCO) elektricky poháňaného transportéra pohybovať na úrovni vozidla so spaľovacím motorom. Viac svetla do tejto problematiky prináša nástroj eCost Calculator: Poskytuje informácie, pomocou ktorých možno ročné prevádzkové náklady spojené s vaším aktuálnym vozidlom porovnať s celkovými ročnými nákladmi súvisiacimi s elektricky poháňaným transportérom Mercedes-Benz.

 8. Je nutné si akumulátor osobitne zakúpiť, resp. vziať na lízing?

  Akumulátor je už zahrnutý v kúpnej cene vášho vozidla eVito Tourer PRO. Nevznikajú tak žiadne dodatočné náklady súvisiace s prenájmom akumulátora. Finančné riziko výmeny akumulátora v prípade, keby došlo k výraznému zníženiu kapacity vášho akumulátora, je poistené certifikátom k akumulátoru. Jeho platnosť je maximálne 8 rokov od prvej registrácie vozidla, resp. do najazdenia 160 000 km. Na ďalšie otázky týkajúce sa akumulátora a certifikátu k akumulátoru vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 9. Aký je rozdiel medzi nabíjaním striedavým prúdom a nabíjaním jednosmerným prúdom?

  Akumulátor sa vždy nabíja jednosmerným prúdom (DC), ktorý je priamo k dispozícii na rýchlonabíjacích staniciach s jednosmerným prúdom. Vďaka vysokému nabíjaciemu výkonu tak možno rýchlo znovu získať dojazd. Pri nabíjaní striedavým prúdom na nabíjacích skrinkách alebo z domácej siete sa do vozidla dostáva striedavý prúd (AC). Tento striedavý prúd sa vo vozidle pomocou tzv. nabíjačky AC On-Board premieňa na jednosmerný prúd a až potom sa dostáva do akumulátora.

 10. Ktoré riešenia konektivity ponúka spoločnosť Mercedes-Benz pre elektricky poháňané transportéry?

  Mnohé z početných služieb Mercedes PRO connect sú k dispozícii aj pre elektricky poháňané transportéry. Obe služby „Inteligentné riadenie nabíjania“ a „Diaľkové riadenie nabíjania“3 sú exkluzívne k dispozícii pre vozidlá s elektrickým pohonom. Tieto služby zabezpečujú vyššiu hospodárnosť a komfort nabíjania. Na ďalšie otázky týkajúce sa služieb Mercedes PRO connect vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 11. Vzťahuje sa na akumulátor záruka?

  Ak by zvyšková kapacita vášho akumulátora počas prvých 8 rokov resp. do najazdenia 160 000 km od prvej registrácie vozidla klesla pod hraničnú hodnotu 180 Ah, tak máte v rukách poistku vo forme certifikátu k akumulátoru. Náklady na výmenu akumulátora potom znášame my. A to najlepšie: Certifikát k akumulátoru je už zahrnutý v kúpnej cene.

 12. Je nabíjací kábel pri kúpe elektricky poháňaného transportéra Mercedes-Benz súčasťou rozsahu dodávky?

  Nabíjací kábel  je súčasťou rozsahu dodávky vášho elektricky poháňaného transportéra Mercedes-Benz. Na želanie si možno navyše  z výroby objednať 4 nabíjacie káble so zástrčkou nabíjacieho kábla typu 2. Môžete si zvoliť dĺžku 4 m alebo 8 m a 1-fázové alebo 3-fázové nabíjanie. Na ďalšie otázky týkajúce sa nabíjacích káblov vám odpovie váš partner Mercedes-Benz.

 13. Čo sú stupne rekuperácie?

  Pri rekuperácii dochádza k spätnému získavaniu energie počas spomaľovania vozidla. Napríklad pri zjazdoch z kopca dochádza namiesto straty energie pri brzdení vo forme tepla k dobíjaniu akumulátora. Intenzitu rekuperácie môžete pomocou radiacich páčok na volante nastaviť v 5 stupňoch: D++ (0 m/s²), D+ (-0,5 m/s²), D (-1,0 m/s²), D- (-1,5 m/s²). V stupni rekuperácie „D Auto“ vám automaticky aktivovaný asistent ECO pomáha čo najlepšie využívať nabitie akumulátora. Samočinne prispôsobuje stupeň rekuperácie príslušnej jazdnej situácii.

 14. Ako rýchlo môžem jazdiť s mojím elektricky poháňaným transportérom Mercedes-Benz?

  Maximálna konštrukčná rýchlosť vozidla eVito Tourer PRO je sériovo 140 km/h. Voliteľne môžete maximálnu konštrukčnú rýchlosť zvýšiť na 160 km/h. Upozorňujeme však, že vyššie rýchlosti majú spravidla za následok kratší dojazd.

 15. Aký dojazd možno bežne s elektricky poháňaným transportérom Mercedes-Benz dosahovať?

  Dojazd vášho elektricky poháňaného transportéra Mercedes-Benz v prvom rade závisí od konfigurácie vozidla, najmä od výberu maximálnej rýchlosti. Skutočný dojazd ďalej závisí od individuálneho spôsobu jazdy, podmienok na cestách a v premávke, vonkajšej teploty, používania klimatizácie, kúrenia a ďalších elektrických spotrebičov. Zobrazenie dostupnosti výkonu a stupne rekuperácie vám pomáhajú pri čo najefektívnejšom využívaní nabitia akumulátora a dosahovaní veľkého dojazdu.

 16. Akou zástrčkou nabíjacieho kábla môžem nabíjať môj elektricky poháňaný transportér Mercedes-Benz?

  Systém zvaný Combined Charging System (CCS) vám v prípade vozidla eVito Tourer PRO ponúka na nabíjacích staniciach a nabíjacích skrinkách vysokú mieru flexibility: V prípade striedavého prúdu (AC) nabíja s výkonom max. 11 kW a v prípade jednosmerného prúdu (DC) s výkonom max. 50 kW. Voliteľne môžete rýchlo znovu získať dojazd na rýchlonabíjacích staniciach s jednosmerným prúdom a výkonom dokonca až 110 kW.

1

Nabíjací výkon 110 kW je voliteľne k dispozícii pre vozidlo eVito Tourer PRO.

2

Doba nabíjania akumulátora závisí od napájacieho zariadenia.

3

Služba „Inteligentné riadenie nabíjania“ je k dispozícii na vybraných trhoch. Ďalšie informácie vám poskytne váš miestny predajca. Predpokladom pre používanie služby "Inteligentné riadenie nabíjania" je vhodné napájacie zariadenie na vlastnom mieste. Ak chcete napájacie zariadenie používať mimo služby, tak sa obráťte na poskytovateľa napájacieho zariadenia.

Vaše vozidlo čaká!
Zaujal vás tento model?
Neváhajte! Urobte ďalší krok na ceste k vášmu vysnívanému vozidlu.
[*] Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a o oficiálnych špecifických emisiách CO₂ nových osobných motorových vozidiel uvádza „Príručka o spotrebe paliva, emisiách CO₂ a spotrebe prúdu nových osobných motorových vozidiel“, ktorú získate bezplatne na všetkých predajných miestach a v spoločnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH (www.dat.de).