Jednoduché a komfortné nabíjanie – domáca nabíjacia skrinka Mercedes-Benz

Na obrázku: domáca nabíjacia skrinka Mercedes-Benz.

Jednoduché a komfortné nabíjanie – domáca nabíjacia skrinka Mercedes-Benz

Nabíjanie s využitím domácej nabíjacej skrinky Mercedes-Benz je rýchle a transparentné. Stačí, keď svoje elektrifikované vozidlo Mercedes-Benz (akumulátorové elektrické vozidlá alebo hybridné vozidlá dobíjateľné zo siete) pripojíte k domácej nabíjacej skrinke Mercedes-Benz. Praktické: pevne pripojený nabíjací kábel typu 2 je kompatibilný aj s vozidlami od iných výrobcov s nabíjacou prípojkou typu 2.

 

 • Rýchle: domáca nabíjacia skrinka Mercedes-Benz je nabíjacou stanicou s pevne pripojeným nabíjacím káblom a maximálnym výkonom nabíjania až 22 kW. Môžete tak nabíjať mnohonásobne rýchlejšie ako z bežnej domovej zásuvky.
 • Praktické: už pred začiatkom jazdy si nastavte pomocou funkcie predklimatizovania príjemnú teplotu v interiéri.
 • Bezpečné: viacfarebná svetelná dióda na nabíjacej skrinke signalizuje aktuálny stav nabíjania. Počas nabíjania je nabíjací kábel uzamknutý, aby nemohlo dôjsť k prerušeniu pripojenia. Navyše pred neoprávneným používaním chráni oprávnenie na prístup prostredníctvom vypínača na kľúč.

Domácu nabíjaciu skrinku Mercedes-Benz získate prostredníctvom oddelenia popredajných služieb každej pobočky Mercedes-Benz.

Prostredníctvom našich partnerov pre nabíjacie systémy je okrem toho súčasťou ponuky poradenstvo týkajúce sa riešení domáceho nabíjania, ako aj inštalácie nabíjacej skrinky.

Služba inštalácie nabíjacej skrinky

Na obrázku: vozidlo Mercedes-Benz s otvorenými dverami vodiča a zamestnancom inštalačnej služby.

Služba inštalácie nabíjacej skrinky

Profesionálnu podporu pri inštalácii niektorého variantu nabíjania určeného pre domácnosti získate prostredníctvom služby inštalácie našich lokálnych partnerov v príslušnej krajine. Tí radi overia priamo na mieste, či možno u vás doma nainštalovať nabíjaciu skrinku a informujú vás, čo všetko je na to potrebné. Kontaktujte nášho inštalačného partnera a dajte si ochotne poradiť.

Zistite prostredníctvom predbežného overenia možnosti inštalácie nabíjacej skrinky Mercedes-Benz už teraz, ako dobre ste pripravení na domáce nabíjanie.

Vždy to správne pripojenie

Na obrázku: nabíjací kábel pre domácu zásuvku (kábel pre režim 2).

Vždy to správne pripojenie

Ak ešte nemáte nabíjaciu skrinku, na nabíjanie vášho elektrifikovaného vozidla Mercedes-Benz môžete použiť aj bežnú domovú zásuvku. Na to je potrebný iba nabíjací kábel pre domovú zásuvku (kábel pre režim 2), ktorý sa dodáva spolu s vozidlom alebo je k dispozícii u obchodníka ako mimoriadna výbava. Z dôvodu pomerne dlhého času nabíjania sa však táto možnosť neodporúča na každodenné použitie.
Berte, prosím, do úvahy, že vašu prípojku musí najskôr skontrolovať elektrikár.

Máte ešte otázky? My máme odpovede!

 • Ako môžem chrániť svoju domácu nabíjaciu skrinku Mercedes-Benz alebo innogy eBox professional pred neoprávneným použitím?

   

  Súčasťou dodávky domácej nabíjacej skrinky Mercedes-Benz je aj kľúč určený na vypínač na kľúč, ktorým môžete kedykoľvek zablokovať nabíjanie cudzími osobami. V prípade nabíjacej skrinky innogy eBox professional môžete nabíjanie zapnúť aj prostredníctvom aplikácie.

   

 • Čo musím zvážiť ako nájomca alebo ako člen spoločenstva vlastníkov bytov?

   

  Nabíjaciu skrinku alebo nabíjací stojan možno nainštalovať aj na parkovacom mieste v prenajímanej garáži.
  Je potrebné o tom informovať vášho prenajímateľa, resp. spoločenstvo vlastníkov bytov, ktoré s inštaláciou musí súhlasiť. Vyžiadajte si, prosím, písomný súhlas.

   

 • Môžem s domácou nabíjacou skrinkou Mercedes-Benz alebo innogy eBox professional nabíjať aj viaceré vozidlá súčasne?

   

  S domácou nabíjacou skrinkou Mercedes-Benz alebo innogy eBox professional môžete nabíjať vozidlá rôznych výrobcov, ale vždy len jedno vozidlo.

   

 • Ako rýchlo môžem doma nabíjať?

   

  Nabíjací kábel, ktorý je v prípade hybridných vozidiel dobíjateľných zo siete súčasťou dodávky, určený pre domové zásuvky umožňuje nabitie v priebehu len niekoľkých hodín. Na mimoriadne komfortné a rýchle nabíjanie vášho hybridného vozidla dobíjateľného zo siete alebo plnoelektrického vozidla odporúčame nabíjaciu skrinku, ktorá v závislosti od dostupného výkonu nabíjania a výbavy vozidla umožňuje až trikrát rýchlejšie nabíjanie.