Priestor, komfort a bezpečnosť: Sprinter Tourer.

Progresívny, eficientný, spoľahlivý.

Progresívny, eficientný, spoľahlivý.

Je taký všestranný, že ľahko nájdete ten správny typ pre Vašu prepravnú úlohu. Navyše vyzerá tak dobre, že v pozitívnom zmysle slova vzbudzuje pozornosť. Nový Sprinter Tourer ponúka so svojimi 3 dĺžkami vozidla, 2 výškami strechy a až 3 radmi sedadiel pôsobivú rozmanitosť. Jeho početné varianty vozidla a výbavy umožňujú vytvorenie nielen hospodárnych základných vozidiel, ale aj kvalitne vybavených cestovných vozidiel s komfortnými lavicami a luxusným vnútorným obložením.

Na komfortných laviciach, ktoré sú k dispozícii po prvýkrát, si môžu cestujúci individuálne nastaviť sklon operadla a polohu komfortných opierok hlavy – skutočné plus pre komfort. Vodiči profitujú z inteligentnej koncepcie ovládania a zobrazovania, ako aj z modulárnej koncepcie odkladania, ktorú možno podobne ako výber multimediálnych a asistenčných systémov individuálne prispôsobiť používaniu vozidla.

Sprinter tak vďaka inovačnej sile a viac ako 20-ročným skúsenostiam znovu nasadzuje latku ako progresívne, eficientné a spoľahlivé riešenie mobility, ktoré vašu firmu posunie ďalej.

Prednosti.

  1. Koncepcia produktu
  2. Zosieťovanie
  3. Riešenia pre odvetvia
  4. Bezpečnosť
  5. Hospodárnosť
Úplne presvedčivý.

Už z optického hľadiska je nový Sprinter Tourer vrcholným dielom: Jeho dizajn je v súlade s modernou dizajnovou koncepciou Mercedes-Benz, ktorá je založená na zmyslovej čistote ("Sensual Purity"). Kokpit bol takisto vytvorený nanovo a presviedča tak svojím vysoko hodnotným dizajnom, ako aj vynikajúcou funkčnosťou. Napríklad aj svojou inteligentnou modulárnou koncepciou odkladania a funkciou KEYLESS-START.

Voliteľná vysokovýkonná stropná klimatizácia rozmaznáva cestujúcich príjemnou reguláciou teploty. V kompletne obloženom priestore pre cestujúcich je na želanie pre každý rad sedadiel k dispozícii odkladací priestor pre chytré telefóny s funkciou nabíjania cez USB.

V závislosti od použitia a požadovaných jazdných vlastností si môžete Sprinter Tourer objednať s náhonom na zadné kolesá alebo s náhonom na všetky kolesá1. Radenie sa vykonáva manuálne pomocou 6-stupňovej prevodovky s ručným radením2 alebo automaticky pomocou automatickej prevodovky 7G-TRONIC PLUS.  

Vaša mobilita 4.0.

Pre maximálnu hospodárnosť a spríjemnenie práce sú pre Sprinter na želanie k dispozícii rôzne rádiá, multimediálne systémy a riešenia pre konektivitu. V závislosti od potrieb siaha ponuka od držiaka pre chytrý telefón cez rádio s rozhraním Bluetooth® a funkciou hlasitého hovoru až po multimediálny systém s dotykovým displejom s vysokým rozlíšením, rýchlou navigáciou s pevným diskom a 3D zobrazením mapy a integráciou chytrého telefónu3. Ovládanie je také, ako si želáme: jednoduché. Multimediálne systémy možno napríklad ovládať pomocou dotykového displeja s vysokým rozlíšením alebo pomocou dotykových ovládacích tlačidiel na multifunkčnom volante. Všetky ovládacie a zobrazovacie prvky sú dobre prístupné a ľahko čitateľné.
Keďže k modernému svetu práce patria digitálne riešenia, vybavili sme Sprinter integrovaným komunikačným modulom, ktorý tvorí technický základ pre nepretržité internetové pripojenie vozidla. To umožňuje využívanie aktuálnych a budúcich služieb Mercedes PRO. Vaše výhody siahajú od minimalizovaných prestojov cez predvídavý manažment údržby až po digitálnu knihu jázd, ktorá eliminuje zbytočné papierovanie.

Presne vyladené pre príslušné použitie.

Sprinter Tourer umožňuje mnohé: 3 dĺžky vozidla, 2 výšky strechy a až 3 rady sedadiel tvoria základ pre pôsobivú rozmanitosť variantov. Vďaka tomu si môžete nakonfigurovať mimoriadne robustné vozidlá, napríklad pre použitie na stavbách, ako aj luxusne vybavené vozidlá na VIP prepravu – presne tak, ako to pre svoju úlohu potrebujete. Pre vynikajúci komfort cestujúcich sú všetky 2-miestne a 3-miestne lavice k dispozícii ako komfortné lavice s nastaviteľnými operadlami a komfortnými opierkami hlavy. Tak sa môže až 8 cestujúcich plus vodič cítiť vo vozidle Sprinter Tourer naozaj dobre.

V prípade potreby k nemu možno pripojiť príves s hmotnosťou až 3 500 kg pre prepravu batožiny, materiálu alebo náradia. Viac ako 600 špeciálnych výbav, medzi nimi napríklad špeciálne riešenia pre vozový park a podvozok, umožňuje Sprinter Tourer ešte viac prispôsobiť vašim potrebám.

Vzorná úroveň bezpečnostnej výbavy.

Sprinter je skrz naskrz dimenzovaný pre bezpečnosť. Solídny základ pre tento účel tvorí holá karoséria, ktorá je vďaka svojej konštrukcii a materiálovému zloženiu mimoriadne stabilná.
K tomu sa pridávajú početné asistenčné systémy. Pretože aj ten najskúsenejší vodič sa dostane do situácií, v ktorých môže byť podpora vítaná a užitočná. Ponuka siaha od sériového asistenta jazdy pri bočnom vetre až po aktívneho asistenta brzdenia a asistenta udržiavania v jazdnom pruhu – oba sú v prípade vozidiel s prípustnou celkovou hmotnosťou vyššou ako 3 500 kg súčasťou sériovej výbavy. 3 kamerové riešenia, od cúvacej kamery so zobrazením vo vnútornom zrkadle až po 360° kameru, na želanie zlepšujú už aj tak dobrý prehľad z pracoviska vodiča. Voliteľne dostupné vysokovýkonné svetlomety s LED pri jazde v tme ďaleko a jasne osvetľujú vozovku.
V najhoršom prípade môže vodiča v prípade kolízie ochrániť sériový airbag. Na želanie je k dispozícii 5 ďalších airbagov pre vodiča a spolujazdca.

Hospodárne v každom ohľade.

Ak sa rozhodnete pre Sprinter, tak získate vozidlo, ktoré svoju hospodárnosť pôsobivo dokazuje už viac ako 20 rokov. Nový Sprinter Tourer so svojou osvedčenou kvalitou a spoľahlivosťou pokračuje v tomto príbehu. Pritom už od začiatku profitujete z jeho hospodárnosti: vďaka početným možnostiam konfigurácie si objednáte presne to, čo naozaj potrebujete.

A pretože radi vylepšujeme už aj tak dobré veci, tak sme z hľadiska spotreby ešte viac zoptimalizovali naše dieselové motory a ešte viac sme vylepšili využiteľnosť veľkorysej priestorovej ponuky tohto vozidla. Sprinter Tourer tak spája nízku spotrebu paliva a inteligentnú funkčnosť do komplexného a hospodárneho riešenia mobility.

1

Náhon na všetky kolesá bude predbežne k dispozícii od 4. štvrťroka 2018.

2

Sériová 6-stupňová prevodovka s ručným radením v kombinácii s dieselovým motorom V6 OM642 bude predbežne k dispozícii od 4. štvrťroka 2018.

3

Integrácia chytrého telefónu bude predbežne k dispozícii od 4. štvrťroka 2018.

Nápomocný v mnohých dopravných situáciách.

Dlhé cesty po diaľnici, zmena jazdného pruhu na cestách s viacerými pruhmi alebo manévrovanie: Sú mnohé situácie, pri ktorých môžu asistenčné systémy pomôcť vodičovi. Sprinter možno týmito systémami vybaviť v závislosti od používania vozidla a potrieb. Všetky asistenčné systémy majú jednu vec spoločnú: Využívajú najmodernejšiu techniku. Napríklad aktívny asistent udržiavania odstupu DISTRONIC, ktorý automaticky udržiava vopred nastavený odstup od vozidla idúceho vpredu, vďaka čomu možno uvoľnenejšie absolvovať jazdy na dlhé vzdialenosti. Alebo parkovací balík s 360-stupňovou kamerou, asistent parkovania a systém Drive Away Assist, ktorý môže byť vďaka 360-stupňovému výhľadu cenným pomocníkom pri parkovaní a manévrovaní.

Aktívny asistent brzdenia

Parkovací balík s 360-stupňovou kamerou

Aktívny asistent udržiavania odstupu DISTRONIC

Cúvacia kamera so zobrazením vo vnútornom zrkadle

Asistent sledovania mŕtveho uhla s výstrahou pred krížnou premávkou vzadu

Aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu

Najlepšie voliteľné výbavy - dizajn prednej časti.

Pochrómovaná maska chladiča

Rám masky chladiča vo farbe vozidla

Lakované nárazníky

Predvýbava na rádio

Navigácia

Multimediálny systém MBUX s 10,25-palcovým dotykovým displejom

Digitálne rádio (DAB)

Mercedes PRO: zjednodušuje a urýchľuje Vaše podnikanie.

Mercedes PRO1 je novou značkou spoločnosti Mercedes-Benz Vans, ktorá zahŕňa všetky aktuálne a budúce služby, riešenia a digitálne služby pre vaše každodenné podnikanie. Náš cieľ: využívať digitálne možnosti pre zefektívnenie vášho podnikania.
Mercedes PRO pritom do jedného celku na webovej platforme spája všetky služby, ktoré sú pre vás podstatné. Na začiatku budú k dispozícii vybrané služby, ktoré budú neustále rozširované a individuálne prispôsobované vašim potrebám. Našou ambíciou je prepojiť vaše potreby s technológiami budúcnosti, ktoré sme vyvinuli, a následne ich inteligentným spôsobom integrovať do vašej každodennej práce.

1

Mercedes PRO je k dispozícii vo vybraných európskych krajinách a od 09/2018 aj v USA. Ďalšie informácie získate od vášho predajcu Mercedes-Benz.

Lorem Ipsum