Flexibilný nabíjací systém

Multitalent pre každý druh zásuvky

Flexibilný nabíjací systém

Multitalent pre každý druh zásuvky

Flexibilný nabíjací systém

Multitalent pre každý druh zásuvky

Nabíjacia skrinka, verejný nabíjací stojan alebo domáca zásuvka: možností nabíjania vozidiel s elektrickým pohonom je mnoho a každé pripojenie vyžaduje vlastný nabíjací kábel. Preto je tu teraz nový flexibilný nabíjací systém, kompatibilný so všetkými súčasnými a budúcimi modelmi elektrických a hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete od spoločnosti Mercedes-Benz AG. S týmto kompaktným, prenosným riešením nabíjania sa v batožinovom priestore vždy nachádza presne ten kábel s konektorom, ktorý práve potrebujete: bez ohľadu na to, či ste doma, v podzemnej garáži počas práce alebo práve na cestách.
 

Súčasťou systému sú totiž rôzne adaptéry pre domáce zásuvky, priemyselné zásuvky a verejné nabíjacie stojany a nabíjacie skrinky, ktoré je možné pripojiť k hlavnému prístroju nabíjačky pomocou funkcie Plug & Play.
 

Na strane vozidla disponuje flexibilný nabíjací systém integrovaným konektorom typu 2, pomocou ktorého je možné komfortne nabíjať všetky európske vozidlá. Na mieste vymeniteľného adaptéra je možné pohodlne zapojiť rôzne adaptéry, pričom systém sám rozozná pripojený typ konektora a nastaví primeraný výkon nabíjania. Maximálny výkon nabíjania pritom dosahuje 22 kW, s možnosťou plne automatického, ale aj manuálneho nastavenia.
 

Podobne ako pri všetkých riešeniach príslušenstva od značky Mercedes-Benz, aj v tomto prípade je bezpečnosť na prvom mieste. Integrované snímače teploty v prípade domácich adaptérov chránia pred prehriatím. Systém je odolný voči tlaku pri prejazde do 1,1 tony a je chránený podľa IP67 aj pri dočasnom ponorení, obsahuje integrovaný prúdový chránič a je navrhnutý pre teplotný rozsah od -30° do +50 °C. Vďaka komfortnej celkovej dĺžke systému nabíjania cca päť metrov sa môžete pripojiť aj k vzdialenejšiemu zdroju elektrického prúdu.
 

Flexibilný nabíjací systém so všetkými svojimi základnými časťami je zabalený v kvalitnom kufríku, spleti rôznych káblov v batožinovom priestore je preto koniec. Množstvo prvkov sa okrem toho dodáva ako príslušenstvo - predlžovací kábel s dĺžkou päť metrov, bezpečnostný zámok, nástenný držiak a všetky adaptéry sa dodávajú aj jednotlivo.

Flexibilný nabíjací systém 16A

Obrázok

Flexibilný nabíjací systém 16A

Obsahuje adaptér s konektorom typu 2, zástrčkou pre použitie v domácnosti a priemyselnou zásuvkou.

Objednávacie číslo: A 297 982 01 00

Odporúčaná maloobchodná cena:           1 235 € s DPH