Mestský hrdina: skriňové vozidlo Citan.

Skriňové vozidlo Citan: Majster. Od majstrov. Pre majstrov.

Skriňové vozidlo Citan: mestský hrdina.

S vozidlom Citan vám ponúkame mestskú dodávku s kompaktnými rozmermi a veľkým ložným priestorom, ktoré je dokonale prispôsobená rôznorodým výzvam v meste.

Z pohľadu hospodárnosti je Citan v každom prípade výhrou: jeho eficientné motory s technológiou BlueEFFICIENCY1 a spotrebou od 4,3 l/100 km2, vysoká dostupnosť s dlhými intervalmi údržby3 a atraktívne podmienky a služby4 šetria váš rozpočet. A aby ste bezpečne dorazili do cieľa, tak vozidlu Citan sme na cestu pribalili adaptívne ESP® s cennými prídavnými funkciami a silnými brzdami.

Vďaka pohodlným sedadlám, jednoduchému ovládaniu a jemne vyladenému podvozku s nezávislým zavesením kolies je Citan počas jazdy v meste veľmi komfortné, agilné a obratné vozidlo – na želanie aj s dvojspojkovou prevodovkou 6G-DCT5. Pri nakladaní a vykladaní budete nadšení, ako flexibilne možno vďaka veľkým dverám a nízkym hranám ložnej plochy využívať veľkorysú ponuku ložného priestoru.

Citan má všetko, čo od mestskej dodávky s hviezdou Mercedes očakávate. Objavte jeho prednosti počas skúšobnej jazdy. Mercedes-Benz Vans. Born to run.

1

Balík BlueEFFICIENCY patrí k sériovej výbave pre všetky motorizácie a dĺžky. Výnimku tvoria len kombinácie s dvojspojkovou prevodovkou 6G-DCT.

2

Skriňové vozidlo Citan 108 CDI s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii s 5-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako úžitkové vozidlo (N1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 5,0–4,7/4,4–4,2/4,6–4,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119–112 g/km [*]. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených výbav.

3

Intervaly údržby dosahujúce až 40 000 km.

4

Napríklad Mercedes-Benz MobiloVan - doživotná záruka mobility od Mercedes-Benz. Jej platnosť je maximálne 30 rokov v prípade pravidelného vykonávania servisu u autorizovaného servisného partnera Mercedes-Benz. Platí pre vozidlá s prvou registráciou vozidla od 01.10.2012.

5

Dvojspojková prevodovka 6G-DCT je pre vozidlo Citan 112 [skriňové vozidlo Citan 112 bez balíka BlueEFFICIENCY v kombinácii s 6G-DCT a registráciou ako úžitkové vozidlo (N1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 147–144 g/km] [*] k dispozícii voliteľne. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených prvkov výbavy. Nie je k dispozícii pre vozidlo Citan Mixto.

Prednosti.

  1. Komfort
  2. Radosť z jazdy
  3. Hospodárnosť
  4. Flexibilita
  5. Ložný priestor
  6. Bezpečnosť
Skriňové vozidlo Citan: Vie, čo je v interiéri dôležité.

Citan spája príjemné s užitočným: v jeho prívetivom interiéri možno veľmi dobre pracovať. Od okamihu nastúpenia až po vystúpenie vás funkčnosť a komfort presvedčia v každom ohľade – od príjemne vysokej polohy sedenia počas jazdy až po nízko umiestnené okraje dverí a hrany ložných plôch, ktoré uľahčujú nakladanie.

Pohodlné sedadlo vodiča s bočnou oporou, ktorá nezaťažuje chrbát, je priedušné, odolné proti rýchlemu opotrebovaniu a manuálne nastaviteľné podľa potrieb vodiča. Podobne možno prispôsobiť aj výškovo nastaviteľný volant. Všetky ovládacie prvky sú prehľadne usporiadané a dajú sa ľahko obsluhovať. Hodnotu interiéru okrem toho zvyšuje aj dobre čitateľný združený prístroj. K príjemnému pracovnému prostrediu prispievajú tiež sériové kúrenie a ventilačná sústava, ako aj praktická koncepcia úložných priestorov.

Skriňové vozidlo Citan: Práca musí prinášať aj radosť z jazdy.

Silné stránky vozidla Citan posunú každú prácu o krok ďalej: v úzkych mestských uličkách budete profitovať z jeho kompaktnej obratnosti, na vidieku alebo na diaľnici si zase môžete naplno vychutnať jeho hnaciu silu.

K profilu vašich požiadaviek sa určite hodí niektorá z dieselových motorizácií s vysokým krútiacim momentom a s výkonom 55 kW1 (75 PS), 66 kW2 (90 PS) a 81 kW3(110 PS) alebo moderný benzínový motor s výkonom 84 kW4 (114 PS). Inovatívna technológia BlueEFFICIENCY5 znižuje spotrebu, vďaka čomu zvyšuje hospodárnosť vašej firmy. Hnaciu silu na náhon v závislosti od motorizácie efektívne premieňa 5-stupňová resp. 6-stupňová prevodovka s ručným radením. Voliteľne dostupná dvojspojková prevodovka 6G-DCT6 spája výhody prevodovky s ručným radením, ktorej prednosťou je dynamika jazdy, s komfortom automatickej prevodovky.

Všetky technické komponenty sú precízne zosúladené – od servoriadenia cez nastavenie pružín a tlmičov podvozka s nezávislým zavesením kolies až po silné brzdy. Vďaka tomu si môžete vždy uvoľnene vychutnávať agilitu vozidla Citan.

Skriňové vozidlo Citan: Jeho používanie sa vypláca. Na krátke aj dlhé vzdialenosti.

Značka Mercedes-Benz považuje za svoju povinnosť – aj prostredníctvom vozidla Citan – zabezpečiť budúcnosť mobility zodpovedne a trvalo udržateľne. Práve v mestskej premávke Citan príkladne napĺňa tieto ambície. Vďaka moderným motorom a inovatívnej technológii BlueEFFICIENCY5 sú emisie CO2 a spotreba na nízkej úrovni. Dobrým príkladom je Citan so svojou spotrebou od 4,3 l/100 km1.
Citan je výhrou aj z hľadiska hospodárnosti. Na jednej strane svojou atraktívnou cenou a na druhej strane nízkymi prevádzkovými nákladmi, ktoré vyplývajú z nízkej spotreby paliva a zo servisných intervalov až 40 000 km.

Vynikajúca dostupnosť je pre nás v Mercedes-Benz Vans rovnako dôležitá ako pre vás. Potvrdzujeme to doživotnou zárukou mobility Mercedes-Benz MobiloVan7, 8. Citan sa tak významne podieľa na dlhodobej a trvalo udržateľnej ziskovosti. Jazdu za jazdou.

Moderné motory, servoriadenie s elektrickou podporou a indikácia odporúčaného okamihu preradenia sú základom hospodárnej jazdy. Hospodárnosť vášho vozidla možno ešte zvýšiť pomocou balíka BlueEFFICIENCY5.

Skriňové vozidlo Citan: Pripravený postaviť sa každej výzve.

Citan majstrovsky zvláda všedný deň s pôsobivou flexibilitou. Citan síce neurobí prácu za vás, no dokáže vám ju výrazne zjednodušiť. A to nezávisle od toho, v akom odvetví pracujete. Jeho inteligentnej koncepcie ložného priestoru a nízkych hrán ložnej plochy sa už nebudete chcieť zriecť. Pretože ľahké nakladanie aj vykladanie patrí medzi jeho prednosti rovnako ako flexibilné využívanie vysokej prepravnej kapacity: až 2 posuvných dverí a dvojkrídlové zadné dvere s uhlom otvorenia až 180° ponúkajú vynikajúci prístup.

Skriňové vozidlo Citan: Prvý hrdina, ktorý je k dispozícii v 3 dĺžkach.

Skriňové vozidlo Citan vám umožňuje mnohé: Ako špecialista vo svojom odvetví sa vyznačuje flexibilnými možnosťami použitia. Máte na výber spomedzi 3 variantov nadstavieb - kompaktná, dlhá a extra dlhá. Maximálnu dĺžku ložného priestoru 2 137 mm v prípade extra dlhého variantu možno na želanie zväčšiť sklopením sedadla spolujazdca až na 2 937 mm. Spolu s výškou ložného priestoru 1 258 mm vám tak skriňové vozidlo Citan poskytuje objem ložného priestoru až 3,8 m3. Do tohto ložného priestoru možno vďaka maximálnemu zaťaženiu 768 kg naložiť aj ťažký náklad. Vďaka veľkému výberu voliteľných výbav môžete vozidlo Citan dokonale prispôsobiť vašim požiadavkám.

Skriňové vozidlo Citan: V otázkach bezpečnosti sa prejavuje jeho veľkosť.

Aj z hľadiska bezpečnosti má Citan vedúce postavenie: vďaka adaptívnemu ESP®, asistentovi brzdenia a protiblokovaciemu systému ABS, ako aj silným brzdám presviedča krátkymi brzdnými dráhami, a to aj na mokrej vozovke. Podvozok s nezávislým zavesením kolies spoľahlivo udržiava kontakt s vozovkou. Ak je cesta pokrytá snehom, blatom alebo pieskom, reguláciu preklzovania hnacích kolies môžete vypnúť.

Ak sa už ocitnete v nebezpečnej situácii, výškovo nastaviteľné trojbodové bezpečnostné pásy s napínačom a obmedzovačom sily pásu vám poskytnú veľmi dobrú oporu. Pri núdzovom brzdení sa automaticky aktivujú výstražné smerové svietidlá.

Citan je navyše sériovo vybavený airbagom vodiča, denným osvetlením a systémom pomoci pri rozjazde na stúpaní. Voliteľné prvky airbag spolujazdca a airbagy na ochranu hrudníka9 dokážu ešte viac znížiť riziko poranenia pri nehode. Okrem toho sa na želanie dodávajú asistenti ako napríklad svetelný a dažďový snímač, monitorovanie tlaku v pneumatikách a cúvacia kamera, prostredníctvom ktorej sa vo vnútornom zrkadle zobrazuje okolie za vozidlom.

Vďaka voliteľnému poplašnému zariadeniu si môžete byť istí, že sa Citan ani pri obdive, ktorý vzbudzuje, nedostane do nesprávnych rúk.

1

Skriňové vozidlo Citan 108 CDI s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii s 5-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako úžitkové vozidlo (N1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 5,0–4,7/4,4–4,2/4,6–4,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119–112 g/km [*]. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených výbav.

2

Skriňové vozidlo Citan 109 CDI a vozidlo Citan Mixto 109 CDI s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii s 5-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako úžitkové vozidlo (N1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 5,2–4,7/4,5–4,2/4,7–4,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 123–112 g/km [*]. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených prvkov výbavy.

3

Skriňové vozidlo Citan 111 CDI a vozidlo Citan Mixto 111 CDI s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii so 6-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako úžitkové vozidlo (N1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 4,9–4,8/4,3–4,2/4,5–4,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119–115 g/km [*]. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených prvkov výbavy.

4

Skriňové vozidlo Citan 112 s balíkom BlueEFFICIENCY v kombinácii so 6-stupňovou prevodovkou s ručným radením a registráciou ako úžitkové vozidlo (N1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 7,4–7,3/5,8–5,6/6,4–6,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 143–140 g/km [*]. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených výbav.

Skriňové vozidlo Citan 112 bez balíka BlueEFFICIENCY v kombinácii s 6G-DCT a registráciou ako úžitkové vozidlo (N1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 147–144 g/km [*]. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených výbav.

5

Balík BlueEFFICIENCY patrí k sériovej výbave pre všetky motorizácie a dĺžky. Výnimku tvoria len kombinácie s dvojspojkovou prevodovkou 6G-DCT.

6

Dvojspojková prevodovka 6G-DCT je pre vozidlo Citan 112 [skriňové vozidlo Citan 112 bez balíka BlueEFFICIENCY v kombinácii s 6G-DCT a registráciou ako úžitkové vozidlo (N1). Spotreba paliva v meste/mimo mesta/kombinovaná: 8,1–7,9/5,6–5,5/6,5–6,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 147–144 g/km] [*] k dispozícii voliteľne. Skutočné hodnoty spotreby závisia okrem iného od hmotnosti vozidla a od zvolených prvkov výbavy. Nie je k dispozícii pre vozidlo Citan Mixto.

7

Platnosť maximálne 30 rokov v prípade pravidelného vykonávania servisu u autorizovaného servisného partnera Mercedes-Benz.

8

Platí pre vozidlá s prvou registráciou vozidla od 01.10.2012.

9

Pre spolujazdca k dispozícii len v kombinácii s airbagmi na ochranu hrudníka vodiča a spolujazdca.

Robustný a variabilný základ.

Dĺžka vozidla
Kompaktná
Dlhá
Extra dlhá
Dĺžka vozidla
Max. dĺžka ložného priestoru 
Objem ložného priestoru
Max. zaťaženie
3 937 mm
1 369 mm
2,4 m³
460 kg
4 321
1 753 mm
3,1 m³
735 kg
4 705
2 137 mm
3,8 m³
770 kg

Mobilný priestorový zázrak určený pre mesto.

Priestranné skriňové vozidlo s 3 dĺžkami nadstavieb.

Skriňové vozidlo Citan vo všetkých 3 dĺžkach nadstavieb presviedča svojím veľkým ložným priestorom a vysokou flexibilitou, napr. aj s voliteľnou klapkou na rebríky. V závislosti od variantu je v kabíne vodiča miesto až pre 3 osoby.

Najdôležitejšie výhody skriňového vozidla:

  • Široká ponuka variantov s 3 dĺžkami nadstavby (kompaktná, dlhá a extra dlhá) pre uspokojenie rôznych požiadaviek na ložný priestor
  • Veľký objem ložného priestoru s maximálnou hodnotou až 3,8 m³ v prípade extra dlhého variantu; ložný priestor pre jednu1 pozdĺžne resp. priečne umiestnenú europaletu v prípade kompaktnej dĺžky nadstavby a 2 priečne umiestnené europalety v prípade dlhej a extra dlhej dĺžky nadstavby
  • Miesto až pre 3 osoby v kabíne vodiča s voliteľnou 2-miestnou lavicou pre spolujazdcov
  • Vysoká flexibilita pri nakladaní – aj pri neskladnom tovare – vďaka mnohým voliteľným výbavám, akými sú napríklad klapka na rebríky alebo sklápacie sedadlo spolujazdca
1

V kombinácii s voliteľným vnútorným obložením v hodnotnejšom vyhotovení už šírka medzi podbehmi kolies nie je dostatočná pre umiestnenie europalety.

Pripravený postaviť sa každej výzve.

Citan majstrovsky zvláda všedný deň s pôsobivou flexibilitou. Citan síce neurobí prácu za vás, no dokáže vám ju výrazne zjednodušiť. A to nezávisle od toho, v akom odvetví pracujete. Jeho inteligentnej koncepcie ložného priestoru a nízkych hrán ložnej plochy sa už nebudete chcieť zriecť. Pretože ľahké nakladanie aj vykladanie patrí medzi jeho prednosti rovnako ako flexibilné využívanie vysokej prepravnej kapacity: až 2 posuvných dverí a dvojkrídlové zadné dvere s uhlom otvorenia až 180° ponúkajú vynikajúci prístup.

Obloženie deliacej steny

 

Úplná deliaca stena s 1 oknom

Sklápacia ochranná mreža, strana spolujazdca

Klapka na rebríky

Zadné výklopné dvere

Drevená podlaha

Nezameniteľná dodávka Mercedes-Benz.

Dizajn exteriéru typický pre značku.

Citan so svojím atraktívnym dizajnom typickým pre dodávky Mercedes-Benz a príslušnou, vysoko hodnotnou ladnosťou dokonale prenáša pozitívny imidž iných konštrukčných radov dodávok do segmentu malých dodávok. V rámci svojrázneho dizajnu vozidla Citan vám padne do oka celkovo vysoká presnosť: škáry a prechody medzi jednotlivými plochami sú presne vytvarované a vytvárajú dojem vysokej kvality.


4 unilaky a 6 metalízových lakov dostupných na želanie podčiarkujú jeho udržiavaný zovňajšok. Pomocou voliteľných balíkov "exteriérový balík s terénnym vzhľadom", "exteriérový balík pochrómovaných doplnkov" a "balík laku" možno hodnotu vozidla Citan z optického hľadiska zvýšiť ešte viac.

* Uvedené hodnoty boli stanovené podľa predpísaných metód merania. Ide o „hodnoty CO2 namerané metódou NEDC“ v zmysle čl. 2 č. 2 vykonávacieho nariadenia (EÚ) 2017/1152. Hodnoty spotreby paliva boli vypočítané na základe týchto hodnôt. Z dôvodu právnych zmien v príslušných skúšobných metódach môžu byť v osvedčení o zhode vozidla, ktoré je rozhodujúce pre registráciu vozidla a prípadne pre daň z motorových vozidiel, uvedené vyššie hodnoty. Údaje sa nevzťahujú na konkrétne vozidlo a nie sú súčasťou ponuky, ale slúžia len na porovnanie medzi rôznymi typmi vozidiel.

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 nových osobných motorových vozidiel sú uvedené v „Príručke o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe elektrickej energie nových osobných motorových vozidiel“. Získať ju môžete bezplatne na všetkých predajných miestach a od slovenskej obchodnej inšpekcie na stránke www.soi.sk.

Lorem Ipsum