Robustné a silné: Valníkové vozidlo Mercedes-Benz Sprinter.

Progresívny, eficientný, spoľahlivý.

Progresívny, eficientný, spoľahlivý.

Je taký všestranný, že ľahko nájdete ten správny typ pre Vašu prepravnú úlohu. Navyše vyzerá tak dobre, že v pozitívnom zmysle slova vzbudzuje pozornosť. Nové valníkové vozidlo Sprinter ponúka so svojimi 3 dĺžkami vozidla, štandardnou alebo dvojitou kabínou a ložnou plochou s veľkosťou až 9,2 m2 pôsobivú rozmanitosť. Jeho početné varianty a výbavy umožňujú vytvorenie nielen hospodárnych základných vozidiel, ale aj vozidiel s rozsiahlou výbavou.

V prípade vozidiel s novo dostupným predným náhonom sú v porovnaní s vozidlami s náhonom na zadné kolesá výhodami napríklad výhodná základná cena a prídavné užitočné zaťaženie. Vodiči profitujú z inteligentnej koncepcie ovládania a zobrazovania, ako aj z modulárnej koncepcie odkladania, ktorú možno podobne ako výber multimediálnych a asistenčných systémov individuálne prispôsobiť vašim potrebám. Overené sme samozrejme zachovali. Tak možno napríklad bez veľkých zmien naďalej používať mnohé riešenia nadstavieb a rozšírení.

Sprinter tak vďaka inovačnej sile a viac ako 20-ročným skúsenostiam znovu nasadzuje latku ako progresívne, eficientné a spoľahlivé riešenie mobility, ktoré vašu firmu posunie ďalej.

Prednosti.

 1. Koncepcia produktu
 2. Zosieťovanie
 3. Riešenia pre odvetvia
 4. Bezpečnosť
 5. Hospodárnosť
Pastva pre oči, praktickosť pre prácu.

Už z optického hľadiska je kabína nového valníkového vozidla Sprinter so svojím obložením chladiča typickým pre značku Mercedes-Benz a moderne tvarovanými svetlometmi veľmi zaujímavým prvkom. Kokpit bol takisto vytvorený nanovo a presviedča tak svojím vysoko hodnotným dizajnom, ako aj vynikajúcou funkčnosťou. Napríklad aj svojou inteligentnou modulárnou koncepciou odkladania a funkciou KEYLESS-START.

Ložná plocha s veľkosťou až 9,2 m2 je ohraničená kvalitnými hliníkovými bočnicami. Tak vzniká robustná paletám prosôsobená ložná plocha, na ktorú sa vedľa seba zmestia dve priemyselné palety s rozmermi 1 200 x 1 000 mm. Na želanie ponúkajú odkladacie boxy nachádzajúce sa na pravej a ľavej strane pod korbou uzamykateľný odkladací priestor odolný voči striekajúcej vode, ktorý možno využiť napr. pre náradie alebo materiál. Každý z týchto boxov má objem 30 l.

K ďalším výhodám patrí široká ponuka druhov pohonu: V závislosti od použitia a požadovaných jazdných vlastností si môžete valníkové vozidlo Sprinter objednať s náhonom na predné kolesá, náhonom na zadné kolesá alebo náhonom na všetky kolesá1. Radenie sa vykonáva manuálne pomocou 6-stupňovej prevodovky s ručným radením2 alebo automaticky pomocou automatickej prevodovky 7G-TRONIC PLUS resp. automatickej prevodovky 9G-TRONIC, ktorá je vo svojom segmente jedinečná3.

Vaša mobilita 4.0.

Pre maximálnu hospodárnosť a spríjemnenie práce sú pre Sprinter na želanie k dispozícii rôzne rádiá, multimediálne systémy a riešenia pre konektivitu. V závislosti od potrieb siaha ponuka od držiaka pre chytrý telefón cez rádio s rozhraním Bluetooth® a funkciou hlasitého hovoru až po multimediálny systém s dotykovým displejom s vysokým rozlíšením, rýchlou navigáciou s pevným diskom a 3D zobrazením mapy a integráciou chytrého telefónu4. Ovládanie je také, ako si želáme: jednoduché. Multimediálne systémy možno napríklad ovládať pomocou dotykového displeja s vysokým rozlíšením alebo pomocou dotykových ovládacích tlačidiel na multifunkčnom volante. Všetky ovládacie a zobrazovacie prvky sú dobre prístupné a ľahko čitateľné.
Keďže k modernému svetu práce patria digitálne riešenia, vybavili sme Sprinter integrovaným komunikačným modulom, ktorý tvorí technický základ pre nepretržité internetové pripojenie vozidla. To umožňuje využívanie aktuálnych a budúcich služieb Mercedes PRO. Vaše výhody siahajú od minimalizovaných prestojov cez predvídavý manažment údržby až po digitálnu knihu jázd, ktorá eliminuje zbytočné papierovanie.

Sprinter je všade tam, kde treba niečo prepraviť.

Valníkové vozidlo Sprinter ponúka so svojou veľkou ložnou plochou dosahujúcou až 9,2 m2 mnohé možnosti: Jednoduchá alebo dvojitá kabína a 3 dĺžky vozidla tvoria základ pre pôsobivú rozmanitosť variantov. Túto rozmanitosť ešte zväčšujú 4 motorizácie, početné mimoriadne výbavy, varianty podvozka a riešenia od výrobcov nadstavieb, ktoré sú špecifické pre príslušné odvetvia. Vďaka tomu si môžete nakonfigurovať vozidlá s prípustnou celkovou hmotnosťou až 5 500 kg. V prípade potreby k nemu možno navyše pripojiť príves s hmotnosťou až 3 500 kg. Na želanie ponúkajú odkladacie boxy nachádzajúce sa na pravej a ľavej strane pod korbou uzamykateľný odkladací priestor odolný voči striekajúcej vode, ktorý možno využiť napr. pre náradie.

Istota na vašej ceste za úspechom.

Valníkové vozidlo Sprinter je skrz naskrz dimenzované pre bezpečnosť. Solídny základ pre tento účel tvorí holá karoséria, ktorá je vďaka svojej konštrukcii a materiálovému zloženiu mimoriadne stabilná.

K tomu sa pridávajú početné asistenčné systémy. Pretože aj ten najskúsenejší vodič sa dostane do situácií, v ktorých môže byť podpora vítaná a užitočná. Ponuka siaha od sériového asistenta jazdy pri bočnom vetre cez aktívny asistent brzdenia až po asistenta udržiavania v jazdnom pruhu – oba sú v prípade vozidiel s prípustnou celkovou hmotnosťou vyššou ako 3 500 kg súčasťou sériovej výbavy. Voliteľne dostupné vysokovýkonné svetlomety s LED pri jazde v tme ďaleko a jasne osvetľujú vozovku.

V najhoršom prípade môže vodiča v prípade kolízie ochrániť sériový airbag. Na želanie je k dispozícii 5 ďalších airbagov pre vodiča a spolujazdca.

Úsporný, keď na tom záleží.

Ak sa rozhodnete pre Sprinter, tak získate vozidlo, ktoré svoju hospodárnosť pôsobivo dokazuje už viac ako 20 rokov. Nové valníkové vozidlo Sprinter so svojou osvedčenou kvalitou a spoľahlivosťou pokračuje v tomto príbehu. Pritom už od začiatku profitujete z jeho hospodárnosti: vďaka atraktívnej základnej cene a početným možnostiam konfigurácie, pri ktorých si objednáte presne to, čo naozaj potrebujete.

A pretože radi vylepšujeme už aj tak dobré veci, tak sme z hľadiska spotreby ešte viac zoptimalizovali naše dieselové motory. Ďalšie plusové body pre hospodárnosť vašej firmy vyplývajú z prídavného užitočného zaťaženia s voliteľnou 50 l hlavnou nádržou5 a z pružín zadnej nápravy zo sklolaminátu, ktoré sú k dispozícii na želanie.

Valníkové vozidlo Sprinter tak spája nízku spotrebu paliva a inteligentnú funkčnosť do komplexného a hospodárneho riešenia mobility.

1

Náhon na všetky kolesá bude predbežne k dispozícii od 4. štvrťroka 2018.

2

Sériová 6-stupňová prevodovka s ručným radením v kombinácii s dieselovým motorom V6 OM642 bude predbežne k dispozícii od 4. štvrťroka 2018.

3

K dispozícii len v kombinácii s náhonom na predné kolesá.

4

Integrácia chytrého telefónu bude predbežne k dispozícii od 4. štvrťroka 2018.

5

Hlavná nádrž s objemom 50 litrov je voliteľne k dispozícii pre valníkové vozidlo Sprinter v kombinácii s náhonom na predné kolesá.

Možno ho prispôsobiť takmer každej požiadavke.

Rozmanitosť variantov, ktorá sa zhoduje s rozmanitosťou prepravy nákladu.

Početné varianty vozidla a možnosti výbavy umožňujú presné prispôsobenie vozidla šasi a valníkového vozidla prepravnej úlohe. Svoju maximálnu veľkosť dosahuje ložná plocha valníkového vozidla v prípade kombinácie dlhej dĺžky vozidla a štandardnej kabíny. Ak je rozhodujúcim faktorom užitočné zaťaženie, tak najlepšou voľbou je hmotnostný variant 5 500 kg. Do štandardnej kabíny sa zmestia až 3 osoby. V dvojitej kabíne sa môžu na miesto nasadenia dokonca odviezť malé tímy zložené z maximálne 7 osôb. Pre špeciálne požiadavky odvetví sú navyše k dispozícii početné riešenia od výrobcov nadstavieb v osvedčenej kvalite.

Prehľad rozmanitých variantov valníkového vozidla Sprinter a vozidla Sprinter šasi:

 • 3 dĺžky vozidla: kompaktná, štandardná a dlhá
 • 2 kabíny: štandardná kabína a dvojitá kabína
 • Ložná plocha až 9,2 m² v prípade valníkového vozidla
 • K dispozícii s celkovou prípustnou hmotnosťou 3 000 kg, 3 500 kg, 4 100 kg a 5 000 kg,
 • navyše početné varianty so zvýšenou a zníženou hmotnosťou pre celkovú prípustnú hmotnosť až 5 500 kg
 • Maximálne užitočné zaťaženie viac ako 3 000 kg v prípade hmotnostného variantu 5 500 kg
 • K dispozícii s náhonom na predné kolesá, náhonom na zadné kolesá a náhonom na všetky kolesá1
1

Náhon na všetky kolesá bude predbežne k dispozícii od 4. štvrťroka 2018.

Mercedes PRO: zjednodušuje a urýchľuje Vaše podnikanie.

Mercedes PRO1 je novou značkou spoločnosti Mercedes-Benz Vans, ktorá zahŕňa všetky aktuálne a budúce služby, riešenia a digitálne služby pre vaše každodenné podnikanie. Náš cieľ: využívať digitálne možnosti pre zefektívnenie vášho podnikania.
Mercedes PRO pritom do jedného celku na webovej platforme spája všetky služby, ktoré sú pre vás podstatné. Na začiatku budú k dispozícii vybrané služby, ktoré budú neustále rozširované a individuálne prispôsobované vašim potrebám. Našou ambíciou je prepojiť vaše potreby s technológiami budúcnosti, ktoré sme vyvinuli, a následne ich inteligentným spôsobom integrovať do vašej každodennej práce.

1

Mercedes PRO je k dispozícii vo vybraných európskych krajinách a od 09/2018 aj v USA. Ďalšie informácie získate od vášho predajcu Mercedes-Benz.

Lorem Ipsum