Mestský hrdina: skriňové vozidlo Citan.

Majster. Od majstrov. Pre majstrov.

Konfigurovať teraz

Citan: mestský hrdina.

Vozidlo Citan je mestská dodávka s kompaktnými rozmermi a veľkým ložným priestorom, ktoré je dokonale prispôsobené rôznorodým výzvam v meste. Vďaka efektívnym motorom, dlhým intervalom údržby1 a atraktívnym servisom2 sú vaše cesty ekonomické. Pri komforte počas jazdy a práce Citan poteší pohodlnými sedadlami a nízkymi hranami ložnej plochy. A pre ešte viac individuality si môžete vybrať z atraktívnych výbav.
1

Intervaly údržby dosahujúce až 40 000 km.

2

Napríklad Mercedes-Benz MobiloVan - doživotná záruka mobility od Mercedes-Benz. Jej platnosť je maximálne 30 rokov v prípade pravidelného vykonávania servisu u autorizovaného servisného partnera Mercedes-Benz. Platí pre vozidlá s prvou registráciou vozidla od 01.10.2012.

Prednosti

  1. Komfort
  2. Potešenie z jazdy
  3. Hospodárnosť
  4. Flexibilita
  5. Ložný priestor
  6. Bezpečnosť
Vie, čo je v interiéri dôležité

Citan spája príjemné s užitočným: Jeho prívetivý interiér presvedčí funkčnosťou a komfortom siaha od vysokej polohy sedadla pri jazde až po nízke hrany dverí a ložnej plochy, ktoré uľahčujú nastupovanie. Ovládacie prvky sú prehľadne usporiadané a zo združeného prístroja sa dá ľahko čítať. Pohodlné sedadlo vodiča a výškovo nastaviteľný volant je možné manuálne nastaviť do optimálnej polohy sedadla. A praktické police, ako aj kúrenie a ventilačná sústava prispievajú k všestrannej príjemnej pracovnej atmosfére.

Práca musí prinášať aj radosť z jazdy

Silné stránky vozidla Citan posunú každú prácu o krok ďalej: v mestskej premávke budete profitovať z jeho obratnosti, na vidieku alebo na diaľnici zase z jeho hnacej sily. Všetky technické komponenty sú precízne zosúladené – od motorov s vysokým krútiacim momentom cez 6-stupňovú prevodovku a podvozok s nezávislým zavesením kolies až po kotúčové brzdy. Vďaka tomu si môžete vždy uvoľnene vychutnávať agilitu vozidla Citan. Vďaka opatreniam na úsporu spotreby a čisteniu spalín pomocou technológie SCR môžete ušetriť palivo a cestovať so zníženými emisiami.

Jeho používanie sa vypláca. Na krátke aj dlhé vzdialenosti.

Citan, ktorý je na ceste udržateľný a ekonomický, spĺňa tento štandard príkladným spôsobom. S účinnými motormi, ktoré sa vyznačujú nízkou spotrebou a nízkymi emisiami – a s intervalmi údržby až 30 000 km, ktoré prispievajú k nízkym prevádzkovým nákladom. K vysokej účinnosti tiež štandardne prispievajú opatrenia na úsporu paliva a tým aj na zníženie emisií. Atraktívna úroveň ceny vozidla Citan a dlhoročná záruka mobility12 sú ďalšími výhodami, ktoré sa vyplatia v krátkodobom a dlhodobom horizonte.

Pripravený postaviť sa každej výzve

Citan majstrovsky zvláda všedný deň s pôsobivou flexibilitou. Citan síce neurobí prácu za vás, no dokáže vám ju výrazne zjednodušiť. A to nezávisle od toho, v akom odvetví pracujete. Jeho inteligentnej koncepcie ložného priestoru a nízkych hrán ložnej plochy sa už nebudete chcieť zriecť. Pretože ľahké nakladanie aj vykladanie patrí medzi jeho prednosti rovnako ako flexibilné využívanie vysokej prepravnej kapacity: až 2 posuvných dverí a dvojkrídlové zadné dvere s uhlom otvorenia až 180° ponúkajú vynikajúci prístup.

Prvý hrdina, ktorý je k dispozícii v 2 dĺžkach

Skriňové vozidlo Citan vám umožňuje mnohé: Ako špecialista vo svojom odvetví sa vyznačuje flexibilnými možnosťami použitia. Máte na výber spomedzi oboch variantov nadstavieb – dlhá a extra dlhá. Maximálna dĺžka ložného priestoru je v prípade extra dlhého variantu 2 137 mm. Spolu s výškou ložného priestoru 1 258 mm vám tak skriňové vozidlo Citan poskytuje ložný priestor s objemom až 3,8 m3. Vďaka veľkému výberu voliteľných výbav môžete vozidlo Citan dokonale prispôsobiť vašim požiadavkám.

V otázkach bezpečnosti sa prejavuje jeho veľkosť.

Citan vás presvedčí aj v oblasti bezpečnosti. Z brzdového systému, ktorý umožňuje krátku brzdnú dráhu, aj v prípade vlhkosti, reguluje preklzávanie hnacích kolies ASR do systému ADAPTIVE ESP®, ktorý je možné vypnúť, a výškovo nastaviteľné trojbodové bezpečnostné pásy s napínačom bezpečnostného pásu a obmedzovačom sily pásu. Okrem toho sa airbag vodiča, denné osvetlenie a pomoc pri rozjazde na stúpaní starajú o vysokú bezpečnosť. Na požiadanie je tiež dostupný airbag spolujazdca a airbagy na ochranu hrudníka3. Systémy ako svetelný a dažďový snímač, monitorovanie tlaku v pneumatikách a cúvacia kamera môžu bezpečnosť ešte zvýšiť.

1

Platnosť maximálne 30 rokov v prípade pravidelného vykonávania servisu u autorizovaného servisného partnera Mercedes-Benz.

2

Platí pre vozidlá s prvou registráciou vozidla od 01.10.2012.

3

Pre spolujazdca k dispozícii len v kombinácii s airbagmi na ochranu hrudníka vodiča a spolujazdca.

Robustný a variabilný základ

Dĺžka vozidla
Dlhá
Extra dlhá
Dĺžka vozidla
Max. dĺžka ložného priestoru 
Objem ložného priestoru
Max. zaťaženie
4 321
1 753 mm
3,1 m³
735 kg
4 705
2 137 mm
3,8 m³
770 kg

Mobilný priestorový zázrak určený pre mesto

Priestranné skriňové vozidlo s 2 dĺžkami nadstavieb.

Skriňové vozidlo Citan v oboch dĺžkach nadstavieb presviedča svojím veľkorysým ložným priestorom a vysokou flexibilitou. V závislosti od variantu je v kabíne vodiča miesto až pre 3 osoby.

Najdôležitejšie výhody skriňového vozidla:

  • Široká ponuka variantov s 2 dĺžkami nadstavby (dlhá a extra dlhá) pre uspokojenie rôznych požiadaviek na ložný priestor
  • Ložný priestor pre jednu europaletu1 pozdĺžne, resp. 2 europalety priečne
  • Miesto pre maximálne 3 osoby v kabíne vodiča s voliteľnou dvojmiestnou lavicou pre spolujazdcov
  • Vysoká flexibilita pri nakladaní – aj pri neskladnom tovare – vďaka mnohým voliteľným výbavám alebo sklápaciemu sedadlu spolujazdca
1

V kombinácii s voliteľným vnútorným obložením v hodnotnejšom vyhotovení už šírka medzi podbehmi kolies nie je dostatočná pre umiestnenie europalety.

Bezpečné uloženie vášho nákladu

Ten kto si chce do ložného priestoru vziať tak veľa, musí aj zaistiť, aby bol materiál a nástroje v poriadku a bezpečne uložené. Preto sme v skriňovom vozidle Citan za sedadlom vodiča a spolujazdca zabudovali deliacu stenu. Oddeľuje priestor vodiča od nákladu a naviac ho delí od prachu a hluku. Aby v ložnom priestore všetko zostalo bezpečne na svojom mieste, náklad sa dá odborne zafixovať pomocou upínacích popruhov a sériových upevňovacích ôk – voliteľne aj na bočnú stenu. Krehký tovar sa tak dá bezpečne prepravovať.

Úplná deliaca stena

Úplná deliaca stena s 1 oknom

Sklápacia ochranná mreža, strana spolujazdca

Drevená podlaha

Upevňovacie oká v bočnej stene

Koľajnička na bočnej stene s 2 pohyblivými upevňovacími okami

Nezameniteľná dodávka Mercedes-Benz

Dizajn exteriéru typický pre značku

Citan so svojím dizajnom dodávok Mercedes-Benz a príslušnou, vysoko hodnotnou ladnosťou dokonale prenáša pozitívny imidž iných konštrukčných radov dodávok do segmentu malých dodávok. Samostatný dizajn dostanete na scénu s rôznym UNI lakovaním alebo na požiadanie dostupným metalickým lakovaním – a môžete si ho ďalej individuálne prispôsobovať vďaka rôznym, voliteľne dostupným exteriérovým balíkom.

Lorem Ipsum