Záchranná nálepka pre súkromných zákazníkov | Mercedes-Benz
Záchranná nálepka od spoločnosti Mercedes-Benz

Keď ide o každú sekundu: Záchranná nálepka.

Pomocou nálepky s QR kódom rýchlejšie k správnej záchrannej karte.

Po nehode ide pri záchrane cestujúcich o každú sekundu. Preto spoločnosť Daimler ako prvý výrobca automobilov našla pomocou malej, ale efektívnej inovácie možnosť, ako záchranným zložkám na mieste nehody rýchlo poskytnúť informácie, ktoré sú relevantné z hľadiska bezpečnosti: záchranná nálepka.

Po naskenovaní QR kódu pomocou smartfónu alebo tabletu sa zobrazí aktuálna záchranná karta vozidla1. Tak môžu záchranné zložky okamžite vidieť, kde sa nachádzajú airbagy, akumulátor, nádrže, elektrické vedenia, tlakový valec a ďalšie konštrukčné diely, ktoré sú veľmi dôležité pre záchranné zložky. Záchranári na mieste nehode tak majú v súboji s časom vďaka tejto jednoduchej, ale významnej novinke rozhodujúcu výhodu. Vďaka QR kódu môžu rýchlejšie reagovať a vo vážnych môžu tieto nálepky pomôcť zachrániť život!

Nálepky s QR kódmi možno jednoducho dodatočne umiestniť na vozidlá. Sú k dispozícii pre dodávky Mercedes-Benz od roku výroby 1996 a získate ich u vášho partnera Mercedes-Benz.

1

Predpoklad: existujúce internetové pripojenie.

"Na každom vozidle sú určité oblasti, v ktorých nemôžeme vykonávať rezanie bez toho, aby sme cestujúcich alebo nás samotných nevystavili riziku. Preto je prístup k týmto životne dôležitým informáciám potrebný aj zvonka. … Na mieste tým ušetríme drahocenný čas. Často ide o každú sekundu a každá pomoc je cenná."

Oliver H., hasič, v rozhovore s Mercedes-Benz o novej záchrannej nálepke.