Valníkové vozidlo Sprinter | Transportéry Mercedes-Benz
Valníkové vozidlo Sprinter

Robustné a silné: Valníkové vozidlo Mercedes-Benz Sprinter.

Progresívny, efektívny, spoľahlivý.

Konfigurovať teraz

Progresívny, efektívny, spoľahlivý.

Valníkové vozidlo Sprinter ponúka so svojimi 3 dĺžkami vozidla, štandardnou kabínou alebo dvojitou kabínvou, ako aj ložnou plohcou až do 9,2 m2 pôsobivú rozmanitosť.

V prípade vozidiel s novo dostupným predným náhonom sú v porovnaní s vozidlami s náhonom na zadné kolesá výhodami napríklad výhodná základná cena a prídavné užitočné zaťaženie. Vodiči profitujú z inteligentnej koncepcie ovládania a zobrazovania, ako aj z modulárnej koncepcie odkladania, ktorú možno podobne ako výber multimediálnych a asistenčných systémov individuálne prispôsobiť vašim potrebám.

Najdôležitejšie prvky.

 1. Koncepcia produktu
 2. Zosieťovanie
 3. Riešenia pre odvetvia
 4. Bezpečnosť
 5. Hospodárnosť
Pastva pre oči, praktickosť pre prácu.

Už z optického hľadiska je kabína nového valníkového vozidla Sprinter so svojím obložením chladiča typickým pre značku Mercedes-Benz a moderne tvarovanými svetlometmi veľmi zaujímavým prvkom. Kokpit dostal novú tvár a presvedčí svojimi vynikajúcimi funkciami. Napríklad aj svojou inteligentnou modulárnou koncepciou odkladania a funkciou KEYLESS-START. Ložná plocha s veľkosťou až 9,2 m2 je ohraničená kvalitnými hliníkovými bočnicami. Tak vzniká robustná paletám prispôsobená ložná plocha, na ktorú sa vedľa seba zmestia dve priemyselné palety s rozmermi 1 200 x 1 000 mm.

Vaša mobilita 4.0.

Aby bola práca čo najekonomickejšia a najpríjemnejšia, je pre modely Sprinter na želanie dostupné rádio, ako aj multimediálny systém a riešenia pre konektivitu. Podľa potreby obsahuje ponuka rádio s technológiou Bluetooth® a funkciou handsfree až po multimediálny systém s dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením, rýchlou navigáciou na pevnom disku s 3D zobrazením mapy a integráciou smartfónu. Ovládanie je také, ako si želáme: jednoduché. Multimediálne systémy možno ovládať napríklad pomocou dotykového displeja s vysokým rozlíšením alebo pomocou multifunkčného volantu. Všetky ovládacie a zobrazovacie prvky sú dobre prístupné a ľahko čitateľné.

Sprinter je všade tam, kde treba niečo prepraviť.

Valníkové vozidlo Sprinter ponúka vďaka svojej ložnej ploche až 9,2 m2 veľa možností: vďaka jeho pôsobivej rozmanitosti variantov si môžete svoje vozidlo nakonfigurovať s prípustnou celkovou hmotnosťou až do 5 500 kg. V prípade potreby k nemu možno navyše pripojiť príves s hmotnosťou až 3 500 kg.

Istota na vašej ceste za úspechom.

Pevným základom modelu Sprinter zostáva hrubá kostra, ktorá je vďaka svojej konštrukcii a zloženiu materiálov mimoriadne stabilná. K tomu sa pridávajú početné asistenčné systémy. Pretože aj ten najskúsenejší vodič sa dostane do situácií, v ktorých môže byť podpora vítaná a užitočná. Ponuka obsahuje sériovo vyrábaný asistent jazdy pri bočnom vetre a aktívny asistent brzdenia až po asistent udržiavania v jazdnom pruhu. V najhoršom prípade môže vodiča v prípade kolízie ochrániť sériový airbag. Na želanie je k dispozícii 5 ďalších airbagov pre vodiča a spolujazdca.

Hospodárne v každom ohľade.

Model Sprinter ukazuje svoju hospodárnosť od začiatku: so svojou atraktívnou začiatočnou cenou a množstvom možností konfigurácie, pri ktorých si objednáte presne to, čo skutočne potrebujete. A pretože radi vylepšujeme už aj tak dobré veci, tak sme z hľadiska spotreby ešte viac zoptimalizovali naše dieselové motory. Dodatočné plusové body pre dobré hospodárenie vašej spoločnosti vďaka väčšiemu užitočnému zaťaženiu o približne 50 kg1. Takto spája model Sprinter šetrnú spotrebu paliva a inteligentné funkcie do dokonale hospodárneho riešenia mobility.

1

V kombinácii s náhonom na predné kolesá, v porovnaní s náhonom na zadné kolesá.

Možno ho prispôsobiť takmer každej požiadavke.

Rozmanitosť variantov, ktorá sa zhoduje s rozmanitosťou prepravy nákladu.

Početné varianty vozidla a možnosti výbavy umožňujú presné prispôsobenie valníkového vozidla Sprinter šasi prepravnej úlohe. Svoju maximálnu veľkosť 9,2 m² dosahuje ložná plocha v prípade kombinácie dlhej dĺžky vozidla a štandardnej kabíny vodiča. Ak je rozhodujúcim faktorom užitočné zaťaženie, tak najlepšou voľbou je hmotnostný variant 5 500 kg. Do štandardnej kabíny sa zmestia až 3 osoby. V dvojitej kabíne sa môžu na miesto nasadenia dokonca odviezť malé tímy zložené z maximálne 7 osôb. Pre špeciálne požiadavky odvetví sú navyše k dispozícii početné riešenia od výrobcov nadstavieb v osvedčenej kvalite.

Prehľad rozmanitých variantov valníkového vozidla Sprinter:

 • Ložná plocha až 9,2 m²
 • K dispozícii s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou 3 000 kg, 3 500 kg, 4 100 kg a 5 000 kg, navyše početné varianty so zvýšenou a zníženou hmotnosťou pre najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť až 5 500 kg
 • Maximálne užitočné zaťaženie viac ako 3 000 kg v prípade hmotnostného variantu 5 500 kg
 • K dispozícii s náhonom na predné kolesá, náhonom na zadné kolesá a náhonom na všetky kolesá
 • 3 dĺžky vozidla: kompaktná, štandardná a dlhá
 • 2 kabíny vodiča: štandardná kabína vodiča a dvojitá kabína vodiča

Novinka: Náhon na všetky kolesá 4x4 s funkciou Torque-on-Demand.

Zlepšuje trakciu a bočnú stabilitu, keď je to potrebné: variabilný náhon na všetky kolesá rozdeľuje hnaciu silu úplne podľa potreby na prednú a zadnú nápravu. Systém sa pritom v priebehu milisekúnd plne automaticky prispôsobí jazdným podmienkam.

Uľahčuje ťažkú prácu.

Valníkové vozidlo Sprinter

Mercedes PRO: zjednodušuje a urýchľuje vaše podnikanie.

Mercedes PRO je značkou divízie Mercedes-Benz Vans, ktorá zahŕňa všetky aktuálne a budúce služby, riešenia a digitálne služby pre vaše každodenné podnikanie. Náš cieľ: využívať možnosti digitálnych technológií s cieľom ešte viac zefektívniť vašu prácu. Mercedes PRO pritom do jedného celku na webovej platforme spája všetky služby, ktoré sú pre vás podstatné.

Svet prepojených služieb pre vašu spoločnosť.

Mercedes PRO na jednej platforme zjednocuje ponuky a služby, ktoré sú pre vás relevantné.

Naša ponuka služieb Mercedes PRO connect.

Profesionálne riešenia pre konektivitu a vozový park služieb Mercedes PRO connect1 spájajú spoločnosti so svojimi vozidlami a vodičmi a dokážu tak zvýšiť efektívnosť, ako aj produktivitu

Umožňuje využívanie služieb Mercedes PRO connect.

Vozidlo Sprinter je z výroby k dispozícii s riešeniami od Mercedes PRO connect zameranými na konektivitu a vozové parky. Vďaka pevne zabudovanému komunikačnému modulu je už od začiatku optimálne prepojené.

Takto môžete začať používať Mercedes PRO connect.

Chceli by ste inovatívnu konektivitu využívať vo vašom vozidle? Tu nájdete užitočné návody a takisto otázky a odpovede týkajúce sa zriadenia a používania služieb Mercedes PRO connect.

Nadstavbové riešenia na mieru.

Aby váš transportér spĺňal vaše profesionálne požiadavky.

Pokiaľ sú vaše potreby trochu špeciálnejšie, tak sa môže hodiť, že Mercedes-Benz má pre vás to správne riešenie. Pomôžeme a ponúkneme vám kvalitné, optimálne použiteľné nadstavbové riešenia z jedného zdroja alebo od našich certifikovaných partnerov. Vďaka tomu budete optimálne vybavení pre vaše použitie na stavbách alebo v oblasti dodávania tovaru a vykonávania remesiel.