Solídny základ: Sprinter šasi.

Progresívny, eficientný, spoľahlivý.

Progresívny, eficientný, spoľahlivý.

Je taký všestranný, že nájdete ten správny variant pre vašu prepravnú úlohu: Nový Sprinter vo verzii šasi ponúka so svojimi 3 dĺžkami vozidla a štandardnou kabínou vodiča resp. dvojitou kabínou pôsobivú rozmanitosť. Jeho početné varianty vozidla a výbavy umožňujú vytvorenie nielen hospodárnych základných vozidiel, ale aj vozidiel s rozsiahlou výbavou.

To sú všetko výhody, ktoré sa počítajú: V prípade vozidiel s novo dostupným predným náhonom sú v porovnaní s vozidlami s náhonom na zadné kolesá výhodami napríklad výhodná základná cena a prídavné užitočné zaťaženie. Vodiči profitujú z inteligentnej koncepcie ovládania a zobrazovania, ako aj z modulárnej koncepcie odkladania, ktorú možno podobne ako výber multimediálnych a asistenčných systémov individuálne prispôsobiť používaniu vozidla. Popri všetkých novinkách sme však aj zachovali to, čo je cenné. Tak možno napríklad bez veľkých zmien naďalej používať mnohé osvedčené riešenia nadstavieb a rozšírení.

Sprinter tak vďaka inovačnej sile a viac ako 20-ročným skúsenostiam znovu nasadzuje latku ako progresívne, eficientné a spoľahlivé riešenie mobility, ktoré vašu firmu posunie ďalej.

Prednosti.

  1. Koncepcia produktu
  2. Zosieťovanie
  3. Riešenia pre odvetvia
  4. Bezpečnosť
  5. Hospodárnosť
Pastva pre oči, praktickosť pre prácu.


Už z optického hľadiska je kabína nového vozidla Sprinter šasi so svojím obložením chladiča typickým pre značku Mercedes-Benz a moderne tvarovanými svetlometmi veľmi zaujímavým prvkom. Kokpit bol takisto vytvorený nanovo a presviedča tak svojím vysoko hodnotným dizajnom, ako aj vynikajúcou funkčnosťou. Napríklad aj svojou inteligentnou modulárnou koncepciou odkladania a funkciou KEYLESS-START.

V štandardnej kabíne sa na miesto nasadenia môžu odviezť 3 osoby, v dvojitej kabíne dokonca aj malé tímy zložené z maximálne 7 osôb. Za kabínou ponúkajú vozidlá Sprinter šasi s 3 dĺžkami vozidla vhodný základ pre mnohé riešenia nadstavieb a rozšírení špecifické pre príslušné použitie.

K ďalším výhodám patrí široká ponuka druhov pohonu: V závislosti od použitia a požadovaných jazdných vlastností si môžete Sprinter šasi objednať s náhonom na predné kolesá, náhonom na zadné kolesá alebo náhonom na všetky kolesá1. Radenie sa vykonáva manuálne pomocou 6-stupňovej prevodovky s ručným radením2 alebo automaticky pomocou automatickej prevodovky 7G-TRONIC PLUS resp. automatickej prevodovky 9G-TRONIC, ktorá je vo svojom segmente jedinečná3.

Vaša mobilita 4.0.

Pre maximálnu hospodárnosť a spríjemnenie práce sú pre Sprinter na želanie k dispozícii rôzne rádiá, multimediálne systémy a riešenia pre konektivitu. V závislosti od potrieb siaha ponuka od držiaka pre chytrý telefón cez rádio s rozhraním Bluetooth® a funkciou hlasitého hovoru až po multimediálny systém s dotykovým displejom s vysokým rozlíšením, rýchlou navigáciou s pevným diskom a 3D zobrazením mapy a integráciou chytrého telefónu4. Ovládanie je také, ako si želáme: jednoduché. Multimediálne systémy možno napríklad ovládať pomocou dotykového displeja s vysokým rozlíšením alebo pomocou dotykových ovládacích tlačidiel na multifunkčnom volante. Všetky ovládacie a zobrazovacie prvky sú dobre prístupné a ľahko čitateľné.
Keďže k modernému svetu práce patria digitálne riešenia, vybavili sme Sprinter integrovaným komunikačným modulom, ktorý tvorí technický základ pre nepretržité internetové pripojenie vozidla. To umožňuje využívanie aktuálnych a budúcich služieb Mercedes PRO. Vaše výhody siahajú od minimalizovaných prestojov cez predvídavý manažment údržby až po digitálnu knihu jázd, ktorá eliminuje zbytočné papierovanie.

Sprinter je všade tam, kde treba niečo prepraviť.

Sprinter šasi umožňuje mnohé: Samostatná alebo dvojitá kabína a 3 dĺžky vozidla tvoria základ pre pôsobivú rozmanitosť. Túto rozmanitosť ešte zväčšujú 4 motorizácie, 3 varianty pohonu (predná náprava / zadná náprava / všetky kolesá) a početné mimoriadne výbavy, varianty podvozka a riešenia od výrobcov nadstavieb, ktoré sú špecifické pre príslušné odvetvia. Vďaka tomu si môžete nakonfigurovať vozidlá s prípustnou celkovou hmotnosťou až 5 500 kg. V prípade potreby k nemu možno po prestavbe na ťahač návesu dokonca pripojiť náves s hmotnosťou 5 250 kg, pričom je možná celková prípustná hmotnosť jazdnej súpravy 8 750 kg.

Viac ako 600 špeciálnych výbav, medzi nimi napríklad špeciálne riešenia pre vozový park a podvozok, umožňuje vozidlo Sprinter šasi presne prispôsobiť vašim potrebám. Pre špeciálne požiadavky odvetví ponúka Mercedes-Benz VanSolution kompletné riešenia z výroby a v rámci partnerského programu „Mercedes-Benz VanPartner” riešenia nadstavieb a rozšírení v osvedčenej kvalite na báze dvoch faktúr (najprv kúpa základného vozidla a potom poverenie špecializovanej spoločnosti vykonaním nadstavby alebo prestavby).
 

Istota na vašej ceste za úspechom.

Sprinter šasi je skrz naskrz dimenzovaný pre bezpečnosť. Solídny základ pre tento účel tvorí holá karoséria, ktorá je vďaka svojej konštrukcii a materiálovému zloženiu mimoriadne stabilná.

K tomu sa pridávajú početné asistenčné systémy. Pretože aj ten najskúsenejší vodič sa dostane do situácií, v ktorých môže byť podpora vítaná a užitočná. Ponuka siaha od sériového asistenta jazdy pri bočnom vetre cez aktívny asistent brzdenia až po asistenta udržiavania v jazdnom pruhu – oba sú v prípade vozidiel s prípustnou celkovou hmotnosťou vyššou ako 3 500 kg súčasťou sériovej výbavy. Voliteľne dostupné vysokovýkonné svetlomety s LED pri jazde v tme ďaleko a jasne osvetľujú vozovku.

V najhoršom prípade môže vodiča v prípade kolízie ochrániť sériový airbag. Na želanie je k dispozícii 5 ďalších airbagov pre vodiča a spolujazdca.

Úsporný, keď na tom záleží.

Ak sa rozhodnete pre Sprinter, tak získate vozidlo, ktoré svoju hospodárnosť pôsobivo dokazuje už viac ako 20 rokov. Nový Sprinter šasi so svojou osvedčenou kvalitou a spoľahlivosťou pokračuje v tomto príbehu. Pritom už od začiatku profitujete z jeho hospodárnosti: vďaka atraktívnej základnej cene a početným možnostiam konfigurácie, pri ktorých si objednáte presne to, čo naozaj potrebujete.

A pretože radi vylepšujeme už aj tak dobré veci, tak sme z hľadiska spotreby ešte viac zoptimalizovali naše dieselové motory. Ďalšie plusové body pre hospodárnosť vašej firmy vyplývajú z prídavného užitočného zaťaženia s voliteľnou 50 l hlavnou nádržou5 a z pružín zadnej nápravy zo sklolaminátu, ktoré sú k dispozícii na želanie.

Sprinter šasi tak spája nízku spotrebu paliva, inteligentnú funkčnosť a riešenia nadstavieb a rozšírení špecifické pre príslušné použitie do komplexného a hospodárneho riešenia mobility.

1

Náhon na všetky kolesá bude predbežne k dispozícii od 4. štvrťroka 2018.

2

Sériová 6-stupňová prevodovka s ručným radením v kombinácii s dieselovým motorom V6 OM642 bude predbežne k dispozícii od 4. štvrťroka 2018.

3

K dispozícii len v kombinácii s náhonom na predné kolesá.

4

Integrácia chytrého telefónu bude predbežne k dispozícii od 4. štvrťroka 2018.

5

Hlavná nádrž s objemom 50 litrov je voliteľne k dispozícii pre vozidlo Sprinter šasi v kombinácii s náhonom na predné kolesá.

Možno ho prispôsobiť takmer každej požiadavke.

Rozmanitosť variantov, ktorá sa zhoduje s rozmanitosťou prepravy nákladu.

Početné varianty vozidla a možnosti výbavy umožňujú presné prispôsobenie vozidla Sprinter šasi prepravnej úlohe. Ak je rozhodujúcim faktorom užitočné zaťaženie, tak najlepšou voľbou je hmotnostný variant 5 500 kg. V prípade, že sa Sprinter šasi použije ako špeciálne vybavený ťahač návesu, tak je možná celková prípustná hmotnosť jazdnej súpravy až 8 750 kg – napríklad pri preprave vozidiel. Do štandardnej kabíny sa zmestia až 3 osoby. V dvojitej kabíne sa môžu na miesto nasadenia dokonca odviezť malé tímy zložené z maximálne 7 osôb. Pre špeciálne požiadavky odvetví sú navyše k dispozícii početné riešenia od výrobcov nadstavieb v osvedčenej kvalite.

Uľahčuje ťažkú prácu.

Cieľom kokpitu s jeho vynikajúcim výhľadom dookola je čo najviac spríjemniť vodičovi jeho každodennú prácu. Pre tento účel je na výber 5 rôznych sedadiel vodiča, ktoré dokážu splniť rôzne nároky na komfort. Medzi nimi sú aj sedadlá, ktoré spĺňajú kritériá združenia „Aktion Gesunder Rücken“ AGR e. V. Moderná koncepcia ovládania a zobrazovania sa okrem iného vyznačuje tým, že umožňuje integráciu chytrých telefónov a ovládanie voliteľných multimediálnych systémov prostredníctvom dotykových displejov a multifunkčného volantu. O poriadok v priestore pre vodiča sa stará modulárne skonštruovaná koncepcia odkladania s dobre prístupnými odkladacími priestormi – na želanie aj s krytom – a dômyselným multifunkčným boxom, ktorý možno využívať na pohodlné písanie.

Komfortné sedadlo vodiča

Multimediálny systém MBUX s 10,25-palcovým dotykovým displejom

Odkladací priestor pre chytré telefóny vrátane bezdrôtového nabíjania

Vyklápacie veká pre odkladacie priečinky vľavo a vpravo

KEYLESS-START

Automatická klimatizácia THERMOTRONIC

Mercedes PRO: zjednodušuje a urýchľuje vaše podnikanie.

Mercedes PRO1 je novou značkou spoločnosti Mercedes-Benz Vans, ktorá zahŕňa všetky aktuálne a budúce služby, riešenia a digitálne služby pre vaše každodenné podnikanie. Náš cieľ: využívať digitálne možnosti pre zefektívnenie vášho podnikania.
Mercedes PRO pritom do jedného celku na webovej platforme spája všetky služby, ktoré sú pre vás podstatné. Na začiatku budú k dispozícii vybrané služby, ktoré budú neustále rozširované a individuálne prispôsobované vašim potrebám. Našou ambíciou je prepojiť vaše potreby s technológiami budúcnosti, ktoré sme vyvinuli, a následne ich inteligentným spôsobom integrovať do vašej každodennej práce.

1

Mercedes PRO je k dispozícii vo vybraných európskych krajinách a od 09/2018 aj v USA. Ďalšie informácie získate od vášho predajcu Mercedes-Benz.

Lorem Ipsum